הטיול האחרון של אליה כהן

אליה (27), בן למשפחה דתית מצור הדסה יצא בשאלה לפני גיל 16. הוא נחטף מהמסיבה ברעים בה בילה עם בת זוגו זיו. עפ"י עדויות, כשהחל הטבח השניים ברחו ונפלו צד לצד זו. אליה הספיק להגיד לה שנפצע והוא בסדר, רגע לפני שנמשך מבין ערימת הגופות ונחטף לעזה.

משפחתו של אליה שיתפה תמונות שלו מהחופשה בוואטה-קאנל (הכפר מעל לעננים), בהודו. ואטה קאנל הוא כפר קטן אשר נמצא על רכס הרים בגובה של 2,100 מטר במדינת טאמיל נאדו שבדרום הודו והחיים בו מאפשרים להסתכל על העננים מלמעלה. הכפר היפה סובב הרים ירוקים וסלעיים מכוסים בעננים ומציע זריחות שנחשבות בין היפות שכדור הארץ יודע להציע.

הטיול האחרון של אליה כהן (צילום: באדיבות המשפחה)
צילום: באדיבות המשפחה

אליה הוא מפיק מסיבות טראנס ובמסגרת זו טייל הרבה בעולם והשתתף בפסטיבלים ומסיבות מסביב לגלובוס. זיו עבוד, בת זוגו של אליה כהן, מספרת: "אליה ואני מטיילים באופן קבוע. טסנו מסביב לעולם אלפי פעמיים והיינו כמעט בכל חור אפילו יותר מפעם אחת. אליה בן אדם של חופש, טיולים והנאות. כל טיול ניצלנו עד תום, צברנו חוויות וחזרנו לארץ שוב לתקופה קצרצרה עד לטיסה הבאה.

"בהודו עשינו את הטיול הגדול שלנו. טיילנו בכל דרום הודו, היינו בעיקר בגואה וחופיה. עברנו משם לואטה-קאנל, העיירה המפורסמת מעל העננים, וסיימנו בפושקר. הטיול התקצר משמעותית בגלל הקורונה ונקלענו לסגר של חודש בתוך הודו ואחריו חזרנו הביתה.

"הבטחנו לחזור למזרח לתיקון. היינו אמורים לטוס יחד לתאילנד ב-1.1.2024. לטיסה הזו כבר לא נעלה אבל אני בטוחה שאחרי שהוא יחזור ויעשה התאפסות קצרה בבית הוא ירצה שנסגור את הפינה הזו 

בני משפחתו של אליה מספרים שתכנן להציע נישואים לזיו בקרוב.


> הטיול שלהם: לחלק הראשון של הפרויקט

> הטיול שלהם: לחלק השני של הפרויקט

> מחכים לכם בבית: אלו השמות, הפנים והסיפורים של החטופים בעזה


הטיול האחרון של לירי ועומר

עומר נאוטרה (22), אומץ על ידי קיבוץ אפיקים עם עלייתו ארצה. הוא נחטף סמוך לניר עוז בבוקר השבעה באוקטובר. חטיפתו תועדה בסרטונים שהופצו ברשת. לירי אלבג (18), נחטפה מנחל עוז בבוקר השבעה באוקטובר. היא שלחה למשפחתה הודעה בה כתבה שיורים עליה.  ביום השני למלחמה זוהתה בסרטוני טלגרם כאשר היא כפותה בטנדר.

על אף שהחוט המקשר היחיד בין לירי ועומר הוא אירועי השבעה באוקטובר שהביאו את שניהם לשבי החמאס בעזה, הטיול האחרון של כל אחד מהם היה בחבל הארץ הצרפתי פרובנס. פרובנס, הממוקמת בדרום צרפת, עשתה לה שם עולמי כאחד המקומות הפסטורליים ביותר בעולם. הכפרים הפשוטים, השדות הפורחים, שווקי האוכל, בתי הקפה, המסעדות והגסטרונומיה המשובחת אל מול הנוף המרהיב מושכים למקום תיירים רבים מרחבי העולם, ובהם גם שניים מתוך 129 החטופים.

הטיול האחרון של לירי אלבג (צילום: באדיבות המשפחה)
לירי אלבג | צילום: באדיבות המשפחה

הטיול האחרון של עומר נאוטרה (צילום: באדיבות המשפחה)
עומר נאוטרה | צילום: באדיבות המשפחה

עומר נולד וגדל בניו יורק אך החליט לעלות לארץ ולהתגייס לשריון. בארץ התגורר בקיבוץ אפיקים. אורנה, אמא של עומר, מספרת: "המרחק מאתנו לא היה קל אבל הוא אף פעם לא התלונן. באביב  האחרון טיילנו פעם אחרונה יחד כמשפחה במהלך חופשה מיוחדת שעומר קיבל בהיותו חייל בודד. אני מאושרת שהספקנו לטייל ולהנות ביחד לפני אסון החטיפה. ניו יורק היא הבית השני של עומר. עולם ומלואו מחכה לפגוש אותו ולחבק אותו שוב שם. מחכים ומצפים שעומר יחזור אלינו ונוכל שוב להיות ביחד."

לירי חלמה תמיד לראות את שדות הלוונדר והחמניות בפרובנס. שי, אחיה הגדול מספר: "בטיול האחרון שלנו יחד נסענו שעות כדי להגשים ללירי חלום וללכת לראות את השדות הפורחים המפורסמים. אין לי ספק שאחרי שובה מהשבי ניסע לראות את פריחת הדובדבן ביפן".

בלוג טיולי היוקרה Two Flying Boys באתר, באינסטגרם ובפודקאסט במטוסי אל על