היות וחופשה בחו"ל הפכה לחלום לא פשוט בכלל, לא מעט ישראלים יבלו את הקיץ והחגים הקרובים בארץ. אבל גם חופשה מקומית הפכה להיות משימה לא קלה - מרבית המקומות כבר תפוסים ומקומות שנשארו פנויים דורשים ברובם מחירים גבוהים

בעקבות המצב שנוצר, הישראלים החלו לחפש מלבד המלונות והצימרים המבוקשים, גם אופציות אירוח חלופיות כמו: אתרי קמפינג, דירות וכפרי נופש, אכסניות ואפילו מתחמי יורטים. ביקשנו מ-easy, אפליקציית החיפוש המקומי הגדולה בישראל, למצוא לנו את מקומות הלינה הכי מחופשים מאז תחילת אוגוסט.

כך למשל, הצימר הכי מחופש התקופה האחרונה היה אוליאה (Olea) בראש פינה והמלון הכי מחופש בארץ היה הוטל מונטיפיורי בתל אביב (שבו יש גם מסעדה מבוקשת, דבר שיכול להשפיע על סיבות החיפוש). אחרי הוטל מנטיפיורי נמצאים מלון אורכידאה בתל אביב (מקום שני בחיפושים) Vert לגון נתניה (מקום שלישי).

אורכידאה (צילום: אסף פינצ'וק)
אורכידאה בתל אביב. מקום שני בחיפושי בתי המלון | צילום: אסף פינצ'וק

אך אם בלינה אלטרנטיבית עסקינן, ניתן את אתר הקמפינג חוף הבמבוק, שנמצא בברכת רם, בצפון רמת הגולן. לאחרונה כתבנו על המקום המיוחד הזה, בו ניתן גם לשוט למסעדה צפה בלב האגם. "המקום מזכיר בכלל אתרים בחו"ל, לא משהו ישראלי", אומר תייסיר שאער, הבעלים של מסעדת 'טי-בון', שנמצאת במקום.

מה עוד? החאן הכי מחופש הוא אוהל אברהם שנמצא בנמרוד, בצפון רמת הגולן, לא רחוק מברכת רם. בגזרת וילות הנופש - המקום הכי מחופש הוא Villa Klara, שנמצאת באילת כמובן. כפר הנופש הכי מחופש באוגוסט הוא סאות' ביץ' כנרת, בחוף סירונית בכנרת כמובן. האכסנייה הכי מחופשת בתקופה האחרונה היא אברהם הוסטל בתל אביב.

ברכת רם (צילום: אינסטגרם)
במבוק פארק | צילום: אינסטגרם
אברהם הוסטל תל אביב (צילום: באדיבות אברהם הוסטל תל אביב)
אברהם הוסטל בתל אביב - מקום ראשון בחיפוש של הוסטלים | צילום: באדיבות אברהם הוסטל תל אביב

עוד סוג של אירוח אלטרנטיבי, שזכה ללא מעט חיפושים בתקופה האחרונה, הוא לינה ביורטים. בגזרה זו "אירוח עזר ובלהה" בקיבוץ חניתה, שנמצא ליד שלומי בצפון הארץ, היה המחופש ביותר. 

בכלל, נראה שמלבד מלונות ווילות נופש, אותם מחפשים בעיקר במרכז ובדרום, בכל שאר אופציות האירוח אזור הצפון מנצח בגדול. כך, מקומות כמו גלמפינג אכזיב, חניון הבניאס, ימה צימר בזכרון יעקב, כפר הנופש נופי גונן ועוד, נמצאים גבוה בכמות החיפושים ללינה בארץ.