התיירת מרי (צילום: לימור בן-רומנו)
"אין כמו היופי של ישראל". מרי מארה"ב | צילום: לימור בן-רומנו
שם: מרי פקיזגי
גיל: 61
מגיעה אלינו מ: סן דייגו, ארה"ב
פגשנו אותה ב: בת ים
שמה ראשה על הכר: בבית הוריה בבת ים

לפרנסתה: עקרת בית
אוהבת: לעשות ספורט והרבה ממנו - צעידות, שחיה, מכשירים הכל. בריא גם לגוף וגם לנפש.  
לכמה זמן בארץ: הגעתי לפני שבוע ואני נשארת פה עד חודש הבא.
למה דווקא לפה: "אני אוהבת את ישראל מאוד מאוד ותמיד כיף לי לחזור ולבקר פה. בפעם האחרונה שביקרתי בארץ זה היה לפני 6 שנים בערך. החיבור שלי לפה הוא גם רוחני - בתור יהודייה - וגם משפחתי בגלל שאמא שלי והאחיות שלי גרות כאן. אין כמו היופי של ישראל".

Travel list

"לא הספקתי לטייל יותר מידי בינתיים, אבל כן ביקרתי בעין הוד - כפר האמנים המקסים, שם פשוט נכנסתי לבתים של אנשים והסתכלתי על היצירות שלהם. How Lovely. בפעמים הקודמות בהן ביקרתי בארץ טיילתי הרבה ואני מתה לחזור לכנרת, לטבריה, לאילת, לים המלח ולעין גדי. חשבתי שיהיה פה קר, אבל מזג האוויר פה מצוין לטיולים, ואפילו בשביל לתפוס קצת צבע".

התיירת מרי (צילום: לימור בן-רומנו)
"צוחקים עליי כשאני מדברת על גבר אבל בלשון נקבה" | צילום: לימור בן-רומנו

עברית קשה שפה

"אני דוברת עברית אבל לא פרפקט. בעיקר צוחקים עליי כשאני מדברת על גבר אבל בלשון נקבה. זה מה שקורה כשחיים בחוץ לארץ כל כך הרבה זמן".

הכי טעים פה

"שווארמה ופלאפל, ללא ספק. מזכיר לי טעמים שגדלתי עליהם, מזכיר לי את הילדות. אני אוהבת את זה שהאוכל הישראלי בריא יותר מהג'אנק פוד האמריקאי. באמריקה הכל כבד כל כך, שמן מאוד. עובדה שאחת הבעיות הכי חמורות באמריקה זה השמנת יתר ופה כולם כל כך חטובים!".

דרינק ללילה

"אני לא לגמרי יכולה לענות לך על השאלה הזו כי אני כבר לא ממש חיית בילויים. אני אוהבת ללכת בערב לחוף הים, לשבת במסעדות שיש שם עם האורות על החול. זה נחשב בר?"

הדה בסט של הדה בסט פה

" אין על הים ועל הנופים היפים של ישראל. זו ארץ כל כך יפה, יש לכם באמת הכל מהכל. אחד הדברים שאני הכי אוהבת לעשות פה זה ללכת ברגל וליהנות ממזג האוויר החם, לראות מקומות חדשים, בין אם זה הנופים הירוקים של הצפון, מלא פרחים, עצים ומרחבים, או נוף עירוני של תל אביב עם כל השווקים והחנויות".

טעון שיפור

"דבר אחד ששמתי לב אליו פה זה שאין שירותים ציבוריים. זה קצת בעייתי, במיוחד לאנשים מבוגרים יותר. באמריקה יש מלא כאלה בכל מקום, רק תבואו. עוד דבר שאני חושבת שאתם צריכים לשנות פה זה את העובדה שהישראלים מאוד חוצפנים, במיוחד הצעירים. כבר כמה פעמים שהלכתי ברחוב, הצעירים עוברים לידך, נתקלים בך עם הכתף ולא אומרים סליחה בכלל! פשוט נותנים מכה והולכים. אני קיבלתי שוק, פעמיים זה כבר קרה לי. מה עם קצת נימוס? או שהם לא שומרים על הניקיון וזורקים מסטיקים על הרצפה ואת דורכת על זה. לא יפה".

התיירת מרי
"הבחורים פה כל כך יפים"

שורה תחתונה

מ-1 עד 10 | מדד הגברים: "10. הגברים הישראלים מאוד חתיכים, אקזוטיים ומחוטבים. אמרתי את זה כבר להרבה חברות שלי באמריקה שמחפשות מישהו שיבוא לישראל. לבחורות יהודיות באמריקה קשה למצוא מישהו איכותי שגם יהודי, אבל פה כולם יהודים והבחורים כל כך יפים. אח, אם הייתי צעירה יותר".

מ-1 עד 10 | הציון הלאומי: "10. אני אוהבת את ישראל, היא בלב שלי. כל המקומות הכי חשובים בהיסטוריה נמצאים פנ, זה פשוט יופי רוחני מיוחד שאין באף מקום אחר בעולם. אפילו שבאמריקה הרבה יותר נוח לחיות, ישראל היא מקום ראשון אצלי בלב".

>> מזל טלה? הכינו את המזוודות למאצ'ו פיצ'ו