הכירו את סטאפן סיירוס מברלין (צילום: אור קפלן)
לומד מהישראלים אבל גם רוצה ללמד אותם. הכירו את סטפאן סיירוס מברלין | צילום: אור קפלן
שם: סטפאן סיירוס
אביבים: 31
מגיע אלינו מ: ברלין, שכונה ליד רובע קורוייצברג.
פגשנו אותו ב: שוק הכרמל, תל אביב.

התייר סטפאן סיירוס - מבט מקרוב (צילום: אור קפלן)
אני אוהב לישון, להיות תמיד בתוך חלום | צילום: אור קפלן

לפרנסתו: "אני צייר ומורה, מלמד אמנות במסגרת פרויקט פרה אקדמאי - כמו מכינה ללימודי אמונות מקצועית. אני מכין את הסטודנטים שמסיימים אותה לשוק העבודה, ומסביר להם כיצד לפתח את ה"אני מאמין" שלהם כאמנים ויוצרים.
אוהב: "ציור זה גם התחביב שלי וגם העבודה שלי, אבל בסופו של דבר, אני הכי אוהב לישון".

התייר סטפאן סיירוס - מבט לאורך (צילום: אור קפלן)
השניצל פה ממש דומה לשניצל בגרמניה | צילום: אור קפלן

עושה את הלילה: ב - "סקיי-הוסטל' ברחוב בן יהודה, תל אביב. צוות המלון אמנם מאוד נחמד (עובדי הקבלה גם עזרו לי לתכנן את הטיול בירושלים), אבל רמת החדרים ממש ברצפה. לא נקי במיוחד, ודורש שיפוץ מיידי".
בתכנון: "הגעתי לחופשת בת 5 ימים, היום זה היום השלישי שלי בישראל".

סטפאן התייר מראה לנו מעבודותיו (צילום: אור קפלן)
באמנות אין דבר כזה שאין דבר כזה. אחת מהעבודות של סטפאן | צילום: אור קפלן

Travel list: "בינתיים הספקתי לבקר בירושלים וגם טיילתי בים המלח, והיה ממש מגניב - נמרחתי בבוץ וצפתי על פני המים".

המקום הכי שווה בארץ: "שוק מחנה יהודה בירושלים. הייתה לי חוויה מדהימה שם. גם נהניתי לראות את המקומות הקדושים בעיר ואת ההיסטוריה המעניינת".

חלומות בהקיץ: "עדיין לא יצא לי לצאת למועדון או פאב בארץ, כי אחרי כל הטיולים חזרתי מותש להוסטל. אבל אני מאוד מקווה שיצא לי לצאת בתל אביב לפני שאני עוזב, כי שמעתי שהמסיבות כאן שוות ביותר".

קצת פרופורציות: "הטמפרטורות בגרמניה קרובות עכשיו ל-0 ויש המון שלג, במיוחד בתקופה הזאת. אז מבחינתי הטיול כאן הוא נופש קיצי לחלוטין. כמו שאתם רואים - בדיוק חזרתי עכשיו מחוף הים".

לא כולל שירות: "יש ברחוב שנקין מסעדה בשם 'סוס עץ' שאכלתי בה אוכל נהדר - אפילו השניצל היה ממש כמו אצלנו. אבל השירות בה היה לא משהו - בכלל יש תחושה פה שהמלצרים שוכחים אותך".

עברית שפה חמודה: "אני כבר יודע לומר 'שלום', 'תודה רבה', והכי חשוב - 'אני חמוד"

התייר סטפאן סיירוס מברלין (צילום: אור קפלן)
הישראליות קוליות וסקסיות, אבל הן כולן מתלבשות אותו הדבר | צילום: אור קפלן
 

הכי ישראלי: "חכמת חיים, או אולי חכמת רחוב - בדיוק מה שחסר לנו הגרמנים. האנשים פה גדלים להיות אנשי עסקים או מנהלים גם אם הם לא היו התלמידים הכי חכמים בכיתה, וגם אם אין להם תואר שני. לדעתי זה בעיקר בגלל שלישראלים יש יכולות פיקודיות וניהוליות אדירות".

 

התייר סטפאן סיירוס (צילום: אור קפלן)
זה חורף זה? זה קיץ! תיק הים של סטפאן | צילום: אור קפלן

שורה תחתונה

מ-1 עד 10 | מדד הנשים
"9. הנשים הישראליות מאוד סקסיות וקוליות. אבל יש להן בעיה קלה בלבוש - לטעמי הן לובשות יותר מידי סקיני ג'ינס וטייץ, אופנה שכבר לא ייחודית פה לאף אחת ולא נראית טוב על כולן".

יצא גבר: "הגברים פה כולם נראים כאלה מחוספסים - יוצאי צבא כאלה, אבל בתכל'ס הם מאוד פתוחים בראש, וגם לא הכי מנומסים".

מ-1 עד 10 | ציון לאומי
בגלל הפחד:
"הייתי רוצה לומר 10, אבל אתמול היינו בירושלים והרגשתי שקשה לי לטייל בנח בגלל המצב הבטחוני פה. בגרמניה נתנו לי טיפים על איך להתנהג בישראל - לא להתקהל, לא להתערבב יותר מידי, לא לנסוע באוטובוסים עמוסים. אנחנו (הגרמנים) נורא מפחדים מטרוריסטים. אנחנו יודעים שזה לא הישראלים אשמים, אבל אתמול כשהייתי בירושלים אני כבר למדתי לזהות את ההבדל בין עברית לערבית וזה הפחיד אותי לשמוע ערבים צועקים לידי".

בגלל הריח: "האנשים כאן נורא נחמדים וידידותיים, ובעיקר ליבראליים. מה שכן אני חושב שכדאי לכם להיות מעט יותר נקיים - זה שהתחיל החורף זו לא סיבה לא להתקלח. אני בתור תייר נוסע גם באוטובוסים וגם במוניות וזה לא נעים שמישהו עם ריח רע מתיישב לידך בדוחק והחלונות סגורים כי קר. או יותר גרוע - אם כבר החלטתי לשלם יותר ולנסוע במונית, לפחות שהמונית תהיה נקייה ושהנהג לא יעשן. זאת חוצפה לדעתי, המינימום זה לפחות לשאול אם זה מפריע לפני שמדליקים".

 

התייר סטפאן סיירוס (צילום: אור קפלן)
לישראלים יש חכמת חיים- בדיוק מה שחסר לגרמנים | צילום: אור קפלן
_OBJ

>> בשבוע שעבר בתייר מזדמן: "עצוב לי להיות כאן עכשיו"