תיירות, תיירות מזדמנות (צילום: אור קפלן)
מכורות לפלאפל. וגם לגברים הישראלים. סטפני ונורה | צילום: אור קפלן

שם: סטפני באט'שיר
אביבים: 23
מגיעה אלינו מ: "נולדתי בלוס אנג'לס, אבל עכשיו אני גרה בסן פרנסיסקו".

לפרנסתה:
שחקנית בתאטרון המקומי של סן פרנסיסקו.

אוהבת: "אני מאוד אוהבת לרוץ. השתתפתי כבר בכמה מרוצים וחצי מרתון, ואני רצה כמעט כל בוקר מחוץ לבית. הכי כיף לפתוח כך את היום. אני אוהבת גם רכיבת שטח על אופניים וללכת לתאטרון. אה, ואני מעריצה את הזמרת רג'ינה ספקטור".

סטאפני מסן פרנסיסקו, תיירות מזדמנות (צילום: אור קפלן)
"בארה"ב הדברים היו מתנהלים אחרת אם היו תוקפים אותנו" | צילום: אור קפלן

שם: נורה שוקאט
אביבים: 25
מגיעה אלינו מ: אזור הדאון טאון של דנוור, קולורדו.

לפרנסתה: עובדת בחנות של רשת הבגדים אנטרפולג'י.

אוהבת: "אני עובדת עכשיו על פרויקט ציורים חדש. מאוד אוהבת עבודות יצירה ואומנות, וגם סריגה זה מגניב בעיני. בנוסף, יש לי גם עמוד משלי ב - Etsy. אמנם עד כה לא ממש הצלחתי למכור, אבל אני ממשיכה לנסות - ככה זה באומנות לא כולם מתחברים למה שאתה עושה".

נורה מקולרדו, תיירות מזדמנות (צילום: אור קפלן)
אוהבת אותה. כאמנית. נורה שוקאט | צילום: אור קפלן

* את נורה וסטפני, שנפגשו ביום הראשון לטיול בארץ ומאז הפכו לבלתי נפרדות, פגשנו ברחוב אלנבי בת"א, ליד שוק הכרמל.

לנות ב: "עד עכשיו לנו בבתי מלון, אבל בימים הקרובים אנחנו נבלה אצל חיילים שהכרנו והסכימו לארח אותנו אצל המשפחות שלהם, ולהראות לנו את תל אביב".

בתכנון: "באנו לארץ לשבוע וחצי והיינו אמורות לטוס בחזרה בעוד יומיים, אבל החברים החיילים החדשים שלנו שכנעו אותנו להישאר עוד קצת ולטייל איתם למשך 4 ימים נוספים".

Travel list: "התחלנו את הטיול שלנו בנגב, ואז הגענו לאילת וטיילנו בהרים שסובבים לה. ביקרנו גם במצדה ובירושלים בכל המקומות הקדושים, והיום הגענו סופסוף לת"א. החיילים שהכרנו בטיול מדהימים, מנומסים והכי חשוב - חתיכים, אז החלטנו שאם אנחנו כבר כאן, וזה לא קורה הרבה, ננצל את הזמן כמו שצריך ונישאר לעוד כמה ימים. עכשיו אנחנו מתכננות לחוות את תל אביב בצורה הטובה ביותר ולא לפספס שום דבר".

זוג תיירות, תיירות מזדמנות (צילום: אור קפלן)
פגשו חבורת חיילים והחליטו להישאר עוד | צילום: אור קפלן

אין א ריליישנשיפ

סטפני: "לשתינו יש בני זוג בבית. הם אמנם קצת על תנאי עכשיו, אבל אנחנו לגמרי טבועות בתוך מערכות היחסים שלנו. לבחור שלי קוראים מייקל, אנחנו יחד 4 שנים והוא פוגש אותי בטורקיה מיד אחרי שאעזוב את ישראל. אגב, הוא גם יהודי וגם מאוד חתיך".

ולנו יש פלאפל

נורה: "כל הטיול הזה היה מלא בפלאפל - באמת, אכלנו כמויות אדירות של פלאפל, והאמת שבכל מקום שאכלנו הוא היה מצוין".

ליופי אין מחיר

סטפני: "ברגע שהגעתי לכאן למדתי לומר 'כמה זה עולה?', ואם המחיר נשמע גבוה אז לימדו אותי את המשפט 'ומחיר אחרון בשבילי כי אני יפה'. אני גם כמובן יודעת להגיד שלום, תודה, בבקשה".

ולנו יש פלאפל 2

נורה: "ואני למדתי לומר 'איפה יש פה פלאפל?'".

שורה תחתונה

מ-1 עד 10 | מדד הגברים

נורה: "9 - וזה רק כי יש לי חבר. אם הייתי רווקה הייתי נותנת להם ציון 10, כי הגברים פה ממש ממש חתיכים!"

סטפני: "8. הגברים פה באמת מאוד יפים, אבל אני חושבת שכדאי להם להיות טיפה יותר חמים, אפילו נחמדים אולי. האגרסיביות של הישראלים פה מרתיעה, ולפעמים זה כבר מרגיש יותר מידי גס".

תיירות מארהב, תיירות מזדמנות (צילום: אור קפלן)
ציון 10 לגברים הישראלים | צילום: אור קפלן

מ-1 עד 10 | הציון הלאומי

נורה: "10. זה היה טיול מדהים. כל כך נהניתי, וגיליתי דברים על עצמי שלא ידעתי לפני כן. זאת באמת הייתה חוויה מדהימה בשבילי, בעיקר כיהודייה. קשה לי עם העובדה שאני לא חיה בארץ, ולמרות שאני גרה במקום מאוד ליברלי ואנחנו באות ממשפחות אמידות, אני עדיין מרגישה שחסר לי בחיים החיבור הזה לארץ".

סטפני: "10 - כי אני מאוד אוהבת ישראל, אבל אני ממש מקווה שתפסיקו לזהם את הערים שלכם ואת המדינה שלכם בכל בדלי הסיגריות. כשהיינו בנגב, הייתי בהלם מאיך שהאזור היפה הזה מזוהם. במיוחד בגלל שזה מקום שהוא גם תיירותי. קצת כבוד עצמי למדינה שלכם ולסובבים אתכם. ממש מכעיס".

סטפאני ונורה מארהב, תיירות מזדמנות (צילום: אור קפלן)
נפגשו ביום הראשון לטיול | צילום: אור קפלן

מלחמה ושלום

סטפני: "יש הרבה סוגיות שדנו בהן ביחד עם החיילים שהכרנו בטיול, כמו האם צריך להיכנס למלחמה וכאלה, למרות שאני מבינה שכרגע המצב יותר שקט. אבל אני חושבת שישראל צריכה לגמרי לאמץ את הגישה האמריקאית. אני אמנם נורא אוהבת אדם אבל יש גבול לכל תעלול, ואם זה היה קורה אצלנו אז הדברים היו מתנהלים בצורה הכי תקיפה שיש וממש לא היינו מתחשבים בצד השני אלא להיפך - היינו עושים הכל כדי לרסק אותם.

ומצד שני, אני מבינה גם את הגישה הישראלית שהיא הרבה יותר מתונה ומושפעת מהביקורת העולמית - הרי הם תמיד מצטיירים כמסכנים וחלשים בפני העולם".

>> בשבוע שעבר בתייר מזדמן: "הגברים כאן גל כך סקסיים"