חג הכלניות של צפון הנגב - דרום אדום, יצא לדרך לפני שבועיים וצפוי להימשך עד סוף חודש פברואר. במהלך החגיגות צפויים אירועים שונים, פעילויות למשפחה וכמובן פריחה מרהיבה.

>> כל מה שצריך לדעת על דרום אדום

>> לאתר CoffeeTrail ועגלות הקפה בארץ היכנסו לקישור

כדי לתבל את כל היופי הזה עם קפה ואוכל טוב, יש לא מעט עגלות קפה שפרוסות במרחב הקרוב לפריחות ומומלץ לעצור בהן בעת הביקור באזור. אספנו עבורכם 5 המלצות:

השמורה 215

בכניסה לשמורת פורה

השמורה 215 (צילום: בני גיל)
צילום: בני גיל

אחת מעגלות הקפה הראשונות בארץ

מה מיוחד בעגלה? אחת העגלות הוותיקות בארץ, נמצאת ממש על כביש 40, תחילתו של שביל השקמה, דרך נופית שעבירה לכל רכב. "השער של דרום אדום" מתחילה בגבעת הכלניות בשמורת פורה, ממשיכה לבתרונות רוחמה ומסיימת בחוף זיקים. הישיבה בעגלה היא עם הפנים לשמורת פונה שמתחלף עם חילופי העונות ובתקופה זו הכל ירוק ואדום. חובה לטעום את הקפה המיוחד של בני – תערובת קפה מבושל שבני רוקח בעצמו. בחודשי הפריחה העגלה פתוחה גם בסופי השבוע.

פריחת כלניות קרובה: שמורת פורה, בתרונות רוחמה.

השמורה 215 (צילום: בני גיל)
צילום: בני גיל

> לעוד פרטים על העגלה - באתר של CoffeeTrail


קפה בסיבוב

אנדרטת החץ השחור בשער הנגב

קפה בסיבוב (צילום: שף נעם ספילטר)
צילום: שף נעם ספילטר

עגלת קפה שנמצאת בסמוך ליער פסטורלי

מה מיוחד בעגלה? העגלה ממוקמת לצידו של אתר הזיכרון למורשת הקרב של הצנחנים בפעולות התגמול ובמלחמת סיני. לצד העגלה חורשה קטנה עם שולחנות פיקניק וגן שעשועים, ונופה הם שדות החקאים המתגוררים ביישובי עוטף עזה. העגלה פתוחה כל ימות השבוע כולל שבת.

פריחת כלניות קרובה: באר מרווה, יער שוקדה, חניון רעים, צומת סעד – מצפור יונתן ורמולן, יער בארי.

קפה בסיבוב (צילום: שף נעם ספילטר)
צילום: שף נעם ספילטר

> לעוד פרטים על העגלה - באתר של CoffeeTrail


>> עגלות קפה מומלצות עם סגירת חורף
>> לעוד 9 עגלות קפה עם הנוף היפה בארץ
>> לעוד 8 עגלות קפה מומלצות מצפון ועד דרום


עגלאטה

במהלך חודש פברואר בדרום אדום ביער שוקדה, בשאר השנה בכפר מימון בחצר המשק

עגלאטה (צילום: אנה חייפץ)
צילום: אנה חייפץ

 עגלת קפה כשרה עם קפה מצויין ושירות נהדר

מה מיוחד בעגלה? העגלה כשרה עם תעודה, קרובה למרבדי הפריחות ביער, גן שעשועים במרחק הליכה, במימי שישי שוק חקלאי ביער, מרחב הישיבה בין עצי היער.

פריחת כלניות קרובה: יער שוקדה, חניון רעים, באר מרווה, יער בארי.

עגלאטה (צילום: אנה חייפץ)
צילום: אנה חייפץ

> לעוד פרטים על העגלה - באתר של CoffeeTrail


גאולה בר

במהלך חודש פברואר בדרום אדום ימים ראשון עד חמישי ביער שוקדה, בימי שישי בחצר המשק במושב תקומה

גאולה בר (צילום: אמנון ארד)
צילום: אמנון ארד

עגלת קפה שנמצאת בין הכרמים במושב

מה מיוחד בעגלה? ביער שוקדה נמצאת העגלה לצד מרבדי הפריחה. ניתן לרכוש בעגלה מארז פיקניק זוגי או משפחתי בהרכבה אישית. במרחק הליכה גן שעשועים. במושב תקומה מרחב הישיבה הוא בסמוך לכרם המשפחתי. בעגלה נמכר יין מענבי הכרם. העגלה כשרה עם תעודת כשרות.

