התייר סקוט (צילום: לימור בן-רומנו)
"מאז שהגעתי אני מרגיש כאילו אני ממש חי כאן וזה הבית השני שלי". סקוט מארה"ב | צילום: לימור בן-רומנו
שם: סקוט רוביה
אביבים: 30
מגיע אלינו מ: פלורידה, ארה"ב
פגשנו אותו ב: רכבת לחיפה
שם ראשו על הכר: בדירת סאבלט בתל אביב.

לפרנסתו: שף וגם כותב, וגם מלחין ומנגן על גיטרה בשתי להקות מקומיות בג'קסונוויל.
אוהב: "בנוסף לכל תחביביי, שאני גם מתפרנס מהם, אני אוהב גם לרכב על אופניים על גשרים בעיר וללכת להופעות של להקות מקומיות - חשוב לי מאוד לתמוך בהן. אני גם אוהב ללכת ל מופעי סטנד אפ טובים, אבל רוב הזמן אני פשוט מנגן עם חברי ללהקה או מסתובב עם חברים".

התייר סקוט (צילום: לימור בן-רומנו)
"אני הכי אוהב שקשוקה" | צילום: לימור בן-רומנו

פז"מ

"הגעתי לארץ לביקור של שבועיים ואני חוזר היום".

למה דווקא לכאן

"ישראל קיימת על האזור הכי חם מבחינה רוחנית, איפה שיש את הקונפליקט האינסופי. אנשים מדתות וגזעים שונים מנסים למצוא כאן תשובות החבויות בקירות ובמקדשים, עם ההיסטוריה שהשפיעה על העולם במשך כל כך הרבה שנים. ובלי קשר לזה באתי לישראל גם כי חבר שלי, סלבדור, אמר לי לבוא".

Travel List

"ביליתי הרבה זמן בחיפה, טיילתי בגנים הבהאיים, במערה של אליהו הנביא, הסתובבתי בנמל, הייתה לי חוויה מאירת עיניים בירושלים אבל בסופו של דבר, הכי נהניתי בתל אביב. סתם ככה בהליכה בעיר, תוך כדי שאני פוגש הרבה מקומיים, לשבת בבתי הקפה ובברים השונים, ללכת לשוק. אני מרגיש כאילו אני ממש חי כאן וזה הבית השני שלי".

עברית קשה שפה

"עד עכשיו למדתי רק את הדברים הבסיסיים: 'לא', 'כן', 'תודה', 'בבקשה'. אבל נראה לי ש'סבבה' תהפוך להיות המילה הבאה שלי מעכשיו".

המסעדה הכי טובה פה

"הזקן והים'. הסלטים שמוכנים על השולחן עוד לפני שמתיישבים מאוד מיוחדים וטעימים, והדג פשוט מדהים, עם תבלינים נכונים, מעדן. אבל אני רוצה להזכיר גם את ה-W CAFE בבוגרשוב, שם אכלתי את השקשוקה הכי טעימה שאכלתי בכל הטיול שלי בארץ".

התייר סקוט (צילום: לימור בן-רומנו)
"ישראלים, אל תשנו את הרגלי החגיגות שלכם" | צילום: לימור בן-רומנו

>> עוד בערוץ החופש:

מהר לפני שייגמר: הצימרים והמלונות לפסח
דרום אמריקה להרפתקנים: המקומות שלא הכרתם
המדריך: איפה ישנים, מטיילים ואוכלים בברצלונה?

הכי טעים פה

"האמת שנהניתי מרוב המאכלים הישראלים, אבל ללא ספק אני הכי אוהב שקשוקה. הביצים על בסיס העגבניות, הסלט עם הטחינה והלחם הטרי. אני אלמד את המתכון בהקדם האפשרי".

הבר הכי טוב  

"אני לא ממש יכול לציין רק אחד מהם - הלכתי לכל כך הרבה מקומות ואני לא זוכר את השמות של רובם כי הייתי שתוי. מה שכן, אני חייב לציין שבאופן כללי אני מאוד אוהב את חוויית הברים בישראל. רוב הברמנים היו מאוד חברותיים ופינקו אותנו בצ'ייסרים עם המשקאות שלנו. 'ישראלים, אל תשנו את הרגלי הבילויים שלכם, לעולם! אתם עושים את זה בצורה מדהימה!".

הדה בסט של הדה בסט פה

"האירוח של הישראלים והתחבורה הציבורית. כל כך קל להתמצא עם האוטובוסים והרכבות, וגם כיף להסתובב כאן ברגל. בנוסף, יהיה לי מאוד קשה לעזוב את החופים היפייפיים שלכם. לדעתי אתם יכולים להתגאות שהחופים שלכם הם היפים בעולם".

טעון שיפור

"אין לי שום יכולת להחליט על מה שקורה בישראל, במיוחד כשבקושי ביליתי כאן, אז כל הצעה שתבוא ממני צריכה להילקח בעירבון מוגבל. למרות זאת, אני מרגיש שאתם צריכים להעריך ולחבק יותר את המוזיקה המקומית שלכם. אתם שמים המון דגש על מוזיקה אמריקאית ואירופאית, אבל מעט מאוד על מוזיקה ישראלית. אני רוצה לשמוע מה נותן לך השראה. בקיצור, ציפיתי לשמוע יותר מוסיקה מקומית מגניבה".

התייר סקוט (צילום: לימור בן-רומנו)
"הישראליות בנויות היטב, שופעות והרבה מהן גרמו לי לסובב את הראש" | צילום: לימור בן-רומנו

שורה תחתונה

מ-1 עד 10 | מדד הנשים: "אני מאוד אוהב את הנשים הישראליות. יש כאן מגוון מאוד גדול ושונה של נשים מכל מיני מקומות והן כולן מאוד יפות. הן בנויות היטב, שופעות והרבה מהן גרמו לי לסובב את הראש. בקיצור, נותן לישראליות את הציון 9-10. משהו באמצע".

מ-1 עד 10 | הציון הלאומי: "אני לא מרגיש שאני יכול ממש לתת ציון לארץ אבל אני כן אדרג את החוויה שלי כאן - איפה שהוא בין 8 ל-10. הדבר היחיד שמונע ממני לתת ציון טוב יותר זה כמות האבטחה בשדה התעופה. אני לחלוטין מבין למה צריך את זה, אבל זה מנע ממני ליהנות מהטיול יותר מכפי שנהניתי. חוץ מזה, זה היה טיול מצוין. אני ללא ספק אחזור".

התייר סקוט (צילום: לימור בן-רומנו)
"זה היה טיול מצוין. אני ללא ספק אחזור" | צילום: לימור בן-רומנו

>> בשבוע שעבר ב"תייר מזדמן": "הגברים בארץ מושלמים - גם יפים וגם חכמים"