אפרת עושה את ישראל (תמונת AVI: mako)
אני קייט וינסלוט! אני קייט וינסלוט! | תמונת AVI: mako

אפרת אברמוב, איך לומר, לא ממש כרוכה אחרי טיולים בארץ. יותר מדויק: היא שונאת לצאת החוצה מהמזגן, שלא לדבר על לעזוב את גבולות תל אביב רבתי. אבל אם משרד התיירות שוכר אותה למשימה לאומית ומבקש ממנה לשכנע את הציבור לצאת ולתור את ארצנו, היא תעשה את זה – לא בגלל המשימה הלאומית, פשוט בגלל שמשלמים לה.

אפרת חוברת לדן, מדריך הטיולים, שגורר אותה צפונה ודרומה ומתעקש לחשוף אותה למכמנים ולפינות החמד, אלא שאותה מעניין בעיקר איפה היא תשתה את הקפה של הבוקר.

 הגולן – על רמה או תת רמה?

הדרך לגולן ארוכה, ודן ואפרת עוצרים בדרך בזיכרון יעקב ויורדים על איזה סטייק עסיסי באחת ממסעדות המדרחוב. את האווירה הטובה מנצלת אפרת לחקירה צולבת על חיי הנישואין והמשפחה של דן.
>> המלצות ליום נהנתני במיוחד בזיכרון יעקב

קצת מאוחר מדי מגיעה המשלחת לחדרי האירוח של קיבוץ אורטל. אפרת משתכנת בחדר פשוט, אבל אנחנו מכירים גם את בקתות העץ המפנקות של אורטל, ואפילו יש לנו כמה דברים לספר לכם עליהן.
>> לביקורת צימרים על הסוויטות של אורטל

הבוקר של אפרת ברמת הגולן לא מתחיל משהו, וגם הטיול אל פסגת הר בנטל לא מרשים אותה במיוחד. אנחנו דווקא חושבים שהתצפית מההר אל סוריה מדהימה, ושיש כמה דברים מאד מעניינים להגיד על האתר המיוחד הזה. לגבי דבר אחד אנחנו מסכימים עם אפרת: הקפה באתר מעולה.
>> הר בנטל: הר שמספק פעילויות

>> לפרק המלא על זיכרון והגולן

הכנרת – מתייבשת או מייבשת?

בכנרת חם, אין מה לעשות. ולמרות שבפרק השני מעדיפה אפרת לראות את האגם הלאומי שלנו בעיקר מהאוטו, אנחנו חושבים שאפשר גם אחרת. דרך אחת היא לחוס על הרגליים ולעשות את זה הכי קליל, ככה בקטנה.
>> מסלול ממש קליל סביב הכנרת

דרך אחרת היא ללכת עם הכנרת עד הסוף בעזרתו האדיבה של ידידינו (והאויב הכי גדול של אפרת אברמוב), שביל ישראל.
>> למסלולי הליכה בדרגות קושי שונות סביב הכנרת

אבל יש לנו משהו שאפרת דווקא הייתה מתחברת אליו: שני מלונות בוטיק לא פחות ממהממים בטבריה, העיר שהיא לא מצאה אותה ככל כך מהממת.
>> לביקורת על המלון הסקוטי: אי אפשר להתאפק ולקחת מנה נוספת

>> לביקורת מלון על שירת הים: במיקום הכי מוצלח בעיר, על שפת הכנרת

בפרק השלישי אפרת מגלה שבכנרת אין הרבה אקשן: לא מבריחים שם זונות כמו בים הגדול. אבל לעשות עם דן קומזיץ ומדורה לילית היא דווקא רוצה, ולנו יש מדריך קמפינג שיכול היה לעזור לה להבעיר כמה זרדים.
>> איך מדליקים מדורה ואיך מכינים אוכל בשטח – מדריך הקמפינג

>> לפרק המלא על הכנרת

ירושלים של מה?

לפי דן המדריך, בתל אביב יש רק ים, וגם הוא רדוד. לטעמה של אפרת ירושליים לא הרבה יותר מלהיבה ואפילו די משמימה, אבל לנו יש רק דברים מגניבים להגיד עליה.
>> מעין מקסים וחוות גבינות שווה

>> כמו בחו"ל אבל רק כמו: עין כרם

>> לפרק המלא על ירושלים

אפרת עושה את ישראל (תמונת AVI: mako)
נראה לך שאנחנו עולות עד למעלה? מממ ביי | תמונת AVI: mako
ים המוות או סתם... מוות?

לעלות למצדה ברגל זה קצת יותר מדי בשביל אפרת, אז היא לוקחת את הרכבל ואנחנו מבינים אותה. אבל אנחנו יודעים להכיל גם את אלה שאוהבים לצעוד רק עוד ועוד, ומציעים גם להם את האופציה לעלות למצדה בסטייל רומאי.
>> טיולים למצדה בשלוש דרגות קושי

>> לפרק המלא על ים המלח
>> עונת הרחצה נפתחת היום: כמה עולה הבילוי בחוף הים?
 >> כל העדכונים הכי חמים מהארץ ומהעולם ישירות לנייד