>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש 

בלוגר התעופה סאם צ'וי (Sam chui), אחד הבלוגרים הגדולים בעולם בתחומו (עם כמיליון וחצי עוקבים), בחן לאחרונה, לראשונה בחייו, את חוויית הטיסה במחלקת העסקים של אל על בטיסת 076 מהונג קונג לתל אביב - טיסה שלוקחת כמעט 11 שעות. הוא עשה זאת במטוס הדרימליינר - "רחובות", שמעוצב חיצונית בסגנון רטרו.

"נראה שאל על היא אחת מחברות התעופה הכי מאובטחות בעולם", אומר צ'וי בסרטון היוטיוב שלו שצבר קרוב ל-300 אלף צפיות בשלושה ימים. "בשדה התעופה שאלו אותי אם ארזתי את המזוודה בעצמי ומה מטרת הביקור שלי בישראל, וכל זה כדי שאוכל להמשיך לצ'ק אין".

ומה לגבי הטיסה עצמה? "אין ספק שהחוויה בחברה הזו היתה ייחודית", אומר צ'וי. "נראה לי שהייתי הנוסע הלא יהודי היחיד במטוס ושכולם הגיעו לכאן מיעדים שונים ורחוקים כמו אוסטרליה". צ'וי מציין שהמושבים במחלקת העסקים של הדרימליינר מסודרים כך שחלקם פונים לכיוון החלון וחלקם פונים לכיוון המעבר בצורה של שתי וערב, כך שיש הבדל מהותי בין הכיסאות במחלקה וצריך לשים לב לזה. הוא מוסיף שעל אף שהכיסאות נראים קצת קטנים, בפועל יש לא מעט מקום וההרגשה היא מרווחת: "ישנתי כמעט שש שעות ללא הפרעות".

לגבי הארוחה צ'וי ציין שהאוכל היה מאוד מוצלח למרות שהוא כשר וציין לחיוב גם את היינות המקומיים שהוגשו לו. התלונה היחידה שלו היתה שהחביתה בארוחת הבוקר היתה לא אכילה ולטענתו הרגישה כמו גומי.

"לפני שטסתי אמרו לי שנוסעים רבים בטיסות אל על נוהגים לנהל שיחות באזור המטבח וגיליתי שהדבר באמת נכון. כל האנשים שנתקלתי בהם ושמעתי את סיפורם במהלך הטיסה היו נחמדים והתעניינו במה שאני עושה. בכלל, מאוד הופתעתי מחברת התעופה ומכמה שהטיסה היתה נעימה", הוא מסכם.