"תשכחו מכל מה ששמעתם ותגיעו לבדוק את רשימת אתרי החובה בישראל". כך נפתח עמוד ההמלצות של אתר Tourist Israel לתיירים שמחפשים מה לעשות במהלך הטיול בארץ הקודש. "ישראל היא מדינה קטנה אבל מאוד מגוונת ויש בה פעילויות לכולם. רק דבר אחד הוא תמיד צפוי - הבלתי צפוי"! 

>>לעוד עדכונים היכנסו לעמוד הפייסבוק של mako חופש 

הדבר הראשון שבאתר התיירות הישראלי ממליצים עליו אלה החופים בארץ. "החופים בישראל הם מהיפים בעולם", נכתב. "בין אם אתם מחפשים רגע של שקט ושלווה או מחפשים הזדמנות להירטב ולשחות, יש מספיק אפשרויות שמתאימות לכולם".

חוף תל אביב (צילום: By Dafna A.meron, shutterstock)
מתאים לכולם. חופי הים בתל אביב | צילום: By Dafna A.meron, shutterstock
חוף קיסריה, , טיול יום ברכבת (צילום: איל שפירא)
חוף קיסריה | צילום: איל שפירא

ברשימת החופים המומלצים ניתן למצוא את בננה ביץ', פירשמן וחוף הילטון בתל אביב. גם החופים השונים באילת נכנסו לרשימה בנוסף לריף הדולפינים. בנוסף, החופים בים המלח הוזכרו ברשימת החובה ובצפון מוזכרים החופים של קיסריה, חיפה ועכו. הכנרת נשארה בחוץ.

בגזרת אתרי המורשת הקפידו באתר להדגיש את הגיוון באתרים הקדושים ליהודים, נוצרים ומוסלמים. בתוך כך, העיר העתיקה בירושלים בכלל, והכותל המערבי בפרט, הם המקומות הראשונים שמוזכרים ברשימה. כמובן שגם מצדה מככבת ברשימה "זה אולי האתר הכי חשוב ברשימה", נכתב. בנוסף להם גם מגידו נכנסה לרשימת החובה, שדרות רוטשילד בתל אביב וכנסיית המולד בבית לחם.

האירופאים לא יצטלמו שם, הכותל (צילום: פלאש90, יונתן זינדל, חדשות)
הכותל המערבי, ירושלים | צילום: פלאש90, יונתן זינדל, חדשות
מצדה (צילום: יוני גרינצר​)
"אולי המקום הכי חשוב ברשימה". מצדה | צילום: יוני גרינצר​
כנסיית המולד בבית לחם (צילום: יחסי ציבור)
כנסיית המולד בבית לחם | צילום: יחסי ציבור

בקטגוריית פלאי הטבע, שמורת הטבע של עין גדי, היא זו שפותחת את הרשימה. "היופי הפלאי של השמורה הופכת אותה לכזו שחייבים לראות". עוד נכנסו לרשימת החובה מקומות כמו: הספארי ברמת גן, ראש הנקרה, הגנים הבהאיים ופארק תמנע. גן החיות התנ"כי, מכתש רמון, החרמון, אגמון החולה ועוד, נשארו בחוץ.

בגזרת המוזיאונים, יד ושם הוא זה שפותח את הרשימה. גם מוזיאון תל אביב מומלץ לביקור, מוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט, מוזיאון ארץ ישראל בתל אביב, מוזיאון העיצוב בחולון וכמובן מוזיאון ישראל שבירושלים.

המוזיאון הכי שווה - מוזיאון ארץ ישראל (צילום: ויקיפדיה)
מוזיאון ארץ ישראל | צילום: ויקיפדיה
מוזיאון הטבע תא ויקיפדיה  (צילום: מוזיאון הטבע תא ויקיפדיה )
מוזיאון הטבע בתל אביב | צילום: מוזיאון הטבע תא ויקיפדיה

את רשימת החובה סוגרות המלצות נוספות שכל תייר חייב לעשות מלבד לבקר באתרים ספציפיים. ההמלצה הראשונה היא לאכול חומוס, כשאבו חסן ביפו, חומוס סעיד בעכו, לינא בירושלים ובלו באס בפרדס חנה הן רק חלק מהחמוסיות המומלצות ביותר. 

המלצה תיירותית נוספת היא לרכוב על גמל במהלך הביקור בנגב, לישון באוהל בדואי ולבדוק את יכולות המיקוח במהלך שיטוט בשוק מחנה יהודה בירושלים או שוק הכרמל בתל אביב.

מסכימים עם הרשימה או שאתם חושבים שישנם עוד מקומות חובה שלא נכנסו?