בפארק הכרמל, גן לאומי בשטח של כ-80 קמ"ר, ישנם שטחי חורש טבעי נרחבים ומרהיבים ביופיים וכ-25 חניוני יער. הנוף ההררי מכוסה החורש הוא בין היפים בארץ. הפארק מהווה את אחד מאתרי הפיקניק, המנגל והטיול הפופולריים בישראל ומבקרים בו מדי שנה כ-1.5 מיליון איש. ביערות הכרמל יש שלל אתרי פיקניק ומנגל. חלקם גדולים ומתאימים מאוד לילדים, ואחרים אינטימיים יותר.

לימור פורת ואלה קומר, מחברות "ספר המנגל", עורכות פיקניקים ומנגלים בטבע ומלמדות אותנו איך עושים את זה באמת: מביאים הכל - ירקות ובשר - טרי מהבית, אבל מכינים יחד בטבע. ללימור ואלה יש שלל הצעות ומתכונים לארוחות מנגל: הכנת נתח בשר גדול בשם סקרט, מנגל של ירקות, למשל תירסים מרוחים בסויה וטריאקי בנייר כסף. פורת וקומר מגיעות מתנועת הסלואו פוד - שפים ובשלנים חובבים המתנגדים לפאסט פוד ומזון מעובד - שמטרתה "להחזיר את הכבוד לאוכל".

מידע חיוני:
כדאי להביא מהבית מנגל ופחמים. לימור ואלה ממליצות להביא "ארובה" למנגל ולא חומר הדלקה, למשל קופסת שימורים גדולה פתוחה בשני הצדדים. אם לא משתמשים בארובה צריך להביא ניירות עיתון וקרטון לנפנף איתו. לא לשכוח מלקחיים לפחמים, מרית, כלי הכנה והגשה, שיפודים, וכמובן את האוכל.
מומלץ להביא: ערסלים, משחקי כדור ולוח וגיטרה.
חשוב:
להשאיר שטח נקי ולשמור על בטיחות אש.
איך מגיעים?
לאזור חניוני הפיקניקים מגיעים מכביש החוף או מכביש ת"א-חיפה הישן. פונים לכביש 721 לפי השילוט לבית אורן. לחלופין ניתן להגיע מחיפה דרך כביש 672.