התחזית הצפויה לשבת ׁ(3.2) במקומות נבחרים:

החרמון עד 3 מעלות | טבריה (הכנרת) עד 17 מעלות | חיפה עד 15 מעלות | תל אביב עד 17 מעלות | ירושלים עד 11 מעלות | מצפה רמון עד 12 מעלות | ים המלח עד 19 מעלות | אילת עד 19 מעלות


סוף השבוע גשום לסירוגין וקר, ולמרות זאת, לא ניתן למזג האוויר לשבור את רוחנו ולהשאיר אותנו בבית. השבוע נלך לבקר במערת הנטיפים (מערת שורק), שניתן לטייל בה בזמן שבחוץ גשום, רק יש לקחת בחשבון שיהיה קר בתוך המערה אז כדאי להתלבש היטב וכמובן להגיע עם נעליים נוחות שאינן מחליקות.


>> להמלצה מהשבוע שעבר:  אזור שדה בוקר

לעוד ההמלצות לטיולים בשבת

מירב טלמור-קשי, מתכננת טיולים בארץ ובחו"ל, מומחית בתחומי תקשורת ויחסי ציבור ונותנת שירותי ייעוץ בנושאים אלו. כתבת תיירות ובעלת הבלוג "חלומות ומסעות" גם בפייסבוק ובאינסטגרם

איך מגיעים?

שלט מערת הנטיפים (צילום: Gelia, shutterstock)
השמורה ממקומת על המורדות הדרומיים של הרי יהודה. שמורת מערת הנטיפים | צילום: Gelia, shutterstock

שמורת טבע מערת הנטיפים (שמורת אבשלום) של רשות הטבע והגנים, ממוקמת במורדות המערביים של הרי יהודה, מדרום לנחל שורק. שטח השמורה 180 דונם, רום פתח המערה 385 מטר מעל פני הים.

לכתוב "שמורת טבע מערת הנטיפים", בווייז תופיע גם כמערת שורק ויש גם חניון מסודר.
שעות הפתיחה (שעון חורף): ימים א – ה ושבת : 08:00 עד 15:00, האתר נסגר בשעה 16:00, בימי שישי וערבי חג בין השעות 08:00 עד 14:00, האתר נסגר בשעה 15:00.


מה רואים?

רגע לפני שנכנסים למערה עצמה, בהליכה הרגלית ממגרש החנייה, תוכלו להרים מבט ולראות את הנוף המרשים של הרי יהודה, שפלת יהודה ומישור החוף. ברחבת התצפית החיצונית תוכלו אף לראות את העיר בית שמש ואת המחצבה, שבזכותה נחשפה המערה לפני עשרות שנים.

שביל מערת הנטיפים (צילום: EAZN, shutterstock)
אפשר לתאם סיור או לטייל באופן עצמאי | צילום: EAZN, shutterstock

מכאן אתם נכנסים אל תוך המערה לסיור עצמאי (אלא אם תיאמתם משהו בנפרד), תוכלו לצפות בסרטון של כ-8 דקות על היווצרות הנטיפים (טיפות המים הנוטפות מתקרת המערה) והזקיפים (משקעים הצומחים מקרקעית המערה כלפי מעלה) לצאת לסיור, בין תצורות הטבע ותאורה ייחודית אקולוגית שהותקנה במקום. תוכלו לטייל בין עמוד אוזני הפיל, גן הפסלים ושדה המקרונים, רומיאו ויוליה, שלגיה ושבעת הגמדים ועוד. כמובן שזה הזמן להפעיל את הדמיון ולחפש עוד צורות מיוחדות, סיפורי אגדה וליהנות מהשמורה הייחודית והיפה הזו.


מרחקי הליכה ורמת קושי

_OBJ

חשוב לדעת! מהחנייה ועד הכניסה למערה יש ירידה ובה כ-160 מדרגות (צריך לטפס אותן בדרך חזרה), קחו זאת בחשבון. הסיור במערה איננו ארוך, לוקח לרוב כ-30-40 דקות, יש ללכת לאט בכדי לא להחליק ולהגיע עם נעליים נוחות להליכה. במידה וישנם ילדים קטנים אנא השגיחו שלא ירוצו וכמובן, אסור לגעת בנטיפים ובזקיפים, או להאיר עם פנס מכיוון שהאור פוגע בהם ועל כן התאורה שהותקנה במקום אקולוגית ומתאימה לשמירה על הטבע.


טיפ ושורה תחתונה

במידה שמזג האוויר מאפשר ללכת קצת בטבע בחוץ, מומלץ לנסוע לגבעת הרקפות במושב טל שחר – יופי בלתי רגיל ומרחבים ירוקים ופורחים. בוץ יהיה בטוח, אבל אם אתם ערוכים עם נעליים טובות ולא מפחדים להתלכלך, זו עצירה יפה וכיפית. אפשר גם לעצור לפיקניק קטן ותה צמחים.


מה אוכלים?

בבית שמש, שהיא הכי קרובה למערת הנטיפים, המסעדות סגורות בשבת וביום שישי חלקן פתוחות עד הצהריים. תוכלו לנסוע ל"ברבהר", מסעדה – בית קפה בחניון נחל קטלב, אשר פתוחה בשישי 07:30-16:00 ובשבת 07:30-17:00. יש לכם ארוחות בוקר ובצהריים סביב 12:00, התפריט מתחלף. אם אפשר להזמין מקום – תמיד עדיף. מרחק נסיעה ממערת הנטיפים של כחצי שעה.

View this post on Instagram

A post shared by ברבהר שולחן לנוף (@barbahar_cafe)

אופציה נוספת במרחק של כחצי שעה היא ביקור באחת מהמסעדות באבו גוש, בין אם אתם יושבים לאכול, או לוקחים חומוס טוב וסלטים הביתה.

מירב טלמור-קשי, מתכננת טיולים בארץ ובחו"ל, מומחית בתחומי תקשורת ויחסי ציבור ונותנת שירותי ייעוץ בנושאים אלו. כתבת תיירות ובעלת הבלוג "חלומות ומסעות" גם בפייסבוק ובאינסטגרם