חג שבועות או בשמו השני חג המים זו הזדמנות מצויינת לטיול מים כיפי במיוחד. אז לכבוד סופשבוע ארוך של חג, אספנו עבורכם כמה טיולי מים שווים במיוחד לכל המשפחה. כל שנותר הוא לנעול סנדלי שורש ולקפוץ למים.

את כל המקומות בכתבה ועוד רעיונות לטיולים ובילוי משפחתי תוכלו למצוא באפליקציה "מפה לשם": לאפליקציה מותאמת לאנדרואיד לחצו כאן | לאפליקציה מותאמת למערכת IOS של אפל לחצו כאן.
מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק של קהילת המטיילים של 'מפה לשם'.

>> המעיינות של ישראל: מעיינות מומלצים מהצפון ועד הדרום

>> כל הנחלים זורמים לים: מסלולי המים הכי אהובים בישראל

>> החופים הכי טובים בישראל: רשימת החופים המומלצים

נחל ראש פינה

ראש פינה (צילום: עינב לנדאו)
מסלול שמתאים לכל גיל. ראש פינה | צילום: עינב לנדאו

אחד מהטיולים החביבים עלינו. כפתור ניווט באפליקציה "מפה לשם" יוביל אתכם לחנייה הסמוכה לבית הקברות של ראש פינה, בקצה החניה תזהו את השלט של רשות הטבע והגנים. אנו נלך לאורך נחל עד שנגיע לעין פינה, תזהו את המבנה הכיפתי מעל למעיין, נשכשך קצת ואז וחזרה לרכב באותה הדרך.

המסלול עצמו בעלייה מתונה ומתאימה לכל גיל, פלג המים נעים ומרענן ויש המון מקומות לעצור לאורך הדרך. המים זורמים בנחל כל ימי השנה ולאורך השביל תזהו עצי בוסתן כמו עצי זית ועצי תאנה.

הטיפ שלנו

לצד החניה תזהו שלט למצפור נמרוד, מצפור שהוקם לזכרו של נמרוד שגב, שנהרג במלחמת לבנון השנייה, נוף מרהיב ומקום מרגש.

איפה?

נחל ראש פינה – בית קברות ראש פינה


עין שוקק והשביל הרטוב

שוקק (צילום: רן שקד)
בתוך המים יש דגיגונים קטנים. עין שוקק | צילום: רן שקד

בסמוך לנחל הקיבוצים נמצא עין שוקק, שהוא לא מעיין קטן אלא בריכה גדולה המלאה כל השנה. עם כניסתכם למים תרגישו עקצוצים קטנים, אל חשש אלו דגים קטנים וחביבים, המים צלולים וקרירים וסביב המעיין ישנה חורשה קטנה המתאימה לפיקניק. בסמוך למעיין תמצאו את "השביל הרטוב" לזכרו של סרן צביקה קפלן ז"ל שנפל בצוק איתן. השביל מאוד ידידותי בייחוד לקטנטנים, אורכו רק  כ300 מ' והליכה היא במים רדודים (גובה קרסול). השביל עובר בין סבך צמחיה ומוצל ברובו ובסופו תגיעו לבריכת תחנת הקמח.

הטיפ שלנו

עין שוקק והמסלול הרטוב נמצאים בפארק המעיינות בו ניתן להשכיר אופניים או רכבים חשמליים ולבקר בנחל הקיבוצים ובעין מודע.

איפה?

פארק המעיינות


עין בוקק

בוקק2 (צילום: עינב לנדאו)
המסלול קליל, מוצל ברובו ורטוב. עין בוקק | צילום: עינב לנדאו

עין בוקק זה האח הקטן והצנוע של נחל דוד. המסלול קליל, מוצל ברובו ורטוב ולכן מתאים לכל עונות השנה. יש לחנות בסמוך לכביש 90 ולרדת לעבר הצמחייה, כבר אחרי כמה עשרות מטרים הרגלים יתרטבו במי המעיין. ההליכה היא במים שמגיעים עד לקרסוליים בשביל מוצל על ידי קנה מצוי ועצי אשל. כעבור כמה מאות מטרים נגיע למפל ולצדו מספר בריכות קטנות. אחרי השכשוך והמנוחה נחזור בחזרה באותה הדרך לרכב.

הטיפ שלנו

במידה ואין חניה בסמוך לכביש 90, ניתן לחנות בחרבת החנייה ליד מלון לאונרדו ולחצות את הכביש במנהרה.

איפה?

עין בוקק - חנייה


עמק הנהר הנעלם – הגושרים

נעלם2 (צילום: עינב לנדאו)
מסלול קסום ונפלא לאורכו של הנחל. עמק הנהר הנעלם | צילום: עינב לנדאו

באמצע קיבוץ הגושרים מסתתר לו נהר נעלם, טוב, לא בדיוק נהר אלא נחל, נחל קורן. נחל קורן הוא ממקורות נהר הירדן, נחל איתן שמתחיל בנביעה בעין קורן כחצי קילומטר צפונית לקיבוץ הגושרים, וזורם דרומה עד להתמזגות עם נחל דן. ב-1990, אורי דימנד, בן הקיבוץ, תכנן והקים מסלול קסום ונפלא לאורכו של הנחל.

הניווט בוויז יוביל אתכם לחנייה בקיבוץ בסמוך לבריכה, יש ללכת לקצה החנייה, לעבור את הבריכה ולהמשיך עד לגן הפסלים ולפארק. יש לפנות ימינה לכיוון המלון, ואז כבר תזהו את השלט שמורה על תחילת המסלול. המסלול קליל וכיפי, מוצל, וניתן לשכשך במים הקרירים של הנחל. הולכים עד שמגיעים לשער ברזל וחוזרים באותה הדרך, כקילומטר לערך לכל כיוון.

הטיפ שלנו

הידעתם שבנחל מסתתר לו מאובן חי? מי הוא המאובן ואיך תזהו אותו בסיפור דרך הקולי באפליקציה "מפה לשם".

איפה?

קיבוץ הגושרים


חוף קולומביה – בית הלל

קולומביה (צילום: עינב לנדאו)
אזור מוצל עם ירידה נוחה למים. חוף קולומביה | צילום: עינב לנדאו

אנחנו לא באמת יודעים למה קוראים למקום "חוף קולומביה" אבל אנחנו כן יכולים להבטיח שתרגישו לרגע בחו"ל. אל חשש, הליכה קצרה מהחנייה ואתם מגיעים, יש ללכת בשביל לאורך הברושים, עד שתזהו את השלט לכיוון חוף קולומביה. לאורך השביל המוצל תמצאו כמה וכמה נקודות ירידה למים, ההמלצה שלנו היא להמשיך עם השביל כ-200 מטר לערך, ממש לסוף השביל, שם תפגשו אזור מוצל עם ירידה נוחה למים ואפילו שולחן אחד של קק"ל. כל שנותר כעט הוא להתמקם ולהיכנס למים הצלולים והקרים של נחל שניר. המקום בתולי ויפהפה, בבקשה קחו את הזבל אתכם.

הטיפ שלנו

אל תשכחו מחצלת וכמובן גלגלי ים או אבובים איתם אפשר להיסחף בזרם. כמובן שתשמרו על הילדים, הזרם בנחל יכול להיות חזק.

איפה?

בית הלל