התחזית הצפויה להיום ׁ(18.6) במקומות נבחרים: החרמון עד 24 מעלות, טבריה (הכנרת) עד 38 מעלות, חיפה עד 28 מעלות, תל אביב עד 28 מעלות, ירושלים עד 30 מעלות, מצפה רמון עד 31 מעלות, ים המלח עד 41 מעלות ובאילת עד 41 מעלות.איפה מומלץ לטייל ביום הפיקניק? 

חורשת הסרג'נטים

חורשת הסרג'נטים נתניה (צילום: youtube)
בתוך החורשה ישנם מתקני משחק ופנאי ופינות ישיבה | צילום: youtube

חורשת האלונים המכונה גם חורשת הסרג’נטים נמצאת במזרח העיר נתניה בלב שכונת קרית השרון. שטחה הכולל של החורשה כ-255 דונם. בחורשה, נכון לסקר האחרון שנערך שם, נמצאו למעלה מ-300 מיני פרחים, חלקם נדירים מאוד שפורחים בעיקר בסוף עונת החורף ותחילת האביב. בין מיני הצומח ישנם שבילי הליכה שבחודשי החורף והאביב פורחים בשלל צבעים. כמו כן, בשטח החורשה נטועים למעלה מ-6,000 עצים, רובם מהמין אקליפטוס המקור, אך קיימים שם גם מיני חורש אחרים ביניהם: אלון התבור, אלה, אורנים למיניהם ועוד.

בתוך החורשה ישנם מתקני משחק ופנאי, שביל אופניים היקפי נגיש לעגלות באורך 1.5 ק"מ, שלאורכו הוצבו ספסלים, פינות ישיבה ותחנות מים. לנוחות הציבור הותקנו ברחבי החורשה גם שלטי מידע אודות הצומח והחי הייחודיים שצומחים וחיים ברחבי השטח. בנוסף, החורשה מרושתת דרכי עפר, העוברים בין העצים ובאזורי הפריחה המרהיבים.

בוויז: חורשת הסרג'נטים נתניה. המיקום מוביל לכניסה השנייה ממנה מומלץ להתחיל את המסלול המעגלי שמקיף את החורשה.


יער חניתה 

יער חניתה (צילום: Dmitriy Feldman svarshik, shutterstock)
שבילים המאפשרים טיול ברכב או ברגל בין בוסתנים עצים ופריחה עונתית | צילום: Dmitriy Feldman svarshik, shutterstock

במורדות הרי הגליל המערבי נמצא יער חניתה המוריק. ביער תמצאו את אתר חומה ומגדל המשחזר בגודל טבעי את החומה והמגדל שהקימו במקום מתיישבי חניתה כשעלו על הקרקע בשנת 1938. ליד המגדל חניון נופש הכולל שולחנות פיקניק, עמדות מנגל וברזיות. בחלק התחתון של יער חניתה, חניון נוסף ממנו יוצא שביל טיול אל נחל בארך דרך עצי היער ועוד המון שבילים המאפשרים טיול ברכב או ברגל בין בוסתנים עצים ופריחה עונתית. 

בווייז: יער חניתה


יער קולה

יער קולה (צילום: youtube)
ביער שבילים ופינות שבו תוכלו לפרוש שמיכה | צילום: youtube

דרומית לעיר אלעד, נמצא יער הכ"ח המוכר גם בשם יער קולה. מדובר ביער קהילתי שנועד לרווחתם של תושבי העיר אלעד והסביבה ונטיעתו התחילה להתבצע על ידי קק"ל עוד בשנות ה-50 של המאה הקודמת. לצד אתרי מורשת כמו מבצר קולה ואנדרטת חטיבת אלכסנדרוני, יער הכ"ח מהווה דוגמא להתנהלות של יער קהילתי: יש בו צוות מתנדבים המשלב בין אנשי קק"ל, תושבי הקהילה והרשות המקומית.

בשבתות היער הופך למגנט למבלים שרוצים להגיע ולעשות פיקניק בשטח טבעי נדיר באזור המרכז. ביער שבילים ופינות שבו תוכלו לפרוש שמיכה בשטח הפתוח או מתחת לעצים שנותנים צל למבקרים. 

בווייז: יער קולה


בית ג'מאל

מנזר בית ג'מאל (צילום: Ilia Falco, shutterstock)
מסביב למנזר חורשות עם עצים ופינות ישיבה | צילום: Ilia Falco, shutterstock

מנזר בית ג'מאל יושב בשיפולי הרי יהודה, במרחק נסיעה קצר מהעיר בית שמש. המנזר, שיושב בגבעה בגובה 370 מטר מעל פני הים, צופה על נופי הסביבה ואזור המרכז, ובימים שהם הראות טובה אפשר לראות גם את הים התיכון. לא סתם פירוש שמו של המנזר הוא "בית היופי". 

מסביב למנזר חורשות עם עצים ופינות ישיבה שבהן שולחנות קק"ל או שפשוט אפשר לפרוש שמיכה ולשבת בצל העצים. כדאי לשלב עם הפיקניק גם ביקור במנזר ובשביל הסובב אותו. 

בווייז: מנזר בית ג'מאל


גן לאומי הבשור

גן לאומי הבשור, פארק אשכול (לבנת גינצבורג) (צילום: לבנת גינצבורג)
אלפי עצים ישמחו להעניק צל לפיקניק שלכם | צילום: לבנת גינצבורג

גן לאומי הבשור (פארק אשכול) בנגב המערבי הוא פינה ירוקה במדבר. סביב מעיין שופע ובריכות שכשוך יפות תגלו מדשאות, שולחנות פיקניק ואלפי עצים שישמחו להעניק צל לפיקניק שלכם.

במקביל לעריכת הפיקניק, נצלו את הגעתכם לאתר גם לטיול בחיק הטבע - ניתן לטפס לגבעת המצפור המספקת תצפית נהדרת על מרחבי הנגב המערבי ועל נחל הבשור, ולאלו המעוניינים בטיול אופניים משפחתי, הגיעו לפיקניק מצוידים באופניים ובחרו את אחד משני מסלולי האופניים המעגליים העומדים לרשותכם: הראשון באורך 2.2 ק"מ (סימון ירוק) והשני באורך 7.5 ק"מ (סימון כחול) המתאימים לכל המשפחה.

בווייז: גן לאומי השבור - פארק אשכול