ג'ון פביאן (צילום: לימור בן-רומנו)
"החלום שלי זה להתגייס לגולני". ג'ון פביאן מגרמניה | צילום: לימור בן-רומנו
שם: ג'ון פביאן רפאל
אביבים: 25
מגיע אלינו מ: דיזלדורף, גרמניה
פגשנו אותו ב: חוף הים בתל אביב

שם ראשו על הכר: "אני כרגע לן בבסיס צבאי בו התחלתי להתנדב. החיילים שמשרתים איתי די מגניבים ומאוד ידידותיים".
לפרנסתו: "אני מנסה עכשיו להתקבל לקיבוץ כדי ללמוד עברית, והחלום שלי זה להתגייס לגולני".
אוהב: "לטייל בעולם, לעבור חוויות ובעיקר לשחק כדורגל. כשאני רוצה שקט אני קורא ספרים, וחופי תל אביב מושלמים לזה. אני גם יוצר מוסיקה לאימונים בסגנון רוק ואוהב לצאת לברים ומועדונים. כן, גם לזה תל אביב מצוינת".   

פז"מ: "אני פה כבר 20 יום, וקשה לי להעריך לכמה זמן אני אשאר. אולי 3 שבועות ואולי 3 שנים, הזמן יגיד".

למה דווקא לפה: "משהו בתוכי פשוט אומר לי שישראל זה המקום בשבילי. לא יודע למה, זו מחשבה שעלתה בי במשך שנים, בלי קשר לדת או משהו כזה, ואז הגיע השלב שפשוט החלטתי שאני בא".

עוד ג'ון פביאן (צילום: לימור בן-רומנו)
"אני רוצה למצוא כאן את אשת חלומותיי" | צילום: לימור בן-רומנו

Travel List

"עד עכשיו טיילתי בתל אביב (כמובן), ירושלים, אילת, עכו, טבריה, באר שבע וים המלח. אני אוהב את תל אביב בגלל שיש בה עוצמה ואני מרגיש בה אנרגיה מאוד חזקה. האנשים כאן מלאי שמחת חיים וחופשיים. יש כל כך הרבה תרבויות, אומנות וארכיטקטורה, זה פשוט מדהים. וכמובן חיי הלילה כאן נפלאים".

עברית קשה שפה

"המשפטים והמילים שאני הכי אוהב בעברית: 'אחי' או 'אחותי את יפה', "בואי", 'שבי', 'אחלה', 'חיים שלי', 'אני אוהב אותך'.

הכי טעים פה

"החומוס במסעדת אבו חסן ביפו. ואוו, זה כל כך טעים שאני פשוט רוצה לשחות בחומוס שם. אבל בעיניי המסעדה הכי טובה שיש בארץ היא ארוחת שישי אצל אמא, כל אמא. הלחם בהכנה עצמית, הדג, היין, אורז, הטקסיות שבברכות, הביחד של סביב השולחן זה פשוט נפלא. כמה חברים שלי מהבסיס לקחו אותי לארוחות שישי וזו הייתה חוויה מדהימה".

הבר הכי טוב פה

ה"סלונה" ביפו. העיצוב, המלצרים והאווירה שיש במקום הזה גורם לי להירגע. לפני מסיבה זה המקום האהוב עליי לשבת בו לבירה טובה, כך שאני ממליץ להתחיל את הבילוי שלכם שם".  

הדה בסט של הדה בסט פה

"מדהים לראות את כל האנשים הצעירים שמגינים בכל יום על הארץ הנפלאה הזו. לפני יומיים ראיתי בחורה בת 18 או 19 ששוקלת בקושי 45 קילוגרם ונושאת M-16 בידה. הנשק היה גבוה יותר ממנה. היא שאלה את המפקד שלה באיזו עמדה היא צריכה לשמור. וואו, זה היה פשוט מדהים. באותו רגע הרגשתי מאוד גאה בה, כמה היא קשוחה. בגלל בחורים ובחורות כמוה תל אביב היא אחת הערים הכי בטוחות בארץ, ובכלל, האנשים יכולים לחיות בביטחון בארץ. זה מדהים, באמת".

טעון שיפור

"אני עדיין לא פה מספיק זמן בשביל לענות על זה. עד עכשיו אני מרוצה... ממש ממש מרוצה. הרי באתי בלי קשר לדת שלי, אני הרי לא יהודי, ממש מתוך סוג של שליחות הגעתי לכאן. אז בינתיים אני מאושר מכל מה שקורה בארץ, אבל בואי נדבר עוד כמה זמן" .

שורה תחתונה

מ-1 עד 10 | מדד הנשים: "אווו הבחורות הישראליות... אני נותן להן את הציון 8. יש פה ערבוב מאוד יפה של אירופה וארצות ערב, בגלל זה המראה של הנשים כאן מאוד מעניין בעיני. אני מעדיף בלונדיניות עם עיניים ירוקות ועור לטיני, או שיער כהה, עם עור בהיר לבן ועיניים חומות. הציון מתבסס על מראה בלבד, כל אישה היא אחרת והאופי והשכל חייבים להיות גם טובים לא פחות. אולי אני עוד אפגוש את אשת חלומותיי כאן בישראל. אין לדעת".

מ1-עד 10 | הציון הלאומי: "10. בגדול ישראל היא אחד המקומות האהובים עליי ביותר בעולם. אם אני צריך לבחור, למשל, בין ניו יורק לבין ישראל אני אבחר בישראל. הנשים, התרבות, הנופים, הטבע, חופי הים, השמש, וההרגשה הטובה שיש לך כשאתה חי כאן, פלוס אוכל אמיתי של אמא - כל זה בהחלט שווה ציון 10".

ג'ון פביאן מגרמניה (צילום: לימור בן-רומנו)
"אני נותן לישראל את הציון 10" | צילום: לימור בן-רומנו

>> בשבוע שעבר ב"תייר מזדמן": "הגברים כאן ישירים מדי, הישראליות מתנשאות"