הכתבה בקצרה: מצאנו כמה מקומות פחות מוכרים לטייל בהם בצפון הארץ: מעין שרונה שליד הכנרת, נקיקי יפתח, הירדנית, הטנק הסורי ליד הבניאס ונחל גחר.

לפעמים הכל זה עניין של יחסי ציבור. כולנו מכירים היטב את נחל שניר, אגמון החולה, נחל השופט וחורשת טל, אבל יש עוד המון מקומות מקסימים בישראל שלא כולם מכירים. אז בדיוק בשביל זה יצרנו את סדרת הכתבות – נעים להכיר - של האפליקציה 'מפה לשם'. כל כתבה נתמקם באזור אחר בארץ ונגלה לכם את המקומות הנפלאים והקצת פחות מוכרים.

את כל המקומות בכתבה ועוד רעיונות לטיולים ובילוי משפחתי תוכלו למצוא באפליקציה 'מפה לשם': לאפליקציה מותאמת לאנדרואיד לחצו כאן | לאפליקציה מותאמת למערכת IOS של אפל לחצו כאן.
מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק של קהילת המטיילים של 'מפה לשם'.    

עין שרונה

עין שרונה (צילום: עינב לנדאו)
נמצא ממש בדרך לכינרת | צילום: עינב לנדאו

מחפשים עצירת התרעננות בדרך לצפון? עין שרונה נמצא ממש בדרך לכינרת. הליכה קצרה מהחניה ואתם במעיין קטן ומקסים. אם תמשיכו עם השביל אחרי המעיין, תגלו מספר שולחנות פיקניק ונוף משגע של הכינרת. אם המקום תפוס אז יש גם שולחנות ממש ליד החניה. שמרו על ניקיון המקום ואל תשכחו לקחת את הזבל אתכם.

הטיפ שלנו

סמוך למעיין נמצא כפר כמא הצ'רקסי. מומלץ לעצור בכפר ולהצטייד לפיקניק. אל תפספסו את הלחם והגבינות הצ'רקסיות המיוחדות.

איפה?

עין שרונה

נקיקי יפתח

נקיקי יפתח (צילום: עינב לנדאו)
מסלול קצר עם קצת אתגר. נקיקי יפתח | צילום: עינב לנדאו

יש מקומות שהם הפתעה. בביקור הבא שלכם בצפון תנו קפיצה לנקיקי יפתח, מסלול קצר עם קצת אתגר, מקום מיוחד ולא מוכר. מהחניה תזהו את תחילת המסלול, שעובר בחורשת אלונים עד שמגיעים לנקיק. קצת ירידה בסולמות (מתאים גם לקטנים) ואז עליה חזרה. המסלול מעגלי, מסומן וברור.

הטיפ שלנו

המסלול הוא די קצר. מומלץ מאוד לשלב עם עצירה במצפה יפתח שנמצא ממש מול קיבוץ יפתח. זוהי תצפית נהדרת על כל עמק החולה, עם שולחנות פיקניק וצל.

איפה?

נקיקי יפתחירדנית וחורשת האקליפטוס בכינרת

ירדנית  (צילום: עינב לנדאו)
מסלול שכולו מוצל מעצי אקליפטוס ודקלים. הירדנית | צילום: עינב לנדאו

חורשת האקליפטוס, הגשר, הסירה. השיר המפורסם נכתב על חורשת אקליפטוס ליד קיבוץ כינרת, ושם ישנו טיול מפתיע ומקסים. מול אזור החניה, מעבר לכביש, תזהו חורשת אקליפטוסים ואת בית המוטור המשוחזר. משם נמשיך לצד בריכות הדגים עם סימון שביל ישראל (כתום, לבן, כחול), מסלול שכולו מוצל מעצי אקליפטוס ודקלים. נמשיך עד לכביש 90 ולאנדרטה לזכר רחל המשוררת, ואז פשוט נחזור בחזרה באותה הדרך. טיול קליל ונגיש לעגלה.

הטיפ שלנו

תסמכו עלינו, אין כמו ללכת בין העצים ולשמוע את השיר 'חורשת האקליפטוס' של נעמי שמר.

איפה?

ירדנית

הבניאס והטנק הסורי

הטנק הסורי הבניאס (צילום: עינב לנדאו)
המסלול הפחות מוכר. הטנק הסורי בבניאס | צילום: עינב לנדאו

המסלול לטנק הסורי הוא המסלול הפחות מוכר של הבניאס. המסלול מתחיל קצת לפני הכניסה לקיבוץ שניר, אתם תזהו את השלט המורה על שמורת חרמון ואת המכוניות החונות לאורך הכביש. אחרי שעברנו את שער הבקר יש להמשיך בשביל הברור והמסומן בירוק שיורד לנקיק הנחל.

אז נכון, ממבט ראשון המחשבה לרדת את כל הדרך עד לנחל נראית ארוכה ומתישה, אך מניסיון השד לא נורא כל כך. לאחר כמה עשרות מטרים תגיעו לפיצול שבילים. אנחנו נפנה שמאלה לכיוון הטנק הסורי עם הסימון השחור.

לאחר הליכה קצרה תגיעו אל הצל של עצי הנחל, ותפגשו בזרימה העוצמתית והמרגשת של הבניאס. ומה טנק הפוך עושה שם אתם שואלים? מדובר בטנק סורי שבמלחמת ששת הימים נסע רוורס לא מחושב והדרדר לתהום.

הטיפ שלנו

בעיקרון יש איסור להיכנס למים, אם אתם מרטיבים קצת רגלים שימו לב שהזרימה של הבניאס חזקה ולכן יש לשמור שהילדים משכשכים קרוב לשפת הנחל.

איפה?

קיבוץ שניר

נחל גחר

נחל גחר (צילום: עינב לנדאו)
האח הפחות מוכר של נחל השופט. נחל גחר | צילום: עינב לנדאו

נחל גחר הוא האח הפחות מוכר של נחל השופט, ופה תוכלו להיכנס לאווירת שוטטות ביער ופחות טיול מסודר. די במהרה תרגישו שאתם ביער "אמיתי" עם עצים מרשימים וגבוהים. אנחנו הלכנו לאורך הפלג צפונה עד שהגענו לחניון נוסף. מי שרוצה להמשיך ללכת עד לעין גחר יכול, והכי כיף פשוט למצוא פינה יפה ולתת לילדים לשכשך או סתם לשוטט. יש כאן עוד המון שבילים קטנים שאפשר לחקור ולמצוא.

הטיפ שלנו

מול לחניון יש גשר קטן ירוק וממנו מתחיל מסלול אופניים בתוך היער, אווירת יער קסום, מומלץ.

איפה?

הווייז יכול להוביל אתכם בכמה דרכים, אנו ממליצים כדי להגיע בדיוק לטיול המומלץ שלנו לנווט עם האפליקציה 'מפה לשם', חפשו את הטיול נחל גחר באפליקציה.