אין תמונה
הילדים רוצים אקשן וגם להורים מגיע

כשמדובר במשפחה, אין מה לעשות – כולם חייבים לוותר לכולם. ההורים נגררים אחרי הילדים לפינות ליטוף ריחניות, כשמה שבאמת מחשק להם זה לשבת בבית קפה, והילדים משרכים את רגליהם אחרי ההורים בתערוכת אמנות מייגעת, כשכל רצונם הוא להתגלגל על הדשא בכניסה.
אבל יש גם דרך אחרת: מצאנו לכם כמה אופציות טובות לבילויים שבהם גם ההורים וגם הילדים יכולים למצוא את מבוקשם.

בשבילו אקווריום, בשבילך גינון

מתחם שלוש המשאלות הוא למעשה קניון לגננים הכולל משתלה וחנות לפריטי נוי וציוד גינון המתפרשים על פני שטח גדול. אלה יכולים בכיף להעסיק זוג הורים חובבי צמחיה ומזמרות, אבל הילדים יתחילו לנג'ס מייד אחרי שימצו את האטרקציות לילדים במקום. אז תשלחו אותם ממש מעבר לפינה, ל"עולם הטבע והחי" – חנות החיות הגדולה ביותר בצפון. שם הם יעבירו את הזמן בהתבוננות בדגים בחדר האקווריום, יוכלו ללטף אוגרים, ארנבות, חתלתולים או כלכלבים חמודים וגם לראות לטאות ונחשים. ואם הם סיימו להסתכל על החיות אבל אתם עדיין לא סיימתם לבחור בוגונביליה, מחוץ לחנות יש גם משחקייה עם מתנפחים.

שלוש המשאלות, בכניסה לקיבוץ הזורע על כביש 66. פתוח: ראשון-חמישי 9:00-19:00, שישי 9:00-15:30, שבת 10:00-19:00. הכניסה חינם, הכניסה למשחקייה עולה 20 ₪. 04-9591134 

אין תמונה
הגן הבוטני בירושלים
בשבילו פרפר, בשבילך בוטניקה

אנשי הגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים מבינים שרק השם של המקום הוא מתכון להרחקת ילדים, ולכן הם עושים מאמץ כדי להפוך את הגן המאיים לפנינת טבע וכיף לכל המשפחה. ההורים חובבי הבוטניקה ישמחו לטייל בגן, בסיור מודרך או עצמאי, ולצפות ב-10,000 המינים השונים שהגיעו מאיזורים גאוגרפיים מכל רחבי העולם. הילדים אמנם עשויים לאהוב את הסיור ברכבת הפרחים, אבל כנראה שהם ישתעממו בביקור בחממה הטרופית. אז תשלחו אותם ממש מעבר לפינה, אל בית הפרפרים. באוהל ענקי מעופפים להם מאות פרפרים צבעוניים, והילדים יכולים להצטרף לסיור מודרך בשבילים, להאכיל את הפרפרים מהיד וללמוד משהו על היצור בעל החיים הקצרים בעולם. אחר כך הם יוכלו ליצור פרפרים בטכניקות שונות במתחם היצירה, ולקנות ערכה של פרחים וזחלים שיהפכו יום אחד לגלמים ואחר כך לפרפרים אותם תוכלו להפריח ולתרום לריבוי אוכלוסיית הפרפרים.

הגן הבוטני, כניסה משכונת ניות בירושלים. פתוח: ראשון-חמישי 10:00-19:00, שישי 10:00-15:00. מחיר כניסה משולב לגן הבוטני ולפעילות הפרפרים כולל סדנת יצירה: 35-25 ₪, מחיר כניסה לגן הבוטני בלבד: 25-15 ₪. לילדי ירושלים כניסה חינם. 02-6794012/3

בשבילו תרנגולת, בשבילך פסיפס

חוץ מהיותו מפקד בפלמ"ח ומייסד חטיבת גבעתי, היה מאירק'ה דוידזון גם אמן פסיפס. בגן הפסלים שליד הבית שהיה ביתו בקיבוץ אילון חבויים בתוך צמחיית ג'ונגל המוני פסלים מצופי מוזאיקה.
לא חייבים להיות חובבי אמנות או צמחיה כדי ליהנות מהטיול הקצר בשביל הגן ומהמפגש עם הדמויות המשונות: הילדים ישמחו לפגוש בצב הענק ובקוף היושב על הסיר, אבל יכול להיות שהם ימצאו פחות עניין בסיור המודרך בתוך הבית של רות ומאיר דוידזון, ששומר כגלריה לעבודות של מאיר וגם כמוזיאון קטן המציג את המגורים הפשוטים בקיבוץ של פעם.
אם תרצו להעמיק בסיור, תשלחו אותם ממש מעבר לפינה, לגן של ניסים שאוסף כלים חקלאיים מתקופות שונות וגם מגדל תרנגולות וארנבות. הילדים ישחקו על הטרקטור ויעברו בין הכלובים בזמן שאתם תרוויחו פרק בהסטוריה של הציונות.

גן הפסלים והגן של ניסים, קיבוץ אילון על כביש 899. פתוח תמיד והכניסה חינם, סיור מודרך בגן ובבית עולה 15 ₪ בתיאום מראש עם דליה: 052-3664609.

