אטרקציות: שני מפלים בירדן ההררי
מכונת הכביסה של הירדן ההררי

נראה שהרפטינג המתועד הראשון שנערך בנהר הירדן, היה מסעו הנועז של ההרפתקן הסקוטי ג'והן מקגריגר. יחד עם סירת הקאנו האהובה שלו – "רוב רוי" שמה – גלש לאורך הירדן ויובליו בניסיון למפות, לחקור, לגלות ולהזרים מעט אדרנלין טהור לעורקיו. מקגריגר, שסיפוריהם של מגלי עולם כבשו את דמיונו עוד בילדותו, הגיע בינואר 1869 אל נחל שניר (חצבאני), וממנו לשאר יובלי הירדן, לירדן עצמו ולאגם החולה – שם חסמו את דרכו שיחי ביצה עבותים ונחושים, ולדבריו, אפילו ברווז לא יכול היה לחצות אותם. בקיצור, תעשו לעצמכם טובה אם תקראו את ספרו, "רוב רוי על הירדן", שבו מתוארים מעלליו, פגישותיו הסימפטיות – יותר או פחות – עם המקומיים ושאר רשמי מסע מרתקים. ואחרי הספר, הגיע הזמן לשחזר את מסעו.

עושים: לשחזר את מסעו? טוב, לא ממש. היום הכול קל יותר, פשוט יותר ונגיש יותר. הרי כבר אין מגלי עולם, אלא רק משפחות, זוגות וקבוצות שעושות את דרכן במורד הירדן, שעדיין מתעקש לקרוא לעצמו "נהר". מצד שני, כבודו במקומו מונח, והגעה אל גדות הירדן תמיד משרה תחושה הרפתקנית-משהו. הוא מציע שיט קיאקים זוגי נינוח, רפטינג סוער וגדוש בריגושים, זחילה עצלה באבובים, שיט לילי רומנטי, ואפילו חתירה בסירות קנו אינדיאניות. הנועזים ילכו על אופציית הירדן ההררי: גועש, רוגש ומרגש (עדיף בחורף ובאביב). אפשר לבוא כמובן בזוג או כמשפחה, אבל הכי כיף זה לקבץ קבוצת חברים ולעשות יום גיבוש. הכול תלוי בכם.
מאחר שהאופציות רבות, לא נמליץ כאן על חברה זו או אחרת. פשוט בחרו אילו מהחוויות מדברות אליכם יותר:
קיאקי הגושרים: שיט במגוון רמות, סירות נהר ומגלשת קיאקים מהירה.
קיאקי כפר בלום ובית הלל: ממסלול קיאקים קלאסי בזוג עד סירות רפטינג המיועדות לשישה חותרים. ניתן להזמין גם שיט לילי (לקבוצות). עוד במקום: "טופרופ" - פארק חבלים אתגרי לילדים.
אבוקיאק: שיט רגוע ושקט לכל המשפחה בקיאק או באבובים בפארק הירדן.
רפטינג נהר הירדן: מגוון מסלולים, כולל שיט שקט בקיאק זוגי, מסלול רפטינג סוער בירדן ההררי, ועוד. במקום אומגה היורדת לירדן, באורך של 70 מטרים.
רוב רוי: אופציה רגועה יותר, הכוללת שיט סירות קנו אינדיאניות בחלק השלו של הירדן הדרומי. קבוצות יכולות להזמין שיט ברפסודה ושיט לילי.

אוכלים: ידוע שבילוי במים מעורר את התיאבון, לכן כדאי לתכנן מראש צידה לפיקניק או להזמין מקום במסעדה סמוכה לאתר השייט.

מגיעים: תלוי באתר הנבחר.

ברוכים הבאים: למעט אנשים שפוחדים ממים, כולם ייהנו, בלי הבדל גזע, מין, גיל ורמת קשיחות. ישנה הגבלת גיל לשייט (ילדים מתחת לגיל 4-5).

פתוחים: תלוי באתר הנבחר. רוב האתרים סגורים בחורף.

מדברים: קיאקי הגושרים 04-6816034, קיאקי כפר בלום ובית הלל 1-700-50-66-11, אבוקיאק 04-6921078, רפטינג נהר הירדן 04-6934622, רוב-רוי 052-2413176.

גולשים: ראו בגוף הכתבה.

משלמים: כן.