אטרקציות בירושלים: מוזיאון מגדל דוד (צילום: איל שפירא)
הרומאים עדיין כאן: מוזיאון מגדל דוד | צילום: איל שפירא

אם כבר עושים מוזיאון, אז לפחות שיהיה זה מוזיאון המהווה חלק בלתי נפרד מהיסטוריה המקומית. כך, מוזיאון מגדל דוד, סמוך לשער יפו, הממוקם במצודה גדולה ומשוחזרת שבגלגולה הראשון הייתה פרויקט אישי של המלך הורדוס. אם כבר – אז כבר.

עושים: לכאורה, נשמע שגרתי – תערוכת קבע המגוללת 3,000 שנות היסטוריה. אבל אל תניחו לזה להטעות אתכם. מדובר באחת התערוכות ההיסטוריות המקסימות שמציעה ירושלים, על אירועיה, מלחמותיה ושליטיה הצבעוניים. מתכנני התערוכה יצרו שילוב חכם בין המוצגים עצמם לבין המיקום שלהם, בחדרי המשמר השונים של המצודה. כך תתוודעו לא רק לסיפור ההיסטורי, אלא גם למבנה הארכיטקטוני המיוחד של המצודה והחצר הארכיאולוגית השוכנת בלבה. פשוט מקסים.
אמצעי ההמחשה כוללים מודלים, רפליקות, הולוגרמות ושאר אמצעים שיגרמו לכם להכיר את ההיסטוריה המקומית של העיר באופן הכי אינטימי. לסיום, תוכלו לעלות אל גג המבנה ולזכות במבט פנורמי אל ירושלים של ההווה.
ונסיים באנקדוטה חביבה: במוזיאון מספרים כי בשנת 1995, לרגל חגיגות ה- 3,000 לירושלים, הציעה עיריית פירנצה מתנה מקורית: העתק של "דוד", פסלו המפורסם של מיכלאנג'לו. מטעמי צניעות, סירבה עיריית ירושלים להצעה, וכך הומר הפסל ב"דוד" צנוע יותר ולבוש, מעשה ידי האמן ורוקיו. כיום תוכלו לפגוש בפסל (הלבוש היטב) בחצר המצודה.

אוכלים: אם אתם כבר כאן, מומלץ לדגום חומוסייה טובה בעיר העתיקה.

מגיעים: מוזיאון מגדל דוד נמצא ליד שער יפו. מומלץ להגיע מרחוב קריב. אפשר לחנות בחניון קרתא.

ברוכים הבאים: חובבי היסטוריה, אוהבי ירושלים ומה שביניהם.

פתוחים: משתנה לפי העונה. יש לברר מראש.

מדברים: טלפון 02-6265333.

גולשים: אתר מגדל דוד

משלמים: מבוגר: ₪30. ילד מגיל 18-5, חייל/שוטר במדים ואזרח ותיק: ₪15. לחיילים בקבוצות הכניסה חינם. יש לתאם מראש. סטודנט, גמלאי ועולה חדש: ₪20
ילד עד גיל 5 ללא תשלום.