פריחת כלניות קרובה: יער שוקדה, חניון רעים, באר מרווה, יער בארי.

גאולה בר (צילום: מיכל ספיר)
צילום: מיכל ספיר

> לעוד פרטים על העגלה - באתר של CoffeeTrail


קורטאדו קפה

ניר בנים

קורטאדו (צילום: עדי פסדר)
צילום: עדי פסדר

עגלת קפה בלב חורשה באווירה פסטורלית

מה מיוחד בעגלה? העגלה פועלת בסופי שבוע – שישי ושבת, נמצאת בחורשה קטנה, קרובה לכביש 40, בקרבה למסלולי אופניים.

פריחת כלניות קרובה: בתרונות רוחמה.

קורטאדו (צילום: עדי פסדר)
צילום: עדי פסדר

> לעוד פרטים על העגלה - באתר של CoffeeTrail


"הרבה אנשים מעדיפים לשבת לשתות קפה במרחב הפתוח"

מיכל ספיר, שהקימה את אתר CoffeeTrail, אומרת ש"בשלוש השנים האחרונות רוב עגלות הקפה בארץ קמו בעיקר בצפון ובשרון. בשנה האחרונה הדרום התעורר לחיים. פרט לעגלת קפה אחת וותיקה, קמו בזו אחר זו עגלות קפה כמו פטריות אחרי הגשם.

"גם אנשי הדרום, שרגילים לא פעם למציאות מתוחה עקב המצב הביטחוני, כמהים לקחת 'פסק זמן' מהשגרה האינטנסיבית ועגלות הקפה בהחלט עונות על הצורך הזה. לשבת בטבע עם קפה מאפשר לאנשים להרגיש את הניתוק ולשים לרגע את החיים בצד".

איך קרה שעגלות הקפה הפכו לעצירת חובה ביום טיול?
"עם השנים והקורונה שהגיעה, הפכנו לחברה מבודדת, כל אחד חי בתוך הבועה שלו בתוך החיים שלו. הכמיהה לחברה, להרגשת הביחד היא תשוקה הקיימת בבסיס של כולנו. בסופו של דבר כולנו אוהבים לצאת לטייל, ואם אפשר לשדרג את החוויה ולהפוך אותה לטובה יותר עם קפה טוב ואוכל טוב, אז למה לא? ועל זה בדיוק עונה הצורך של עגלות הקפה.

"הרבה אנשים, ואני ביניהם, מעדיפים לשבת לשתות קפה במרחב הפתוח, באוויר, בנוף הנעים. בעגלות הקפה כולם מרגישים שייכים ומתקבלים בשמחה. יש מקום לילדים לשחק, יש מקום למי שעובד, וגם כמובן לסתם מפגש של חברים. אני התאהבתי בקונספט עגלות הקפה כי הוא משלב שתי אהבות שלי: קפה וטיולים. החוויה הזו עשתה לי כל כך טוב שרציתי לחלוק אתה עם אחרים, ומכאן נולד הרעיון למיזם קופיטרייל".

מיכל ספיר (צילום: עצמי)
צילום: עצמי

על מי עגלות הקפה מתבססות יותר, קהל מזדמן או לקחות קבועים?
"לעגלות הקפה מגיעים שני הקהלים. יש את הקהל המקומי, במיוחד בעגלות קפה שנמצאות במושבים או בקיבוצים. עבור התושבים שגרים באזור העגלה הופכת לא פעם להיות בית הקפה השכונתי, מקום המפגש לאימהות לאחר לידה, 'הפרלמנט' של הפנסיונרים, אנשים שעובדים מהבית ורוצים לגוון ויושבים לעבוד עם מחשב נייד, רוכבי אופניים ואנשים שעושים ספורט ונהנים לסיים את הפעילות שלהם בקפה ועוד.

"הלקוחות המזדמנים הם בעיקר המטיילים שמגיעים בסופי שבוע, משפחות, קבוצות מטיילים מהארץ ומחו"ל, אנשים שעושים נסיעות ארוכות ורוצים לעצור להתרענן עם קפה טוב בטבע, וגם כמוני אנשים שהם גרופים של עגלות קפה". 

View this post on Instagram

A post shared by CoffeeTrail Israel (@coffeetrail.co.il)

>>לאתר CoffeeTrail ועגלות הקפה בארץ היכנסו לקישור | באתר ניתן לראות את התפריט של כל עגלת קפה, מי מעגלות הקפה מגישה אוכל ללא גלוטן, טבעוני, אילו סוגי חלב יש ואילו מנות בריאות. בנוסף ניתן לראות פירוט של שתי מנות מומלצות בכל עגלת קפה