אטרקציות בדרום: שלוש אנטילופות בחוות האנטילופות (צילום: אור גץ)
ספארי אפריקאי בלב הערבה | צילום: אור גץ

זה אולי לא פוליטיקלי קורקט להגיד את זה, אבל עבורי, כל האנטילופות דומות. רק מי שמבין, יודע שיש לא מעט מיני אנטילופות. רק כאן, בחוות האנטילופות שליד קיבוץ צופר שבערבה, מתגוררים כמה וכמה מינים כאלה. בין השאר, ספרינגבוק או קודו. לא מכירים? הנה, הגיע הזמן.

עושים: הכול החל במיזם שקרם עור וגידים בזכות חלום ישן של בעל המקום, יוסי בן. בלב הערבה, לא הרחק ממושב צופר, הוקמה חווה ענקית המשתרעת על פני 740 דונמים, ומאכלסת בעיקר אנטילופות. סיור עצמאי ברכב, בסגנון טיול ספארי, יקרב אתכם אל בעלי החיים החביבים הללו, כמאתיים במספר. דף המידע שמקבלים בכניסה יסייע לכם לזהות את מיני האנטילופות, ואם אתם עירוניים עד העצם – גם את האיילים, היעלים, הכבשים והעזים. ואחרי הסיור הרכוב, מומלץ לבקר ב"תיבת נח" – ספינת עץ ענקית העוגנת על אדמת המדבר, ובה בעלי חיים רבים – מלובסטרים ותוכים ועד לפרפרים מזנים שונים שזכו לחדר משלהם, עם צמחייה עבותה ומפל מים.
ומעבר לזה, אם תמיד חלמתם להתעורר באוהל באמצע המדבר, להוציא את הראש החוצה ולזכות בחיוך מאנטילופה או צריחה מטווס – תמצאו כאן מתחם קמפינג חביב, לצד בריכת מי גופרית חמימה שבה ניתן להתרגע מטרדות היומיום.

אטרקציות בדרום: אנטילופות ליד סלע בחוות האנטילופות (צילום: אור גץ)
לעשות קמפינג בתוך עדר אנטילופות. חוות האנטילופות בערבה | צילום: אור גץ

אוכלים: "קפה בר מואה", ליד צופר, היא כנראה המסעדה הטובה ביותר בערבה. בשישי בערב צריך אפילו להזמין מקום (08-9956090). לכו על הסטייקים המצוינים.

מגיעים: החווה נמצאת ממערב לכביש הערבה (כביש 90) בין היישוב מרכז ספיר למושב צופר. הכניסה מול אבן דרך ק"מ 133 מאילת.

ברוכים הבאים: אוהבי מדבר מושבעים, חובבי חיות, חובבי "קמפינג לייט", ומשפחות עם ילדים.

פתוחים: מ-9:00 עד שעה לפני החשיכה. מתחם הקמפינג פועל 24 שעות ביממה.

מדברים: טלפון 08-6581527.

גולשים: אתר חוות האנטילופות

משלמים: 25 ש"ח לאדם לסיור וכניסה לחווה, 60 ש"ח לאדם לקמפינג.