בטבריה, השוכנת על הכנרת, רוצים להחזיר את התיירים והתיירות לעיר. בשנים כתיקונן, העיר הצפונית נהנית מלא מעט מבקרים מחו"ל, בעיקר של נוצרים שמטיילים באתרים מסביב לכנרת, שלנים במלונות השונים שבה. 

אלה הדברים שכדאי לעשות בטבריה

כך, במטרה למשוך קהל ישראלי, בעיר יצאו במהלך ביחד עם המשרד לפיתוח הפריפריה,הנגב והגליל, בו במהלך חודש אוגוסט, בימים ראשון עד חמישי, ינעימו את זמנם של העוברים ושבים בטיילת, אמני רחוב, להטוטנים ונגנים תיאטרליים מיוחדים. הכל בהתאם להנחיות משרד הבריאות והתו הסגול.

טבריה (צילום: איתמר גרינברג)
הכנרת מלאה וטבריה יפה מתמיד | צילום: איתמר גרינברג

תאטרון רחוב מוזיקלי בכיכובם של "מוג'דה" הכנרת הצועניה ונמצ'ק- איש תזמורת ותיק, מופע המורכב מקטעי מוזיקה צוענית קצבית יחד עם רגעים מרגשים ששזורים עם סיטואציות קומיות מהחיים, יתקיים ביום שלישי בין השעות 19:00-22:30.

ליצנות מטורפת עם האחים בז'וז' הלוא הם  צ'יקו וליקו, הם זוג ליצנים מרוקאים שמעבירים את זמנם בשירה ונגינה. בשילוב מוזיקה חיה ואינטראקציה משעשעת עם הקהל יוצרים האחים חגיגה שלמה.

הארטיק מונקיז, שלושה  קופים  מוזיקליים, ליצנים בנשמתם מבצעים סצנות מוזיקליות קומיות ומרגשות באווירה שמחה וקצבית.  ימי חמישי  27.8 ו-20.8, בין השעות 19:00-22:30

פסל המדידה (צילום: באדיבות עיריית טבריה)
פסל המדידה על הטיילת בטבריה | צילום: באדיבות עיריית טבריה
ספינת האם (צילום: דרור ארצי)
ספינת האם | צילום: דרור ארצי

כמו כן, יתקיימו סיורים חינמיים מטעם העירייה בעקבות ההיסטוריה והאוכל הטברייני עם מדריך הטיולים רפי חלפון. הסיורים יתקיימו  בימי חמישי ושישי לאורך כל חודשי הקיץ וחגי תשרי. 

"טבריה הינה עיר התיירות היפה בישראל ובשל הנזקים הכבדים שהיא ספגה בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, יצאנו במהלך רחב היקף לעידוד תיירות הפנים בעיר, אומר יו"ר הוועדה הממונה של העיר טבריה שמעון (מוני) מעתוק. "המטרה היא לחזק את הכלכלה המקומית, בתי המלון, העסקים הקטנים והמסעדות וכן להציג ולהזכיר לציבור הישראלי את הסיבות הטובות הרבות שיש כדי לבוא ולבקר בעיר טבריה. אנחנו מאמינים בעיר הזאת וקוראים לכלל הציבור הישראלי להגיע במהלך הקיץ להנות, לבלות ולתמוך בעיר".

יש מקומות פנויים (צילום: יח"צ מלון חוף גיא)
"יש הרבה סיבות טובות להגיע לכאן" | צילום: יח"צ מלון חוף גיא

איפה אפשר לשים את הראש?

מנתונים של התאחדות בתי המלון בישראל, בטבריה רשומים בסך הכל 24 מלונות. נכון להיום לא כולם נפתחו, ואלה שכן לא מלאים לגמרי. מצאנו שלושה מלונות מומלצים שיש בהם מקום עד סוף אוגוסט:

לאונרדו פלאזה - מלון למשפחות

תאריכים פנויים: 23-30 באוגוסט

מחיר לזוג+2 ילדים (מינימום 2 לילות) על בסיס לינה +ארוחת בוקר  :

אמצ"ש – 4,412 שקלים

סופ"ש 3,970 שקלים

מלון יו בוטיק  - מלון לזוגות (מתאים גם למשפחות) עם ספא מפנק

תאריכים פנויים:  25-27 באוגוסט + 29-31.8     

מחיר לזוג על בסיס לינה וארוחת בוקר

 4,500 שקלים לשני לילות

מלון חוף גיא - מלון למשפחות

תאריכים פנויים: 19-28 באוגוסט

2 מבוגרים+2 ילדים כולל ארוחת בוקר החל מ-2,444 שקלים