אטרקציות: מוזיאון משכן האמנים בעין חרוד (צילום: איל שפירא)
הצפון זה לא רק טרקטורונים. המשכן לאמנות בעין חרוד | צילום: איל שפירא

טיול בצפון הוא הכול חוץ מקולטורה, לא? הרי כבר יצאנו לחופש, אז תנו לנו בטרקטורונים, במגלשות מים או סתם בסתלבט ליד המנגל. אז זהו, נראה שדווקא מחוץ לערים הגדולות כדאי מאוד לצרוך קצת אמנות מזוקקת. קחו שעה קלה ותתפנקו על יצירות מופת.

עושים: במוזיאון הגדול יחסית ממתינים לכם 14 אולמות תצוגה שבהם תערוכות קבועות ומתחלפות של ציירים, פסלים וצלמים. למעשה, הכול החל ב"פינת אמנות" – צריף עץ שהוקם בשנת 1937 על ידי האמן המקומי חיים אתר (שעל שמו גם נקרא כיום המוזיאון). ב-1948 הוא עבר למבנה קבע וזכה לתכנון אדריכלי מרהיב. בין השאר, התכנון העניק מקום של כבוד לתאורה הטבעית, החודרת מן התקרות ושוטפת את היצירות.
האוספים הקבועים של המוזיאון כוללים פריטי יודאיקה מקהילות ישראל ממזרח וממערב ויצירות אמנות מהמאה ה-19 ועד ימים אלו בתחומי הפיסול, הציור, הגרפיקה והצילום. מעבר לתערוכות מתחלפות (מומלץ להתעדכן באתר האינטרנט), מתקיימים כאן לעתים אירועים, סימפוזיונים וימי עיון בהשתתפות אנשי אמנות ואקדמיה מהארץ ומהעולם.
קינוח מצוין לשיטוט התרבותי שלכם יהיה רביצה בגן הפסלים הקטן והפסטורלי של המוזיאון, הצמוד לבית הקפה. אל תוותרו עליו.

אוכלים: ארוחת פינוק אמיתית, בסגנון צרפתי, מחכה לכם ב"חוות התבלינים", על דרך נוף גלבוע (04-6531093). אופציה מהירה וזולה יותר: בית הקפה החביב "סגפרדו בית השיטה", בתחנת בדלק אלון, בצומת בית השיטה (04-6531181).

מגיעים: נוסעים על כביש 71 (עפולה – בית שאן) ונכנסים לקיבוץ דרך צומת עין חרוד מאוחד. פונים שמאלה ונוסעים לפי השילוט.
ברוכים הבאים: חובבי אמנות ואנשים שנמאס להם לראות שוב ושוב את אותן תערוכות בעיר הגדולה.
פתוחים: ימים ראשון-חמישי 09:00-16:30, ימי שישי עד 13:30 ושבתות 10:00-16:30.
מדברים: טלפון 04-6485701.
גולשים: משכן לאמנות עין חרוד
משלמים: כן.