בתחילת החודש כבר נפתחו מלונות הבוטיק, הצימרים וכפרי הנופש. בהמשך נפתחו גם חניוני הלילה של רשות הטבע והגנים וכעת הגיעה תורם של רשתות מלון נוספות לפתוח את שעריהן לנופשים הישראלים.

הסיבה שבתי מלון רבים חיכו עד היום (27.5) על מנת לפתוח, היתה ההמתנה לאישור הפעלת בריכות השחייה וחדרי האוכל שיכולים לפעול כעת תחת נהלי ריחוק קפדניים. בנוסף, חופשת חג השבועות, היוצרת סופ"ש ארוך, העלתה משמעותית את כמות התיירים ובתי מלון מדווחים על אחוזי תפוסה גבוהים מאוד, חלקם אף מלאים.

יחד עם זאת, בתי מלון רבים בארץ עדיין לא נפתחו, היות ולטענתם זה עדיין לא משתלם להם לעשות זאת ויותר כלכלי כרגע להשאיר את המלון סגור. על פי דיווחים, באילת נפתחו לקראת החג רק כ-10 בתי מלון מתוך ה-50 שיש בעיר, וברחבי הארץ נפתחו רק 70 מלונות מתוך כ-400. זאת מבלי לספור צימרים שרובם ככולם פתוחים למבקרים.

מלונות על קו החוף באילת (צילום: פלאש 90, משה שי, חדשות)
המלונות באילת נפתחים. יום חשוב לעיר | צילום: פלאש 90, משה שי, חדשות

בביקור שערך אתמול שר התיירות החדש, אסף זמיר, במלון לאונרדו פלאזה בירושלים, הוא אמר: "זה יום חשוב לתעשיית התיירות בישראל עם תחילת פתיחת המלונות. אני קורא לציבור להביע אמון, לבוא ולנפוש בישראל בתקופה הקרובה כדי לשקם את הענף החשוב הזה. באתי וראיתי, המלונות מוכנים, הנהלים במקום, הצוותים הוכשרו ואני מאחל לכולם חזרה לשגרה מהירה וחופשה נעימה".

אלה המלונות שנפתחים היום ומחר

קבוצת נקש בישראל תפתח מחדש היום ומחר את בתי המלון הבאים: סטאי כנרת ומלונות הרברט סמואל- בית בגליל, אוקיינוס הרצליה, אופרה תל אביב, מילוס בים המלח ומלון הריף באילת.

רשת מלונות אטלס מודיעה על חזרתם לפעילות של מספר מלונות הרשת. לקראת חג השבועות, יפתחו לפעילות מלון מרקט האוס שביפו, מלון שדות שבמתחם "אסף הרופא" ומלון נובה לייק שבאילת. במהלך חודש יוני יפתחו לפעילות חמישה מלונות נוספים של הרשת - טל שבצפון רחוב הירקון, פבריק במדרחוב נחלת בנימין, סינמה בכיכר דיזינגוף, 65 בשדרות רוטשילד ומלון ארתור בירושלים. ברשת צופים, כי עד סוף חודש יולי ישובו לפעילות מלאה כל מלונות הרשת.

 

רשת ישרוטל פותחת מחר (28.5) את בראשית, רויאל גארדן באילת, מצפה הימים, פונדק רמון וריברייה קלאב אילת. 

רשת מלונות גולדן קראון תפתח בימים הקרובים 3 ממלונותיה בחיפה ובנצרת בכפוף להנחיות משרד הבריאות: מלון גולדן קראון נצרת, גולדן קראון חיפה ומלון "הטמפלרס" בחיפה.

רשת מלונות דן הכריזה על פתיחת דן אילת ודן קיסריה ריזורט בשבועות, תוך השקת אמנת Stay Safe & Enjoy.

רשת מלונות אסטרל תפתח מחר (28.5) את אסטרל וילג' אילת; מלון אסטרל פאלמה; ומלון הבוטיק אסטרל מאריס.

רשת מלונות קראון פלזה תפתח את פלזה ביץ' בטיילת תל אביב ובמהלך יוני ייפתחו קראון פלזה המחודש באילת ובים המלח.

רשת מלונות פתאל הודיעה כי היא נערכת לחזרה לשגרה, כבר בתאריך ה- 28.5, בהתאם להנחיות משרד הבריאות יפתחו המלונות הללו: הרודס פאלאס אילת, יו קורל ביץ' אולטרה הכל כלול אילת, לאונרדו פלאזה אילת, הרודס ים המלח, לאונרדו קלאב ים המלח, לאונרדו פלאזה ירושלים, לאונרדו פלאזה טבריה, יו בוטיק כנרת, הרודס תל אביב, רוטשילד 22.

היום נפתח רשמית גם מלון אירוס המדבר בירוחם לאחר חודשיים של היעדר פעילות בשל משבר הקורונה ולאחר הפסדים כלכליים עצומים של כלל התיירות במרחב. אירוס המדבר הינו מלון חברתי, אשר מרבית רווחיו מופנים לטובת החינוך והתרבות בירוחם.