תייר מזדמן, ג'וני (צילום: עצמי)
"נשים ישראליות בשבילי זה כמו גל מים" | צילום: עצמי
שם: ג'וני
אביבים:  24
מגיע אלינו מ: אריזונה
פגשנו אותו ב: תל אביב

שם ראשו על הכר: "בבית של קרובי משפחה".
לפרנסתו: "אני מנהל פרויקט בחברת נקסטיבה".
אוהב: "לשחק כדורגל ולדבר, לבדוק ולהתעדכן על טכנולוגיה".

פז"מ

"אני נמצא בישראל לכמה שבועות".

למה דווקא לכאן

"בפעם הראשונה שהגעתי לישראל במסגרת פרויקט "Birthright". זה מדהים לטייל בארץ וזה חשוב שאוכל להסביר לחברי האמריקאים על המזרח התיכון, על מסורת יהודית ועל ישראל. מעבר לכך, בישראל יש לי קרובי משפחה".

Travel List:  

"הייתי בכל מקום בארץ - תל אביב, צפת, קיסריה, כפר בלום, ירושלים ועוד. אני גם הרחבתי את הטיול כך שביקרתי בחיפה ונתניה. האמת שבחיפה גם זכיתי לחוויה מיוחדת כשהתארחתי במעונות של הטכניון עם בן הדוד שלי".

תייר מזדמן, ג'וני פותחת (צילום: עצמי)
"הישראלים הם האנשים הכי חזקים בעולם" | צילום: עצמי

עברית קשה שפה

"אני יודע לשאול 'יש הנחה לצוות?' וגם 'אוקיי, סבבה'".

המסעדה הכי טובה פה

"בורגוס".

האוכל הכי טעים פה

"בעיקר חומוס. אבל גם שווארמה, המבורגרים, צ'יפס, דגים, אבטיח, גלידות ופסק זמן".

הבר הכי טוב

"מרפיס".

הדה בסט של הדה בסט פה

"התרבות הישראלית. הישראלים הם האנשים הכי חזקים בעולם. הם יזמים, הם החלטיים, עקשנים, חיוביים, אופטימיים, יצירתיים ומלאי ביטחון בכל דבר שהם עושים. יש ספר שנקרא Startup Nation”" והפרק הראשון שלו מתאר את התרבות הישראלית בצורה מושלמת ומסביר על הגאווה והמוטיבציה של ישראלים".

טעון שיפור

"קודם כל הסבלנות. מצד אחד חוסר הסבלנות של הישראלים עובדת לטובתם כי הם חדורי מטרה, מצד שני הם לא מוכנים לחכות לאף אחד ולשום דבר וקשה להתנהל ככה כמדינה. דבר שני, אני חושב שצריך להביא לכאן יותר אמריקאים צעירים בני 20. ארגונים כמו תגלית ומסע מאוד משפרים את המספרים, אבל צריך יותר אנשים וצריך לתת להם סיבות להגיע לכאן. יש יותר מדי אמריקאים שחווים את ישראל רק דרך הטלוויזיה".

מה אתה עושה בחג

"בכל שנה אני והחברים שלי עורכים את מסיבת הסוכות הכי גדולה באריזונה. אנחנו בונים סוכה ענקית ומארחים בה 150 איש. בשנה שעברה עשינו את המסיבה בסגנון "הכל לבן" והכל היה מתוכנן בהתאם. חגי תשרי בשבילי זה זמן של שמחה, זה מזכיר לי שאנחנו מוגנים ושחובתנו לשמוח".

תייר מזדמן, ג'וני 3 (צילום: עצמי)
"יש המון זבל בכל מקום" | צילום: עצמי

שורה תחתונה:  

"ישראל היא מקום בו הכל אפשרי: ממדינה מדברית היא איכשהו הצליחה להניב פירות ולהיות מרכז של מעצמת טכנולוגיה, תרבות, אחווה ודת".

מ1-עד 10 | מדד הנשים  

"10. נשים ישראליות בשבילי זה כמו גל מים: הן מדהימות, חזקות, יפות, עוצמתיות ואם אתה ניגש אליהן מבלי לדעת מה אתה עושה - הן ימחצו אותך".

מ1-עד 10 | הציון הלאומי

"9. לדעתי צריך לטפל בישראל בצורה טובה יותר. יש המון זבל בכל מקום ולא נראה לי הגיוני שמקום כל כך יפה מכוסה בכל כך הרבה אשפה. מצד שני, אם מתעלמים משקיות הבמבה הריקות שנמצאות בכל חוף -  אפשר לראות  שקיעות יפות, ריחות מדהימים, תעשייה חזקה, צבא מובחר ומרכז של רוחניות".