ביקור ביקב הפך להיות טרנד בזמן הקורנה. השילוב של אלכוהול, אוכל טוב והכי חשוב - אוויר פתוח ומרחבים אינסופיים, הובילו לכך שלא מעט ישראלים פקדו את היקבים השונים בארץ אחרי הסגר הראשון.

כעת, לאחר שהחלו בהקלות גם אחרי הסגר השני, בחלק מהיקבים החלו לפעול במתכונת מצומצמת וניתן למשל לרכוש סלסלות פיקניק ולשבת באוויר הפתוח, או סתם להגיע ולרכוש בקבוק יין. יחד עם זאת, נכון להיום סיורי הטעימות עדיין לא חזרו לפעול, ובכל זאת, ביקור ביקב בימינו הוא אחת האטרקציות המהנות שניתן לעשות במסגרת מגבלות התו הסגול.

שימו לב! לפני הגעה ליקב כלשהו, יש לברר שהוא אכן פועל במתכונת מצומצמת, להתעדכן בשעות הפתיחה ולהירשם מראש

 

כדי להפוך לכם את החוויה ביקב למוצלחת יותר, בימים אלה מתבצע גיוס המונים להוצאת הספר "יומן יין - הרפתקה ישראלית", שמאגד מעל 200 יקבים בארץ במטרה להנגיש את החוויה לכמה שיותר אנשים. הספר למעשה, הינו מדריך יקבי ישראל שתרצו לבקר בהם.

ביקשנו מהמחברים לתת לנו טעימה ליקבים מומלצים ברחבי הארץ:

יקב אסף

רמת הגולן

אסף, "כפר היין" שיצרו בני משפחת קדם, הוא מכלול מושלם של חוויות: ביקור ביקב הבוטיק, הכרות עם העשייה הייננית, וטעימות יין תחת צל האקליפטוס; ניתן וכדאי לשלב גם טעימה קולינרית בבית הקפה "עדיקא" של השפית עדי קדם אלון, הבת הבכורה למשפחת קדם. בסמוך למספר בקתות עץ רומנטיות, טבולות בירוק המשלימות את החוויה.

יקב אסף (צילום: ארנון שוורצמן)
צילום: ארנון שוורצמן

כתובת: קדמת צבי, כביש 91, כקילומטר צפונה מצומת נשוט

>> לתיאום ולפרטים נוספים


יקב לטם

גליל מערבי

לטם הוא יקב בוטיק אורגני, המשלב ייננות איכותית עם תכנים רוחניים ואנרגטיים. מוזיקה המלווה את גידול הענבים והיין והרבה אנרגיות חיוביות של שמחת חיים ואהבה, תורמות גם הן להתפתחות היין ביקב. המבקרים זוכים לנוף עוצר נשימה, על המרפסת המרשימה של היקב, המשקיפה אל הגבעות המתגלגלות של הגליל. 

יקב לטם (צילום: דיויד סילברמן)
צילום: דיויד סילברמן

כתובת: אזור תעשייה ישן, לוטם

>> לתיאום ולפרטים נוספים


יקב מרגלית

מישור החוף

מרגלית הוא מיקבי הבוטיק הראשונים בישראל וללא ספק מהמכובדים שבהם, שלזכותו חלק משמעותי בייסודו של ענף היין הישראלי. ד"ר יאיר מרגלית, הוא אחד המומחים הגדולים בעולם לכימיה של היין; יחד עם בנו אסף, הם מגדלים כרמים ומפיקים יינות עם פוטנציאל השתבחות ארוך. אומנות ארטיזנלית מהסוג הטהור ביותר החבויה במבנה צנוע ובלתי מתחנף.

יקב מרגלית (צילום: דיויד סילברמן)
צילום: דיויד סילברמן

כתובת: התחנה 60, בנימינה

>> לתיאום ולפרטים נוספים


יקב תום

השומורון

יקב תום נמצא בין הרים ונחלים באזור השומרון, בסוף רכס איתמר נמצאת חוות פניני ובליבה יקב תום. תומר פניני, אבי המשפחה, הגיע לאזור מהגולן, מתוך אידיאולוגיה והחליט לגדל כבשים, פרחים ולטעת גפנים בכרם מירב. שילוב של נוף, טבע, כבשים ופירות יער שגדלים במקום ומעל לכל יינות מפתיעים באיכותם שזכו לשבחים ומדליות.

כתובת: חוות פניני, איתמר

>> לתיאום ולפרטים נוספים


יקב ברבדו

מטה יהודה

יקב ברבדו הוא "היקב של הפרופסורים". פרופ' ברבדו, מומחה בעל שם עולמי בגפן ויין ופרופ' שוסייב, שמשפחתו החלה לגדל ענבים לפני 130 שנים. ביחד הם החלו לייצר יין ב-2001 והקימו יקב במרכזו של הכרם, הכי קרוב שאפשר לענבים. כאן תוכלו להתארח בסוכה בפאתי הכרם או במרפסת המשקיפה על האזור ולטעום יין בטרואר שממנו הוא הגיע.

בראבדו אירוע יקב  (צילום: חן ראובן, יחסי ציבור)
בראבדו אירוע יקב | צילום: חן ראובן, יחסי ציבור

כתובת: מול ישוב כרמי יוסף על כביש 44

>> לתיאום ולפרטים נוספים


יקב יתיר

נגב

יתיר שוכן על צלע הר הנגב, בסמוך לאתר עתיקות מרשים, שבו יוצר יין כבר לפני למעלה מ 2,500 שנים. יקב יתיר הוא שהוכיח לספקנים, שניתן לגדל יינות איכות ברמה בינ"ל בכרמים שבמדבר. היקב היה מהראשונים שעלו על מפת היין העולמית, עם ציונים ותשבוחות ממבקרי היין החשובים בעולם, כולל ציון 93 ראשון ליין ישראלי ממבקר היין המשפיע בעולם: רוברט פרקר. 

כתובת: יקב יתיר, תל ערד

>> לתיאום ולפרטים נוספים

 

 "יומן יין - הרפתקה ישראלית" הינו מדריך יקבי ישראל שמומלץ לבקר בהם. הספר מאגד חוויה חדשה של נופים, טעמים, ריחות ואנשים בישראל שעוד לא הכרתם.