סקר פסח (צילום: mako)
צילום: mako
גם הוואטסאפ והפייסבוק שלכם כבר מוצפים בתמונות ששולחים קרובי משפחה וחברים משלל מקומות אקזוטיים ברחבי העולם? אתם לא לבד, אבל כנראה שהחשק העז שלכם לחופשה משלכם משפיע על שיקול הדעת. למעשה רק שישה אחוזים מהישראלים יבלו מעבר לים במהלך הפסח, ואילו מרביתם ממתינים לחופשות הקיץ כדי לבלות עם בני הזוג או המשפחה בחו"ל, כך עולה מנתוני סקר שבוצע על ידי מכון המחקר מידע שיווקי סי.איי עבור חברת דיזנהאוז

לפי נתוני הסקר, בסך הכל כ-60 אחוז מהישראלים הודו כי הם מתכננים לטוס לחו"ל בקיץ הקרוב או בחופש פסח. ומה ההבדל בין המועדים? מסתבר כי חודש יוני מועדף יותר על מבוגרים בני 50 ומעלה (12 אחוז), אולי בניסיון להשיג את המשפחות שממתינות לסיום שנת הלימודים, ואילו חודש אוגוסט מסתמן כחודש לחופשות משפחתיות עם הילדים (27 אחוז).

ולאן ניסע השנה? היעד המועדף על הישראלים הוא עדיין ארה"ב וקנדה (9 אחוזים מהנשאלים), אם כי ניתן לראות שהיעד נמצא במגמת ירידה לעומת השנה שעברה, אז כ-15 אחוז תכננו לטוס לחופשה באזור. ובכל הנוגע לאירופה, גם השנה המדינה הפייבוריטית שלנו היא איטליה (כ-8 אחוזים), אחריה ספרד (6 אחוזים), בריטניה (5 אחוזים), יעדי מזרח אירופה כמו פולין, רוסיה, רומניה (4 אחוזים) וגרמניה (3 אחוזים).

סקר פסח (צילום: mako)
צילום: mako

סקר פסח (צילום: mako)
צילום: mako

ואחרי שבחרנו לאן נוסעים, כעת נותר לראות לכמה זמן הארנק שלנו מאפשר שהייה בחו"ל. בסקר נמצא כי רבע מהישראלים השנה מתכננים טיול לפרק זמן של שבוע, ורבע מהם ייצאו לחופשה קצרה יותר - בעיקר בני 18-49 וכן המתכננים חופשה עם הילדים. לעומת זאת, כ-42 אחוז ייצאו לחופשות ארוכות יותר משבוע, כאשר מדובר בדרך כלל בבני 50 ומעלה.

>> עוד בערוץ החופש:

כמו מתוך גלויה: טיול בפירנצה וסביבותיה
תשכחו מפריז: חופשות פסח לא שגרתיות בחו"ל
קמפיין תיירותי בדנמרק: תעשו יותר סקס

בגזרת התקציב נמצא כי כ-19 אחוז מהישראלים יוציאו בין 6,000-10,000 שקל על החופשה המיוחלת, אבל לא הרבה פחות מכך, כ-14 אחוזים, יוציאו גם למעלה מ-10,000 שקל ועד 20,000.

סקר פסח (צילום: mako)
צילום: mako

סקר פסח (צילום: mako)
צילום: mako

ואם אתם מרגישים שחופשת הקיץ מאוד רחוקה מכם ושהמטוס מחכה רק לכם, כדאי שתחשבו שנית. "מומלץ להתכונן ולהזמין טיסות סדירות מראש", טוענת ורד שורץ, מנהלת השיווק של חברת דיזנהאוז. "בנוסף, לנוסעים המתכננים חופשות משפחתיות כדאי לבחור ביעדים המתאימים לילדים ולבנות מסלול המשלב אטרקציות ונופים כדי שהילדים לא ישתעממו. כאשר המסלול משלב נסיעות ארוכות ברכב, מומלץ להיערך מראש ולהצטייד בחטיפים וגאדג'טים לילדים. וגם, לא כדאי להזמין רכב ברגע האחרון, מפני שא תמיד יש רכבים גדולים במלאי (במידה ורוצים, למשל, רכב לשתי משפחות).

>> מה עושים בחג? כל ההמלצות לכל המשפחה

 לכל כתבות החג