בזמן שבארץ ממשיכים לפנטז על חופשה בדובאי אחרי הסכם השלום שנחתם עם איחוד האמירויות, יש ישראלים שלוקחו את העיניינים לידיים והחליטו לצאת ליעד האטרקטיבי בהפלגה. 

>>המדריך המלא למטייל באיחוד האמירויות

מדובר בפרויקט מיוחד של דורון כהן ואשתו, בעלי יאכטה באורך 18 מטר בשם "הפי דייס" שהחליטו לעשות מסע יוצא דופן שיתחיל בעוד כמה שבועות. המסע יצא לדרך מהנמל באיסונבול לכיוון לפורט סעיד במצרים. משם היאכטה תחצה את תעלת סואץ ותמשיך לג'יבוטי, מדינה הממוקמת בקרן אפריקה בין סומליה לאתיופיה.

"ג'יבוטי היא מדינה מאוד ידידותית לישראל", אמר דורון כהן בשיעה עם mako. "מדובר במקום מדהים ומרתק". מג'יבוטי היאכטה תמשיך בהפלגה לעומאן, אבו דאבי ודובאי, שם תעגון במעגן היאכטות במדינה ותהיה היאכטה הישראלית הראשונה שנכנסת אליה.

שיט לאיחוד האמירויות (צילום: דורון כהן)
היאכטה "הפי דייס" | צילום: דורון כהן
שיט לאיחוד האמירויות (צילום: דורון כהן)
כשמונה אנשים צפויים לשהות עליה במשך חודשיים | צילום: דורון כהן

שיט לאיחוד האמירויות (צילום: גוגל מפות)
מסלול השיט | צילום: גוגל מפות

"זה מסע ייחודי שיימשך כחודשיים", הסביר כהן. "אנחנו מגייסים עכשיו כוח אדם, עושים מיונים, נפגשים עם אנשי מקצוע מיומנים בתחום כדי לאתר את הטובים ביותר כדי שנוכל להסתדר איתם במסע הזה ולצלוח אותו בצורה הכי טובה. נצטרך בין שישה לשמונה אנשי צוות שילוו אותנו. עלות של מסע כזה היה בסביבות 10,000 יורו".

נכון לעכשיו היאכטה עוגנת בטורקיה בהספנה לצורך תיקונים, שדרוגים ושיפוצים שיכשירו אותה למסע הארוך. "זו יאכטה שקנינו לפני כשנתיים ואנחנו עושים טיפולים בטורקיה לצורך המסע הזה. אנחנו מחפשים ספונסרים או גורמים שיתעדו את המסע שלנו ויסייעו במימונו. אנחנו נהיה היאכטה הישראלית הראשונה שתעגון באיחוד האמירויות".