שם: אנדרו רובינסון
אביבים: 51
מגיע אלינו מ: מידלסברו, אנגליה.
לפרנסתו: עובד בתעשיית הברזל.
אוהב: לצפות במשחקי כדורגל, לשמוע מוזיקה ולטייל בעולם. "כבר הייתי במקסיקו, הונג קונג, הודו וברוב מדינות אירופה. עכשיו אני פה בישראל וממש כיף לי".

אנדרו רובינסון, תייר מאנגליה (צילום: לימור בן-רומנו)
"כל האנשים פה מאוד ידידותיים ואדיבים". אנדרו מאנגליה | צילום: לימור בן-רומנו

פגשנו אותו ב: מחוץ למלון Sky Hotel ברחוב בן יהודה, תל אביב.
פז"מ: אני בארץ יומיים מתוך עשרה.
למה דווקא לכאן: "ישראל זו מדינה מרתקת עם הרבה היסטוריה. סבא שלי לחם בגרמנים במלחמת העולם השנייה והיה בכל המזרח התיכון, כולל ישראל. הוא נהג לשלוח תמונות מפה לאמא שלי כשהייתה ילדה. במשך השנים היא אספה ושמרה את כולן וכילד הייתי מסתכל עליהן ולומד על המקומות בהן הוא היה. סבי סיפר שהוא מאוד נהנה כאן מהאנשים, שכולם מאוד אדיבים וידידותיים, אז חשבתי לעצמי שאם אי פעם תהיה לי את ההזדמנות להגיע לכאן אני חייב לבקר באותם מקומות שהוא היה בהם. יש לי למשל תמונה שלו בכותל המערבי ואני מתכוון ללכת לשם בקרוב. אני באמת מרגיש קשור לכאן".

Travel list : "הגעתי רק לפני יומיים, כך שבינתיים טיילתי רק פה בתל אביב, הסתובבתי בשוק, ירדתי לחוף, שהוא מאוד יפה, ונהניתי ממזג האוויר הנפלא. בהמשך אני מתכנן לבקר בירושלים, מצדה, ים המלח ואני מקווה להספיק גם לבקר בכנרת".

עברית שפה קשה: "ביומיים למדתי להגיד 'סבבה' ו- 'מותק'".

הכי טעים פה: "הסלט הישראלי הקצוץ דק. פשוט מושלם!"

דרינק ללילה: "אני אוהב לשתות את כוס הגינס שלי ב'מייקס פלייס', אבל עוד בר שמצא חן בעיני הוא ה'אינגליש פאב' באלנבי". 

הדה בסט של הדה בסט פה: "החופים פה פשוט יפהפיים - אתמול בלילה צעדתי לאורך הטיילת וראיתי את השקיעה. לצערי אני לא מחפש להשתזף במהלך היום כי אני נשרף מאוד בקלות. בנוסף, אני חושב שהתושבים כאן מאוד נחמדים וידידותיים, לפחות אלו שהכרתי בינתיים. אני אוהב את זה שבתל אביב יש מגוון מאוד רחב של אנשים - בדיוק כמו באנגליה". 

טעון שיפור: "כרגע לא הייתי משנה כאן כלום פרט לבעיית ההומלסים שיש לכם, לפחות באזור שאני נמצא בו. שמתי לב להרבה הומלסים שמסתובבים כאן וזה מאוד עצוב".

תייר מאנגליה (צילום: לימור בן-רומנו)
"בינתיים פגשתי כאן הרבה ברמניות ועם כולן דיברתי על כדורגל" | צילום: לימור בן-רומנו

שורה תחתונה

מ-1 עד 10 | מדד הנשים: 8. יש נשים מאוד יפות כאן, אני אוהב מאוד את הבחורות השחרחרות, הכהות, הן מאוד רזות וקטנות כאלה. עד עכשיו הכרתי בעיקר ברמניות בברים שישבתי. הן היו מאוד נחמדות ומגניבות - אפילו דיברתי איתן על כדורגל.

מ-1 עד 10 | הציון הלאומי: 7. אבל בעיקר בגלל שעוד לא ממש ראיתי את הארץ. די רגוע פה, אני מאוד אוהב את חוף הים, הברים טובים והאנשים נחמדים. בתל אביב אין היסטוריה כמו שיש לערים אחרות בישראל, אבל היא נמצאת במקום מאוד מרכזי ונוח מבחינת תחבורה ציבורית לשאר האזורים בארץ, בהן דווקא יש הרבה היסטוריה ותרבות שמעניינת אותי. לכן בחרתי ללון דווקא כאן.

>> בשבוע שעבר בתייר מזדמן: "הדבר הכי טוב פה זה הבחורים"
>> לברוח מכולם: המקומות הכי מיוחדים למנגל