התחזית הצפויה להיום ׁ(14.5) במקומות נבחרים: החרמון עד 25 מעלות, טבריה (הכנרת) עד 38 מעלות, חיפה עד 32 מעלות, תל אביב עד 28 מעלות, ירושלים עד 32 מעלות, מצפה רמון עד 33 מעלות, ים המלח עד 38 מעלות ובאילת עד 40 מעלות.איפה מומלץ לטייל בשבת?

נחל גחר עליון

נחל גיחור עליון (צילום: ארז דגן)
צילום: ארז דגן

ביער מוצל, ליד קיבוץ עין השופט, זורם נחל נסתר בתקופת החורף והאביב. מי הנחל מגיעים ממעיינות טבעיים, שנמצאים לאורכו של הנחל וזורמים בנחליו הסמוכים לעמק יזרעאל.

אחרי שחניתם בחניון של קק"ל והגעתם לנחל, תוכלו לפתוח פיקניק על גדות הנחל, לצאת להליכה קלה עם כיוון הנחל ולחקור את המקום, או לעשות מסלול הליכה ארוך יותר לאורכו של הנחל בתוך היער המוצל. שימו לב שאין במקום סימון שבילים בולט.

ההמלצה היא ללכת לאורכו של הנחל כחצי שעה עד שעה עם כיון הזרימה, לעבור בין המפלים הקטנים, להיכנס לבריכות שכשוך ולחזור חזרה באותה הדרך שבאתם.

וויז: חניון נחל גחר עליון

>> לעוד פרטים ומסלולים רטובים באזור


נבי יהודה

 

View this post on Instagram

A post shared by OuTravel - Bar & Shmuel (@outravel_)

בנחל חרמון שעובר כאן ולצידי הכביש המוביל את נבי יהודה יש פינות רומנטיות ומיוחדות שאפשר לשבת וליהנות לצד המים ובעונת החורף לצפות בזרימה החזקה של הנחל. טמפרטורת המים כל השנה היא סביב ה- 15 מעלות והנחל מעולה לטבילה בימים חמים.

איך מגיעים? בוויז - נחל חרמון נבי יהודה, תראו את השלט לכניסה הראשונה ותוכלו להחנות לצד הכביש.

>> לעוד פרטים ואטרקציות באזור


זמן גליל מערבי

מה הלוז – 26.4 - פסטיבלים - פסטיבל אביב זמן גליל מערבי - סיור בעכו (צילום: טרוור גלאור, יח"צ)
צילום: טרוור גלאור, יח"צ

עמותת התיירות "זמן גליל מערבי" מקיימת, זו השנה התשיעית, את פסטיבל אביב זמן גליל מערבי, ובהתאם, מציעה 9 ימים עם עשרות ארוחות, סדנאות, סיורים ואירועים באווירה אביבית ברחבי הגליל המערבי. חגיגות פסטיבל האביב, יכללו למעלה מ-40 אירועים, כולל מספר שיתופי פעולה מסקרנים בין תיירנים גליליים. 

>> לכל הפרטים והאירועים השונים של הפסטיבל


 פארק אריאל שרון

מתחם מגוון ביולוגי (צילום: פארק אריאל שרון)
צילום: פארק אריאל שרון

פארק אריאל שרון חנך ביום חמישי את המתחם המרכזי שלו: מתחם חוות שלם (האזור הצפוני) ובכך יהפוך לפארק המטרופוליני האקולוגי הגדול בישראל. 

הפארק משתרע על פני 8,500 דונם וממוקם בין אור יהודה, תל אביב, רמת גן בצפון ואזור ומקווה ישראל בדרום. עד היום, הפארק הפעיל את אזור ההר (חירייה לשעבר) - תל מלאכותי בגובה של כ-60 מטרים שהוקם על הר הפסולות. המקום טופח והפך לפארק רחב ידיים המספק תצפית יפה ומקומות רביצה שמקדם פעילויות ירוקות ומארח הופעות ואטרקציות שונות. 

כעת כאמור, הושק אזור חדש שכולל את בתי "חוות הזרע" ההיסטוריים ששימשו לראשית החקלאות בישראל שוקמו ושוחזרו. במקום הוקמו גם גן שעשועים אקולוגי, אגם צפרות עם מגוון ביולוגי ובריכת חורף, מרכז מבקרים ומרכז צפרו. במתחם החדש יערכו מופעי תרבות, ירידים שווקי איכרים, סיורים מודרכים בנושאי אקולוגיה והיסטוריה.

>> לעוד פרטים על האזור החדש


מדבר מבפנים

מה הלוז – 26.4 - פסטיבלים - פסטיבל מדבר מבפנים (צילום:  זיו שרצר, יח"צ)
צילום: זיו שרצר, יח"צ

בסוף השבוע יצא לדרך בפעם הראשונה פסטיבל "מדבר מבפנים" בו יתקיימו כ-130 פעילויות ואירועים, סדנאות וסיורים, מאזור ירוחם דרך מרחב שדה בוקר ועד מצפה רמון. מטרת הפסטיבל היא לקחת את המטיילים אל מאחורי הקלעים של המדבר, סודותיו ויופיו הנסתר.

>> לעוד פרטים על הפעילויות בפסטיבל