לאור הפופולריות הגוברת של פורטוגל בקרב התיירים הישראלים, קו טיסות ישיר בין ליסבון לנתב"ג יושק החל ב-1 באפריל 2019. הטיסה תופעל על ידי חברת התעופה הפורטוגלית tap – אייר פורטוגל, כחלק מתוכניות החברה להתרחבות ופתיחת קווים חדשים ברחבי העולם.

הטיסה היומית צפויה לצאת מישראל במטוסי איירבוס, המכילים 168 מושבים. הטיסות ימריאו מנתב"ג ב-05:05 בבוקר וינחתו בליסבון ב-9:00 בבוקר. הטיסות לישראל ייצאו מליסבון ב-14:20 וינחתו ב-21:30 בנתב״ג.

הקו החדש לליסבון יהיה תחרות ל אל על (98 -2.49%) , מכיוון שלחברה הישראלית יש קוד משותף עם החברה הפורטוגלית. בנוסף לטיסות ישירות לליסבון, אל על מציעה טיסות לספרד עם טיסת המשך לליסבון באמצעות הקוד המשותף עם אייר פורטוגל.

אייר פורטוגל מציעה ארבע רמות מחיר לטיסה: הכרטיס במחיר הנמוך ביותר כולל רק ארוחה וכבודת עלייה למטוס, ואילו הכרטיס היקר ביותר במחלקת תיירים כולל שדרוגים, אפשרויות שינוי בכרטיס, שליחת כבודה לבטן המטוס ועוד. בנוסף, החברה מציעה מחלקת עסקים ברמות מחיר משתנות.

בבדיקה רנדומלית של טיסה מ-1 באפריל 2019 ועד 4 באפריל 2019 מישראל לליסבון ובחזרה במחיר הנמוך ביותר נמצא כי מחיר הטיסה כעת הוא 317 דולר. בבדיקה דומה באתר אל על בתאריכים זהים, מחיר טיסה ישירה לליסבון הוא 358 דולר, וכוללת גם כן טיסה בתעריף לייט המוזל.

לעומת זאת, נוסעים המבקשים לטוס עם מזוודה לבטן המטוס וכן לבחור את מושבם, מגלים כבר תמונה שונה. באייר פורטוגל ניתן לבחור כרטיס קלאסיק ולשלם עבורו 467 דולר, ואילו באל על המחיר הוא 438 דולר. האפשרויות הנוספות שאל על מציעה לטיסות באותו היום כוללות את הקוד המשותף עם אייר פורטוגל, כלומר טיסה לברצלונה ומשם טיסת המשך עם אייר פורטוגל, אך בטיסות אלה אין תעריף לייט מוזל, ומחירן מתחיל ב-800 דולר.

חברת אופן סקיי, המייצגת את tap בישראל, מציינת כי הקו החדש יאפשר הגעה נוחה באמצעות טיסות המשך גם ליעדים נוספים בפורטוגל והסביבה, ובהם פורטו, פארו, מדיירה והאיים האזוריים. מנכ"ל החברה, אנטונאדלו נבס, ציין כי "פתיחת הקווים החדשים תל אביב-ליסבון, באזל-ליסבון ודאבלין-ליסבון, היא צעד נוסף לאסטרטגיה החזקה שלנו, המאפשר המשך צמיחה והתרחבות. אנו מציעים קישוריות נוחה ושירות מצוין לטובת נוסעינו".

ארקיע מודיעה על קו חדש למיקונוס שיצא משדה דב

לאחר שהפעילה טיסות בקו שדה דב לרנקה, הודיעה חברת ארקיע על השקה של טיסות ישירות משדה דב לראשונה למיקונוס.

ארקיע תפעיל את הטיסה החדשה החל מ-22 בספטמבר ותוסיף היצע נוסף לתחרות החברות על הנוסעים הישראלים שמעוניינים לטוס עוד בעונת הקיץ הנוכחית. בחברה מודיעים כי קו הטיסות יפעל עד לסיום העונה הנוכחית, באמצע אוקטובר, ומוסיפים כי הטיסות יחודשו שוב לקראת עונת החופשות בפסח 2019. לפי ארקיע מחירי הכרטיסים זהים למחירים בקו נתב"ג למיקונוס ומתחילים בכ-484 דולר לאדם בתקופת החגים.

הכתבה פורסמה במקור באתר The Marker

האם בקרוב נראה טיסות ישירות מהפליפינים לישראל?
יוקרה לטווח קצר - סכסוכים לטווח ארוך