מאז יצאה ההודעה על הסכם השלום המתגבש עם איחוד האמירויות נראה שהכל מתקדם בקצב מהיר להפליא, לפחות בכל מה שקשור להסכמים תיירותיים. בתוך כך, חברת טל תעופה הודיעה שתחל למכור כרטיסי טיסה בחברת איתיחאד אירווייז (ETIHAD AIRWAYS), חברת התעופה הלאומית של איחוד האמירויות, היוצאות מיעדים שונים בעולם (עדיין לא מישראל). בנוסף, קבוצת אמסלם תיירות ונופש, הודיעה שהיא מרחיבה את פעילותה ומקימה מחלקה ייעודית אשר תתמחה באיחוד האמירויות וחברות נסיעות נוספות כבר החלו לשווק חבילות נופש.

בנוסף, בכנס זום לעידוד השקעות בתעשיית המלונאות העולמית שביום שלישי במשרד התיירות, הכריז שר התיירות, אסף זמיר, כי אחד הנושאים שעלו במסגרת המשלחת הרשמית לקידום הסכם הנורמליזציה עם איחוד האמירויות, היה שיווק משותף של חבילות תיירות שישלבו ביקורים בשתי המדינות.

מעל לכל אלה, הבשורה הגדולה ביותר שיצאה אחרי שהמשלחת הישראלית-אמריקאית חזרה ממפגש הפסגה באבו דאבי היתה שסעודיה תאפשר לחברות ישראליות לטוס מעל שטחה - מה שצפוי לשנות לגמרי את מפת הטיסות והתיירות מישראל.

מטוס אל על באבו דאבי
מטוס אל על ממריא מאבו דאבי

לאחר ההודעה, חברת ישראייר כבר הגישה בקשה להיות מוביל נקוב להפעלת סדירות ומטען לדובאי במטרה להפעיל למדינה טיסות עוד השנה, היות ואיחוד האמירויות הוכרזה כמדינה ירוקה אשר החוזרים ממנה לא יהיו חייבים בבידוד. על פי החברה, הטיסות יופעלו על בסיס יומי במטוסי איירבוס 320.

באתר טיסות סודיות מציינים שהטיסה הישירה לדובאי תעמוד על כ-300 דולר לא כולל כבודה. מדובר במחיר גבוה בהתחשב בכך שאלו טיסות של שלוש שעות וליעדים במרחק מקביל במזרח אירופה נמכרים בחצי מהמחיר הזה בישראייר. אין ספק שכניסת אל על וארקיע (אם תקרה) ביחד עם חברות תעופה מהאמירויות יוכלו להוריד דרמטית את המחירים.

אחת החברות שצפויה להפתיע עם מחירים זולים במיוחד היא וויז אייר. בטיסות סודיות מציינים ש"בחודש הבא חברת הלואו קוסט תפתח בסיס פעילות ראשון מחוץ לאירופה דווקא באבו דאבי. אנו צופים כי גם היא תבקש לפתוח קו בין אבו דאבי לתל אביב. המחירים שוויזאייר מציעה כעת בין אבו דאבי לסופיה, בודפשט או בוקרשט נמוכים מאד ומתחילים ב39 ש"ח לכיוון. חשוב לזכור שהמרחק בין דובאי לאבו דאבי הוא בסה"כ שעה וחצי נסיעה ולכן יתכן מאד שישתלם לפתוח את הטיול באמירויות דווקא בטיסת לאוקוסט לאבו דאבי ומשך להמשיך ליעד הנוסף.

אי הדקלים בדובאי (צילום: 123rf)
החופשה בדובאי מתקרבת | צילום: 123rf


טיסות זולות לאיחוד האמירויות

נכון להיום, הדרך להגיע לאיחוד האמירויות היא על ידי עצירת ביניים, מה שמאריך אמנם את זמן הטיסה אך מעניק אופציות תמחור זולות מאוד. על פי טיסות סודיות, הטיסות המהירות ביותר לדובאי כיום מתבצעות דרך עמאן בירדן - הלוך 5:45 (כולל הקונקשן) חזור 7:30 (כולל הקונקשן).

את הטיסות הזולות ביותר ניתן להרכיב היום על ידי הזמנת טיסות לואו קוסט של וויזאייר או ראינאייר דרך סופיה, בודפשט או בוקרשט בכ-150 דולר בלבד. אפשרות נוספת היא לבחור בטיסות מעט נוחות יותר עם קונקשן באיסטנבול עם חברת הלואו קוסט הטורקית פגסוס.

אבו-דאבי, 149 דולר (הלוך חזור)

מתי ממראים? יום שלישי 3.11 בשעה 09:15

מתי חוזרים? יום שלישי 10.11 בשעה 21:50

עם מי טסים? וויז אייר

לעוד פרטים

מסגד באבו דאבי (צילום: 123rf)
אבו דאבי | צילום: 123rf

דובאי, 344 דולר (הלוך חזור)

מתי ממראים? יום שני 30.11 בשעה 15:55

מתי חוזרים? יוםשני 7.12 בשעה 05:55

עם מי טסים? פגסוס, טורקיש איירליינס

לעוד פרטים

Dubai-3 (צילום: מאי ויגאל רוזנטל)
דובאי | צילום: מאי ויגאל רוזנטל

קיצור זמני הטיסה

"אחד היתרונות המשמעותיים של הנתיב הישיר בין ישראל לאיחוד האמירויות יהיה בכך שחברות התעופה אמירייטס ואיתיחאד יאפשרו קישוריות נוחה בין כל היבשות, ולכן לוח הטיסות שלהם מתוכנן על מנת להנגיש את מירב הקונקשנים בזמנים הנוחים ביותר", טוען יניב לניס, מייסד טיסות סודיות. "זה יאפשר לנו הישראלים לקצר משמעותית את הטיסות למזרח ולאוסטרליה בעזרת קונקשן קצר בדובאי או אבו דאבי. מבדיקה שערכנו מצאנו שניתן לקצר את זמן הטיסה נטו (ללא קונקשנים) בצורה משמעותית בנתיבים הבאים: טיסה למלדיביים כיום לוקחת 10:30 שעות ודרך דובאי רק 7 שעות; טיסה לסידני כיום לוקחת 19 שעות ודרך דובאי רק 17 שעות; טיסה להאנוי כיום לוקחת 12 שעות ודרך דובאי רק 9 שעות.

בנוסף, הטיסות הקצרות ביותר לבנגקוק היום הן דרך עמאן ולוקחות כ-9 שעות, פחות או יותר זהו אותו זמן טיסה דרך דובאי.