בני משפחת לוי מטבריה נסעו לפני כשבועיים לטיול בדובאי, עוד לפני שסגרו את נתב"ג וחייבו את כל החוזרים להיכנס לבידוד במלונית. "הקורונה הרגה אותנו. היינו סגורים מרבית הזמן בבית עם הילדים וכשמצאנו הזדמנות לטוס לחופשה לחו"ל להתאוורר מכל השנה הנוראית הזו אז טסנו לדובאי", סיפרה אם המשפחה, סוניה לוי.

"בעיצומו של הטיול, כשהיינו בסיור בדיונות, פתאום מצאנו טלפון אייפון 11 קבור בתוך החול", שחזרה לוי, "לא יכולתי לפתוח אותו כדי לדעת מי הבעלים בגלל שהיא נעול בקוד אבל בשומר המסך היו תמונות של בני זוג, כמה משפטים בצרפתית שלא הבנתי ותמונה משפחתית שלהם במקום בו בילינו. היה ברור לי שנאתר את בעלי הטלפון. אותי חינכו בבית לקיים מצוות השבת אבדה, להפוך עולמות לאתר את הבעלים ולא משנה כמה זמן זה יגזול מזמני. מה שלא שלי לא שלי. וככה יצאתי למסע מרתק כדי לאתר את בעלי הטלפון למרות שזה לא היה קל".

הטלפון שנמצא בחולות בדובאי (צילום: באדיבות המשפחה)
הטלפון שנמצא בחולות בדובאי | צילום: באדיבות המשפחה

לוי, יצרה קשר עם בני משפחה וחברים מצרפת ושלחה להם צילומי מסך של בני הזוג בניסיון לאתר מי מהם. "יצרתי קשר בצרפת עם חברים ובני משפחה כדי שיעזרו לי לדעת אם מישהו מכיר את בני הזוג והמשפחה. שלחתי להם תמונות ומשפטים שהיו בטלפון. אחרי כמה שעות של חיפושים קדחתניים הם אמרו לי שהצליחו לאתר אותם", סיפרה לוי בהתרגשות. "אמרו לי שמדובר במשפחה יהודית ושהם באמת היו בדובאי ואיבדו אייפון והשלימו עם זה שלא ימצאו אותו יותר".

וזו לא הייתה ההפתעה היחידה בסיפור. מתברר שמלווין, בנם של בני הזוג בעלי האייפון, מתגורר בנתניה ומשרת כחייל בצה"ל. "זו היתה בשבילי סגירת מעגל. הבנתי שהצלחתי במשימה. שמחתי לפגוש את הבן שמשרת בצה"ל ולמסור לידיו את הטלפון שמצאנו בדובאי. עבורי זו הייתה הרגשה נהדרת", ציינה לוי. "הייתה התרגשות גדולה. הבן והאב הודו לי מאוד. אני מאמינה שאין מקריות ושהכול זה מבורא עולם, שרצה שנהיה בזמן הנכון ובמקום הנכון".

משפחת לוי (צילום: באדיבות המשפחה)
משפחת לוי במהלך החופשה בדובאי | צילום: באדיבות המשפחה

הבן מלווין ואחותו נועה היו מופתעים מכל השתלשלות האירועים ומזה שדווקא משפחה ישראלית מצאה את הטלפון של הוריהם בדיונות של דובאי. "התרגשנו מאוד מכל מה שסוניה והמשפחה עשו. ההורים שלנו היו מופתעים מאוד מכל מה שקרה וזה מרגש לראות שיש אנשים טובים בעולם הזה. שמדובר במשפחה ישראלית שלא ויתרה כדי לאתר אותנו ולהחזיר את הטלפון שההורים שלי איבדו", אמר מלוויין.