דובדבנים (צילום: YuriyS, Istock)
כן! הם גדלים על עצים! דובדבנים ב"בוסתן הגליל" | צילום: YuriyS, Istock

שנשתמש בקלישאה של הילד העירוני שחשב שתפוחים גדלים על מדפי הסופרמרקט? לפי ההתלהבות שנצפתה בחורש הענקי של "בוסתן הגולן", נראה שהיו גם לא מועט מבוגרים שגילו כי דובדבנים הם משהו שאשכרה גדל על עץ.

עושים: בוסתן הגולן, סמוך לעין זיוון שברמת הגולן, מציע לא רק קטיף, אלא חוויה כוללת לכל המשפחה. המתחם הנעים לשהייה מאכלס פינת חי, פינות ליטוף, רכיבה על סוסי פוני, פינות יצירה, וגם בית קפה מקסים בין עצי הפרי. בתיאום מראש ובתוספת תשלום ניתן גם לערוך טיולי טרקטורונים. בנוסף, לעתים נערכים כאן מופעים מוזיקליים שווים. בקיצור, אם אתם באים עם ילדים, אפשר להעביר במקום חצי יום בכיף – שהרי עם כל הכבוד לקטנים-מתוקים-אדומים האלה, לא נסענו עד לקצה הארץ רק כדי לקטוף דובדבנים.
ואגב, למרות שמדובר בחוויית קטיף מהנה מול מצנפתו הלבנה של החרמון – האטרקציה האמיתית מבחינתי הייתה טיול קצר בעגלה הרתומה לטרקטור לתצפית על הגבול הסורי, שבשיאה ראינו חיילים סורים שלא הגיבו לנפנופי הידיים שלנו.
ולגבי הקטיף עצמו: כל מי שמגיע מקבל סלסלה ומוזמן למלא אותה, תוך שיטוט בין העצים. ניתן גם לאכול היישר מהעץ, כמובן. אז מה קוטפים כאן?
דובדבן מתוק: מסוף מאי ועד סוף יוני.
דובדבן חמוץ, פטל ואוסנה: מסוף יוני ועד סוף יולי.
נקטרינות, אפרסקים, אגסים, תפוחים, ענבים ותאנים: יולי, אוגוסט, ספטמבר ולפי מה שהטבע יקבע לכם. הוא הרי חזק מכל קטלוג תיירותי...

אוכלים: בית הקפה הצמוד מציע מנות קלות. מצד שני, אפשר לאכול מהעץ פירות כמה שרוצים.

מגיעים: מגיעים לכביש 98, החוצה את רמת הגולן לאורכה. בצומת זיוון (מפגש עם כביש 91) ממשיכים צפונה ומחפשים את הכניסה למתחם.

ברוכים הבאים: משפחות עירוניות, חובבי טבע, מחפשי אטרקציות לילדים וטיפוסים אנטי ממסדיים שרוצים לנטרל את רשתות המזון ולצרוך ישר מהעץ.

פתוחים: מסוף מאי ועד סוף אוגוסט, וכן בחגי תשרי. יש לברר לפני ההגעה.

מדברים: טלפון 04-6993610, 050-7254912.

גולשים: לאתר בוסתן הגולן

משלמים: כן.