View this post on Instagram

A post shared by mako travel מאקו חופש (@mako.traveling)

בתקופה הקרובה, פז פרחי ו-mako חופש ייקחו אתכם לטיולים בכל הארץ - כאלה שתרצו לקחת יום חופש כדי לצאת אליהם. בפרק הראשון לא נתרחק יותר מדי מהמרכז ונגלה מעיין תת קרקעי נסתר, מקום מושלם לשתות בו יין ותצפית לראות בה את השקיעה. אבל דבר ראשון, נתחיל באוכל:

תחנה 1 - ארוחת בוקר בעיזה פזיזה 

איפה? מושב טל שחר

>> לינק לאתר

משק עיזים משפחתי בשם "עיזה פזיזה-משק צבן" כולל דיר קטן עם כ-70 עיזים חולבות, מחלבה ומרכז מבקרים עם חנות גבינות.

המשק החקלאי מציע חווית אירוח כפרית לקבוצות, משפחות, מקומות עבודה ולמבקרים מכל הגילאים. מחלבת הבוטיק של המשק מייצרת מוצרי חלב, יוגורטים ומגוון גבינות עיזים. כל הגבינות הן בייצור עצמי, ללא תהליכי עיבוד או שימוש בחומרים משמרים, ובשימוש החלב שנחלב בדיר המשפחתי מדי יום.

בנוסף למוצרי המחלבה, במעדנייה ניתן להזמין קפה ולהצטייד לפיקניק. במקום מגוון מוצרים איכותיים משלימים כמו קרקרים, זיתים, ממרחים, שמן זית, דבש, ריבות, יין, ירקות ולחמים. 

במקום אפשר ליהנות גם ממתחם אירוח נוח ומוצל, מרפסת כפרית קסומה לנוף הפסטורלי ואזור השופע באטרקציות, יקבי בוטיק, מאפיות ופינות חמד.

איך מגיעים? עיזה פזיזה ממוקמת במושב טל שחר מול צומת חולדה. בכניסה לישוב יש לפנות שמאלה לכיוון תחנת הדלק ולעקוב אחרי השילוט. השביל מתעקל ימינה ועולה למשק דרך כרם זיתים.

מתאים לילדים - כן

נגיש - כן

כשר - כןתחנה 2 - בריכת הקשתות

איפה? רמלה

>> לינק לאתר

מאגר המים התת-קרקעי נבנה בשנת 789 ושימש כמאגר מים מקורה לתושבי רמלה. הבריכה ידועה גם בכינוי "בריכת העיזים" כי בעבר ניתן היה לראות במקום קשתות ששימשו להשקיית בהמות ונכנסה למיתולוגיה הישראלית כאשר שימשה כאחד מאתרי הצילום של הסרט "חסמבה ונערי ההפקר".  

הישרדותה של בריכת הקשתות, למרות אלף ומאתיים השנים שחלפו מיום הקמתה, ורעידות האדמה הקשות שהחריבו חלקים גדולים מהעיר רמלה, מהווה עדות נדירה לחוזק המבנה ומשמשת דוגמה ומופת לאדריכלות המוסלמית.

המקום מושלם לדייט רומנטי ורגוע או לאטרקציה שמתאימה לכל המשפחה.

איך מגיעים? בוויז - בריכת הקשתות | הבריכה נמצאת ברחוב ההגנה פינת רחוב טרומפלדור ברמלה, לא רחוק ממרכז העיר מול גן ההגנה. רחוב ההגנה פונה מזרחה משדרות הרצל, רחובה הראשי של העיר.

משך המסלול: בין רבע שעה - חצי שעה 

שעות פתיחה: 

ימים א'-ה'  - 09:00-16:00

יום ו' - 09:00-14:00

יום שבת - 09:00-16:00

מתאים לילדים - כן

נגיש - לא 

עלויות - מבוגר - 23 שקלים ילד, גימלאי, חייל, סטודנט או קבוצה מעל 20 איש - 15 שקלים, תושב רמלה - 10 שקלים.


תחנה 3 - יקב ברבדו

איפה? כרמי יוסף

>> לינק לאתר

יקב בוטיק משפחתי הנמצא בלב 250 דונם כרמים שמול היישוב כרמי יוסף.  במרכז המבקרים הפסטורלי אפשר ליהנות מטעימת יינות היקב ומסיור בכרמים המקיפים אותו.

איך מגיעים? בוויז - יקב ברבדו | מול ישוב כרמי יוסף על כביש 44, בין כרמי יוסף לפדיה.

מתאים לילדים - לא

נגיש - כן

כשר - כן


תחנה 4 - שקיעה בתל גזר

איפה? גן לאומי תל גזר

>> לינק לאתר

תל גזר הוא גן לאומי מהיפים והמוכרים בארץ. ניתן לטייל במקום בכל עונות השנה (הכניסה בחינם) . בתקופת החורף והאביב הכל ירוק ופורח והנופים מרהיבים. הטיול יכול להיות רומנטי וקליל או ארוך ואתגרי.

הוא שוכן במפגש של מספר דרכים קדומות חשובות ונישא מעל מישורי השפלה, היה מיושב כבר לפני יותר מ-5,000 שנים ושימש לאורך אלפי שנים כנקודה אסטרטגית מרכזית בשפלה. בדרך תיפגשו עם שרידים קדומים וארכיאולוגיים, מפעל המים כנעני הגדול ביותר שנחשף אי פעם, נוף מדהים וסיפור מרתק. 

איך מגיעים? בוויז - "תל גזר" | ניתן גם לחנות ביישוב כרמי יוסף (בסוף רחוב הגפן) ומשם ללכת ברגל לתל גזר (מרחק הליכה של כק"מ אחד). במידה והמחסום בסוף הרחוב אינו סגור, אפשר גם לנסוע ברכב בדרך זו עד לחנייה בצד המערבי של התל (בדרך עוברים בצומת שבילים אדום-שחור).

משך המסלול - כ-4 ק"מ

מתאים לילדים - כן

נגיש - לא

חינם - כן

 

לעוד המלצות וטיולים של פז פרחי, היכנסו לאינסטגרם שלה