בזמן שגם בחנוכה לא נוכל לטוס לחו"ל כפי שהיינו רגילים בעבר, בטח שלא לחגיגות הכריסמס הצבעוניות באירופה, בגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים, בשיתוף עם המשרד לענייני ירושלים, עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים יהפכו את הגן הבוטני, שהינו הגדול במזרח התיכון, לשוק אירופאי מלא אורות כחלק מאירועי Winter Lights.

הפסטיבל יערך לאורך כל חודש דצמבר, החל מה-12 לחודש (נר שלישי של חנוכה ) ועד 31.12. הפסטיבל יתקיים בשטח באורך של כ- 700 מטר, המתפרש על 14 דונם, בו תוצב תאורה שתוצג על העצים, השיחים והאגם. האורחים יוכלו ליהנות גם ממפגש עם שחקנים ואמנים מחופשים, מדוכני מזון ברוח התקופה ביניהם ערמונים קלויים, תפוחי אדמה ברטבים, קרפ צרפתי, נקניקיות, שוקו חם, תה חם, סופגניות ועוד, והכל על פי הנחיות התו הסגול.

הגן הבוטני בירושלים (צילום: סוניה פרנזל)
צילום: סוניה פרנזל
הגן הבוטני בירושלים (צילום: סוניה פרנזל)
צילום: סוניה פרנזל

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם בירושלים פתח את שעריו בפני הקהל על פי הנחיות משרד הבריאות בהתאם לתו הסגול, כבר לפני מספר חודשים. הגן משתרע על שטח של כ120 דונם בסך הכל, ועל פי ההנחיות ניתן להכניס בו מאות משפחות בו זמנית בריחוק חברתי. בנוסף, בגן הבוטני מציינים שדאגו לחיטוי אזורי הקהל והשירותים הציבוריים ומבקר את כמות הנכנסים ואת התנהלות הקהל במהלך הביקור, על פי הנחיות משרד הבריאות.

בשל הצורך בבקרה על כמות המבקרים ורמת מיגונם, מחויבים המבקרים בהנחיות הבאות: המבקרים יתבקשו לנוע בגן תוך שמירה על מרחק בין משפחות ולהימנע מהתקהלות של למעלה מ- 20 איש; כל מבקר חייב להצטייד במסכה אישית (למעט הפטורים מהחובה על פי הנחיות שבתוקף).

הכניסה כפופה לרישום מוקדם באתר הגן הבוטני.

הגן הבוטני בירושלים (צילום: דנה מיינהרט)
בילוי משפחתי ירוק בטבע. הגן הבוטני בירושלים | צילום: דנה מיינהרט

״אני נרגש להיות שותף לפתיחתו המחודשת של הגן הבוטני, במטרה להחזיר את התיירות לירושלים - אחת המטרות ששמתי בראש סדר העדיפויות של משרדי, בתקופה המורכבת הזו", אמר שר ירושלים ומורשת, רפי פרץ. "פתיחת הגן הבוטני היא הזדמנות מצוינת לצאת ולבלות באוויר הפתוח, בצורה בטוחה ומבוקרת וליהנות בחיק המשפחה. אני קורא לציבור להגיע לירושלים, להתאהב מחדש בנופים, לחזק את העסקים הקטנים, כל זה תוך שמירה על ההנחיות, על המשפחות שלנו ועל עצמנו.״

ראש העיר ירושלים, משה ליאון ציין כי "הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם יקיים בחודש הקרוב אירוע חורף מרהיב, מלא אורות, צבעים, צלילים וריחות, המעמיקים את הקשר לטבע. הגן הבוטני מתפרש על שטח עצום של עשרות דונמים ולכן ניתן לשהות בו תוך הקפדה על הכללים. Winter Lights  בגן הבוטני הינו אירוע שמתאים לכל המשפחה ומעניק חוויה כייפית ומרעננת בנוף קסום ומלא צבעים וריחות כמו שיש רק בירושלים. אני מזמין את כל תושבי המדינה להגיע לבירה וליהנות ממגוון החוויות שיש לעיר שלנו להציע".

שעות הפעילות:

ימים א-ה ומוצ"ש  בין השעות 17:00-21:00. כניסה אחרונה בשעה 20:00

מחיר כניסה:      

  • למבוגר - 40 ₪.
  • לילד (מגיל 5- 12) 25 ₪.
  • חייל - 25 ₪.
  • ילדים עד גיל 5 - חינם.
  • מנויי הגן הבוטני - חינם.

הכניסה בתשלום בקופות הגן בכפוף לרישום מוקדם באתר הגן בלבד