עוד ועוד בתי מלון מפוארים נפתחים בישראל. מספר התיירים הולך וגדל אבל אופציות ללינה במחירים נמוכים קשה למצוא. וכשיש הזדמנות עסקית הישראלים ממלאים אותה מיד. "רצינו לנסוע לטיול ארוך במזרח ואמרנו שכדי לממן את הטיול אולי אפשר להשכיר את הדירה בזמן שאנחנו לא נמצאים", אומר אדם קותיר, שהשכיר את הדירה שלו באמצעות אתר Tellavista. "בתקופה של חודש בזמן שהדירה הייתה מושכרת, קיבלנו פי 2 ממחיר שכר הדירה שלנו". כן, תחום השכרת הדירות לטווח קצר פורח. מי אמר סבלט ולא קיבל?

לקראת חופשות יולי אוגוסט הישראלים גילו שחופשת הקיץ היקרה בחו"ל לא חייבת לכאוב כל-כך בכיס. וגם אם אין ברשותכם דירת פאר, עדיין אפשר להציע אותה לתיירים. "חשוב שכשנכנסים לחדר, תהיה תחושה שזו דירה שהכינו אותה לתיירים - דירת נופש ולא דירה שגרים בה", אומר יוני שפירא, מנהל אתר הום פור טריפ. "אם משכירים אותה אפשר לקבל בעבורה שכר דירה חודשי ב-20 אחוז יותר משכר הדירה שמשלמים".

נוף לים

בעולם התיירות וגם בנדל"ן, קירבה לים היא שתקבע את המחיר שמתחיל מעשרות דולרים בודדים ועד אלפי דולרים ביום. לזה מתווסף גודל הדירה, מצבה ומיקומה. ת"א היא המבוקשת ביותר אבל לא רק – גם בירושלים עיר הקודש, מוקד משיכה לתיירים בכל העולם, יש ביקוש לדירות במהלך הקיץ.

אז על אף היתרון הכלכלי הברור שבהשכרת הדירה שלכם לטווח קצר, צריך לזכור שמדובר בעסק לכל דבר, ושבמהלך החופשה הדיירים שלכם יכולים לבוא בדרישות. "מעבר לזה שהשכרת אותה לאדם והוא נכנס לך קצת לפרטיות, צריך גם לתחזק את הדירה", אומר רועי שגב, סמנכ"ל יד2. "אם יש תקלה ואתה רחוק מהדירה – מישהו צריך לטפל בה".  

שוק השכרת הדירות לטווח קצר משגשג בערים הגדולות בישראל ובעולם, כשבעלי דירות מעדיפים למקסם את הרווח מהדירה שלהם, ולהשכיר אותה רק לפרק זמן קצר ולהרוויח לשנה שלמה.

>> איך הפכה אריזונה ליעד החם הבא?