התייר דיוויד אליץ מארהב (צילום: אור קפלן)
איטס פאקינג אוסום! הישר מתגלית: הכירו את דייויד אליץ | צילום: אור קפלן
שם: דיוויד אליץ
אביבים: 24
מגיע אלינו: רודנדה ביץ', קליפורניה, ארה"ב
פגשנו אותו ב: רחוב שנקין, תל אביב

התייר דיוויד אליץ בלי חולצה (צילום: אור קפלן)
כריסטיאנו רונאלדו של האמריקאים. כמעט | צילום: אור קפלן

לפרנסתו: "אני לא עובד. רק עכשיו סיימתי לימודי תואר ראשון באוניברסיטת UCLA בניהול וסוציו-כלכלה. חוץ מזה נראה לי שאני יכול לעבוד בתור הכפיל של רונאלדו - אמרו לי שאני דומה לו".

אוהב: "בקליפורניה מזג האוויר מאוד דומה לישראל וחם כמעט בכל ימות השנה, אז יש לי הרבה זמן לבלות מחוץ לבית. אני נהנה ללכת למכון כושר במהלך השבוע - גם בשעות מטורפות כי הוא פתוח 24 שעות. בסופי שבוע אני נהנה מגלישה בים, מכדורגל (אני משחק בקבוצת כדורגל בליגה מקומית) ומלצאת לברים, למועדונים או להופעה טובה".

לא מלון יוקרה: " הגעתי לתל אביב ממש עכשיו - הישר מחיפה, אז אני עוד לא יודע איפה אעביר את הלילה. בחיפה שהיתי יחד עם חברי הקבוצה שלי במלון תאודור - מלון נחמד ותו לא. החדרים היו יחסית קטנים ואחד הדברים שלא אהבתי זה שלא היה שמפו וסבון במקלחות - לדעתי זה מגוחך ולא נעים".

התייר דיוויד אליץ מאמריקה (צילום: אור קפלן)
מחפש להשתובב עם ישראלית. מי בעניין? | צילום: אור קפלן

בתכנון: "באתי לשבועיים, נשארו לי עוד יומיים".

Travel list: "הגעתי לפה דרך חברת טללים, שהיא המארגנת של פרויקט תגלית. עד עכשיו היינו בעיקר בירושלים, ראינו את העיר העתיקה, את השוק, ואפילו שמתי פתק בכותל עם בקשה (זה סודי!). בימים האחרונים ביקרנו בחיפה, ראינו את הגנים הבהאים וטיילנו בטבע. עכשיו נשארו לי יומיים בת"א לפני החזרה הביתה, שאותם אני מקווה סופסוף להעביר בברים ומועדונים".

עבודת שורשים: "בירושלים עברתי חוויה רוחנית מעניינת. חזרתי קצת לשורשים שלי והבנתי באמת לאן אני שייך".

התייר דיוויד אליץ  (צילום: אור קפלן)
לא רואים עליו אבל הבחור מטחנת המבורגרים מהלכת | צילום: אור קפלן

אמא פולניה: "אני במקור רוסי-פולני אז אני מאוד אוהב את האוכל בישראל. אני אמנם יהודי אבל לא אוכל תמיד כשר ויודע להתחבר גם לצד האמריקאי שבי. למשל, אני מת על המבורגר עם גבינה ובייקון, ומנגד מטורף על שניצל ופירה".

אדום אדום: "הרגע תפסת אותי אחרי שזללתי את אחד ההמבורגרים הטובים שאכלתי בחיי. אני מאוד מבין בבשר ואכלתי עכשיו המבורגר אנגוס נדיר במסעדת אגאדיר, בנחלת בינימין. יצא לי לטייל בכל ארה"ב וגם באירופה וזה בהחלט אחד ההמבורגרים. או שאולי אני מרגיש כך בגלל שהייתי עד עכשיו בטיול בירושלים ואכלתי כשר במשך כמה ימים".

התייר דיוויד אליץ (צילום: אור קפלן)
הצביעו דייויד, למען ארץ ישראל נקייה | צילום: אור קפלן

יודע איך להפיל בחורה: "אני כבר יודע להגיד משפט שלם בעברית: 'חבר זה לא קיר, אני דיוויד נעים להכיר' אמרתי את זה נכון? הבנות פה משתגעות כשאני אומר את זה".

ישראלית ללילה: "עוד לא ביליתי פה עם ישראלית, אבל זה ממש מעניין אותי לדעת אם הן יודעות לנשק, והאם הסקס איתן שונה".

שורה תחתונה

מ-1 עד 10 | מדד הנשים

"אם הייתי צריך לשפוט לפי המראה, הייתי נותן להן 10 כי הן מהממות ובדיוק בטעם שלי. אבל אם אני שופט לפי השיחות שהיו לי פה עם נשים, הציון יורד ל-5-6, בעיקר כי הן לא הכי בעלות כישורים חברתיים ונימוסים".

 מ-1 עד 10 | הציון הלאומי

9. אני מת על ישראל. ובכל זאת, אני חושב שהדבר שאתם הכי צריכים להשתפר בו זה השלכת פסולת לפח. בכל מקום שהיינו ראיתי מלא טינופת על הרצפה, אנשים אוכלים ולא מנקים אחריהם, מעשנים וזורקים סיגריות על הרצפה - וזה ממש מכעיס כי ישראל מאוד יפה וחבל שמלכלכים אותה כך. עוד דבר שאני חושב שהוא מביש זה המצב הפוליטי אבל זה נושא שיחה אחר לגמרי".

דבר.

"במהלך הטיול הזה נפקחו לי העיניים. זאת בושה לדעתי שהצבא הישראלי נמצא בעמדת מגננה כל הזמן ולא תוקף כמעט. זה מעצבן כי אתם מבזבזים מיליוני דולרים על מטוסים שיפזרו פליירים ועל בדיקות לראות שבצד השני אין אזרחים שנפגעים - כמו שהיה בעמוד ענן, אבל אף פלסטיני לא יעשה את אותו הדבר בשבילכם. אני יכול לומר בבטחה שאם מה שהיה בעמוד ענן היה קורה בארה"ב, ,היו דואגים להתקיף ולחסל את מי שצריך כבר ממזמן".

דיוויד אליץ מארהב (צילום: אור קפלן)
"תתחילו לתקוף" | צילום: אור קפלן

>> בשבוע שעבר בתייר מזדמן: "ישראלים, תעשו גבות"