בשורה משמחת לגולשים: אתר החרמון נפתח היום לסקי, באיחור של חודש וחצי מהמועד הרגיל. כבר בשבוע שעבר האתר נפתח למבקרים, אך רק בימים האחרונים נערמה שם כמות שלג שמאפשרת גלישה - 40 ס"מ בחלקו התחתון ו-60 בחלקו העליון.


הר חרמון (צילום: אור גץ)
עושה לנו עיניים. החרמון | צילום: אור גץ

עושים: לא רבים יודעים כי ההר הישראלי הגבוה ביותר (2,814 מטר) מצוי ברובו בידי הסורים. לנו יש רק את השלוחה הדרומית-מערבית. מעט, אבל מספיק בכדי להיקרא בפטריוטיות "העיניים של המדינה". ובחורף, ה"עיניים" מתכסות בשכבות של שלג ומציעות מגוון אפשרויות ומסלולי סקי ברמות שונות.
ניתן לשכור ציוד במקום, ואף להירשם לבית הספר לסקי וסנובורד, הפועל כאן זה עשרות שנים. קהל היעד: קבוצות ופרטים בכל הרמות.

אטרקציה חביבה באתר היא מגלשת הרים אקסטרים, העושה את דרכה – תוך פיתולים וירידות – לאורך 950 מטר ובמהירות מקסימלית של 45 קמ"ש (אפשר לשלוט במהירות). אפשר בזוג, אבל אחרי נסיעה כה ארוכה צפונה, מומלץ לכם לעסוק בנהיגה סולו ולהתחבר לנוף. המגלשת, אגב, פועל בכל עונות השנה.

מסתבר שגם בקיץ יש מה לעשות בחרמון. בעונה זו, מציעים כאן סיורים הכוללים עלייה ברכבל אל הפסגות וסיורים בדגש על חי, צומח, וכמובן – מורשת קרב. בזכות גובהו הרב מאכלס החרמון צמחים ובעלי חיים שאין באף מקום אחר בארץ: מנורית זהובה וזהבית ננסית ועד ציפורי שיר רבות, עשרות מיני פרפרים, שלושה מיני נחשים ואפילו נברן ייחודי למרום המכונה "נמנמן". הנוף, גם בקיץ – מרהיב.

אוכלים: הקפיטריה המקומית מיועדת למצבי רעב קשים בלבד. נסו את אחת ממסעדות מג'דל שמס הסמוכה.

מגיעים: נוסעים בכביש 90 עד קריית שמונה ופונים מזרחה לכביש 99. עוברים את הבניאס ופונים שמאלה בגשר לכיוון נווה אטי"ב (כביש 988) עד הכניסה למג'דל שמס. משם – שמאלה לחרמון בכביש 98.

ברוכים הבאים: כל מי שרוצה להרגיש באלפים. במילים אחרות: כל מי שלא השיג דיל שווה לסקי באלפים.

פתוחים: באופן כללי, משעות הבוקר עד 16:00. מומלץ להתקשר ולברר לפני ההגעה.

מדברים: טלפון 04-6981337.

גולשים: אתר החרמון

משלמים: 45 ש"ח למבוגר, 48 ש"ח לילד.

>> לכל האטרקציות