אין תמונה
גן הפסלים בקיבוץ אילון

בשבילו פארק, בשבילך דיג

אתם חובבי דיג, מה לעשות כשהילדים לא מוצאים עניין בישיבה הארוכה מול המים? בפארק הדייג במעיין צבי מבטיחים לך דיג קל יחסית של מושטים, בורים וקרפיונים, אותם תוכל להשיב למים או לרכוש לפי משקל ביציאה מהפארק. הילדים יכולים לנסות לדוג גם, ומי שלא מצליח מקבל רשת בה הוא בטוח יעלה כמה דגים. ברגע שימאס להם מזה, תוכלו לשלוח אותם ממש מעבר לפינה לפארק מלא אטרקציות כמו רכיבה על חמור, מתנפחים, נדנדות, ערסלים, גשר חבלים, פינת חי, פינות יצירה והכנת פיתות על הטאבון.

פארק הדיג בקיבוץ מעיין צבי, על כביש 4. פתוח: כל יום 08:30 – 18:00. כניסה35 ש"ח. 7566600 – 050 

בשבילו ליטופים, בשבילך יין

אין תמונה
יקב הרי גליל בקיבוץ יראון

מרכז המבקרים של יקב הרי גליל נבנה כשפניו אל התייר, כלומר, הוא תוכנן מראש עם מסלול שעובר ממש בדרך הכנת היין. הסיור חולף בין הכרמים ובין אולמות הייצור וחדר החביות, ומסתיים בטעימות יין ובחנות המפעל. ובעוד אתם בוחרים את היין שתביאו לחג לדודה, הילדים יתחילו להשתעמם.
אז תוכלו לשלוח אותם ממש מעבר לפינה אל האגם החי, בו הם יוכלו לבלות שעות בליטוף בעלי חיים, במשחק במתקני שעשועים, בפינות יצירה, ברכיבה על פוני ואפילו בדייג ובשייט באגם, בתוספת תשלום. בדיוק בשעה שהם יתעייפו מכל זה, תוכלו להצטרף אליהם לפיקניק על המדשאות ולקנח ביין החדש שרכשתם.

יקב הרי גליל בקיבוץ יראון, על כביש 899. פתוח: ראשון-חמישי 09:00-17:00, שישי 09:00-16:00. סיור כולל טעימות וכוס מתנה: 12-14 ₪. 04-6868748 אגם חי בקיבוץ יראון, על כביש 899. פתוח: ראשון-חמישי 10:00-16:00, באוגוסט 10:00-18:00. כניסה: 28 ₪. 04-6868304l

בשבילו ספא, בשבילך ספא

אין תמונה
ספאצ'יק בחמת גדר

וילג' ספא נשמע כמו חלום של רגיעה: בריכות מים ממעיינות חמים, מפלים מעסים, סאונה וחדרי טיפולים עם מבחר של פינוקים. אלא שבספא הזה אתם יכולים להרגע ולשכוח מהכל ולא צריכים לחשוב על הילד שמחכה בחוץ ומשתעמם. אם הוא מעל גיל 6 הוא יכול ללכת בעצמו לספאצ'יק - מרכז טיפולים ייחודי לילדים, בו מטפלים מומחים לילדים יעניקו לילד עיסוי, בנוכחות הורה. הילדים יכולים לבחור בין טיפול בצילים עם קערות טיבטיות, שיאצו, רפלקסולוגיה או טיפול כיפי במים המדמה חזרה לרחם. מיד בסיום הטיפול הם יכולים לשוב ולהשתעשע ביתר האטרקציות בפארק: מגלשות, חוות תנינים, בריכות, מופעי תוכים ועוד.

וילג' ספא וספאצ'יק בחמת גדר, על כביש 98. פתוח: שני-רביעי 9:30-17:30, חמישי-שישי 9:30-22:30. כניסה ועיסוי 45 דקות 239 ₪. 04-655555

אין תמונה
גם לקטנים מגיעה התרגעות

בשבילו סיור, בשבילך קוסמטיקה

קוסמטיקה לא חייבת להיות מילה גסה שמתקשרת בהכרח לכימיקלים ולתעשיית הנפט. לבידו היא חברה המייצרת מוצרי קוסמטיקה טבעיים באמת - מצמחי מרפא, שמנים ורכיבים אורגניים. במרכז המבקרים של החברה תשמחנה האמהות למצוא מגוון של מוצרי ספא, קרמים, סבונים ריחניים, ערכות לאם ולתינוק, ארומוטרפיה ושמנים, והכל באג'נדה טבעית, חמה ואוהבת.
אם הילדים ואפילו הילדות יראו סימני שעמום – תוכלו לשלוח אותם ממש מעבר לפינה, אל הסיור החינמי בגינת התבלינים. שם הם ישמחו בוודאי לעבור חוויה של כל החושים בין עצי פרי וצמחי בושם ותבלין אותם הם יטעמו, יריחו וימששו.

לבידו קוסמטיקס בנהלל, על כביש 73. פתוח: ראשון-חמישי 09:00-18:00, שישי 09:00-15:00. 04-6515127/131 

עוד הצעות לחופש הגדול: 

לאיזה חוף ים ללכת? מדריך לחופים הכי שווים
אוהבים מתוק? טיולי שוקולד בכל הארץ
מתחברים לטבע: קטיף עצמי של דובדבנים
איך משיגים הנחות לפארקי מים?
המלצות לאטרקציות משפחתיות ומסלולי טיול בכל הארץ

 mako קיץ: המדריך המלא לעונה החמה