מארק מאנגליה (צילום: לימור בן-רומנו)
"האנשים כאן הרבה יותר רגועים מהאנשים בלונדון". מארק מאנגליה | צילום: לימור בן-רומנו
שם: מארק וולפסון
גיל: 24
פגשנו אותו ב: נחלת בנימין בתל אביב
מגיע אלינו מ: לונדון, אנגליה

התייר מארק אנגליה (צילום: לימור בן-רומנו)
"המסיבות כאן כל כך מהנות" | צילום: לימור בן-רומנו

לפרנסתו: עו"ד
תחביבים: לשמוע מוזיקה, לקרוא, לשחות וללכת לחדר כושר, פוליטיקה, ללכת להופעות חיות בלונדון ולנפוש בישראל.
איפה לן: "בתחילת הטיול הייתי אצל משפחה בנתניה, מחר אני עובר למלון Embassy בת"א".

לכמה זמן הגיע: "רק" ל-11 יום.

למה דווקא לכאן

"ישראל היא היעד מספר 1 שלי! אני משתדל לבוא לכן לעיתים קרובות ככל האפשר - מאוד רגוע כאן, מזג האוויר מצוין, האוכל תענוג לחיך והמסיבות כאן כל כך מהנות".

מארק מאנגליה (צילום: לימור בן-רומנו)
הגברים פה גם יפים וגם חכמים. מארק עם חברים בירושלים | צילום: לימור בן-רומנו

Travel List

"אני משתדל להגיע לכאן לפחות פעם בשנה, כך שטיילתי ברוב חלקי הארץ - מאילת ועד ראש הנקרה. אני חושב שהדבר הכי מהנה שעשיתי כאן היה טיול בהליקופטר מחדרה לגבול הצפוני עם לבנון - לראות את הגנים הבהאים בחיפה מלמעלה זו חוויה מדהימה. אני ממש נהנה גם להסתובב בשוק מחנה יהודה מאחר ואין לנו שווקים כאלו בלונדון. המטרה העיקרית לבואי השנה היא מצעד הגאווה בתל אביב. מעולם לא הייתי בו ולכן אני ממש מתרגש השנה! נראה שהעיר כבר מוכנה לכך בציפייה גדולה".

הכי טעים פה

"אני יודע שזה רע, אבל אני חושב ששווארמה. יש לי טעם ממש לא מסובך..."

המסעדה הכי טובה פה

"חשבתי להגיד מסעדת 'מיתוס' בתל אביב, אבל האהובה עליי באמת היא מסעדת חוף קטנה בין פולג לנתניה - היא לא מפוארת אבל האוכל מצוין. אני ממליץ לאכול שם חומוס ופלאפל - הכי טעים שאכלתי בישראל!"

מארק מאנגליה (צילום: לימור בן-רומנו)
"אין לנו שווקים כאלה באנגליה". מארק בירושלים | צילום: לימור בן-רומנו

הבר הכי מגניב

"שפגעט" בנחלת בנימין בתל אביב. זה בר ממש מדליק. בנוסף, אתמול בלילה הלכתי עם כמה חברים לבר ה'דלי' וזה היה כמו לשתות במרזח בשנות ה-20, במיוחד כשאני תמיד שותה רום ודיאט קולה. כמו שאמרתי, יש לי טעם פשוט".

הדה בסט של הדה בסט כאן

"איכות החיים כאן טובה נראה לי. האנשים מאוד רגועים ביחס לאנגליה, ובעיקר מאוד חמים. אפילו זרים מדברים אחד עם השני. הלוואי רק שיכלתי להבין מה שהם אומרים".

טעון שיפור

"המערכת הפוליטית שלכם קצת משוגעת. ישראל היא פשוט מדינה דמוקרטית מדי לדעתי, כך שיש יותר מדי מפלגות שמייצגות סקטורים קטנים, וכתוצאה מכך כל אחד שדואג לעצמו כביכול 'מכשיל' פעילות תקינה של המדינה לאורך זמן. זה יוצר מצב שהרבה מפלגות קטנות כובלות את ידיהן של המפלגות הגדולות והן משועבדות להם ולרצונות שלהם, וכך נולדת הסחטנות הפוליטית".

 

מארק מאנגליה (צילום: לימור בן-רומנו)
"האוכל פה - תענוג לחיך". עם חברה בנחלת בנימין | צילום: לימור בן-רומנו
 

שורה תחתונה

מ-1 עד 10 | מדד הגברים: 10, "כי הם גם מעניינים מאוד וגם נראים ממש טוב. בד"כ זה או זה או זה אבל רק כאן זה שניהם. אולי אני אפגוש בחור ישראלי חמוד במצעד ואז אני אהיה חייב לעשות עלייה".

מ-1 עד 10| הציון הלאומי: 10. "לישראל יש את כל מה שאתה צריך- מזג אויר, היסטוריה, תרבות, אוכל, מסיבות, רומנטיקה - מה עוד אפשר לרצות?!"

>> בשבוע שעבר בתייר מזדמן: "הגברים הישראלים חצופים"