התיירת טרה (צילום: לימור בן-רומנו)
"יש כל כך הרבה דברים שאפשר לאהוב בישראל". טרה מניו יורק | צילום: לימור בן-רומנו

שם: טרה
אביבים: 30
מגיעה אלינו מ: ניו יורק, ארה"ב
פגשנו אותה ב: אחד העם פינת אלנבי, תל אביב

שמה ראשה על הכר: בסאבלט בתל אביב.

לפרנסתה: "אני המייסדת של Artist 4 Israel, ארגון אמנים ללא מטרות רווח, אבל בשלב הזה אני יותר על תקן חברת ההנהלה ומתנדבת. באתי לכאן עם קבוצה נפלאה של נשים אמניות, חזקות ומוכשרות. עכשיו אני נשארת קצת יותר כדי להגשים את החלום שלי ולכתוב ספר. הפעם אני מתכננת להסתובב הרבה בעיר עם קפה קר ביד ועם המחשב הנייד שלי ופשוט לכתוב. בינתיים אני גם כותבת בלוג שנקרא pausexplore.com, בו אני בוחנת איך תרבויות שונות הולכות בדרך שהחברה שלהן הולכת בה, איך אנחנו מעבירים את חיינו בלעשות מה שאנחנו אמורים לעשות וכל כמה זמן אנחנו צריכים לעצור, ולראות אם אנחנו פשוט 'זורמים עם זה' או באמת עושים את מה שטוב עבורינו. בקיצור, עכשיו אני עושה בדיוק את אותה עצירה בישראל ומנסה ללכת אחר התשוקה שלי".

התיירת טרה (צילום: לימור בן-רומנו)
"האנשים כאן אמיתיים ונאמנים לעצמם" | צילום: לימור בן-רומנו


אוהבת:
"לעשות פילאטיס, לקרוא, לצפות באנשים, לטייל, לעקוב אחר האופנה ולבחון אינטראקציות בין אנשים לבין הכלב שלי, דיטו - כולם פשוט מרותקים לפומרניאן הקטן והשחור שלי ואני אוהבת את זה".

פז"מ

"הגעתי לכאן באמצע החודש ואני מתכננת להישאר בארץ כמה חודשים, ואולי גם לטייל בעוד מדינות אח"כ".

למה דווקא לכאן

"בפעם הראשונה שלי בישראל הייתי בת 15 - הגעתי כחלק מקבוצה מאורגנת והתאהבתי במדינה. ב-15 השנים האחרונות, בכל פעם שאני מבקרת בארץ הרגע הכי קשה שלי הוא השנייה בה אני עולה על המטוס חזרה הביתה. תמיד חלמתי על חיים בהם ישראל היא חלק מאוד דומיננטי בהם, אבל מוזר - יחד עם זאת אני לא סגורה לגביי עלייה. אני אוהבת את המשפחה שלי ורוצה להיות קרובה אליה. אה, וגם פערי הזמנים בין ארה"ב לישראל הורגים אותי!".

התיירת טרה (צילום: לימור בן-רומנו)
"אני מאוד אוהבת לכתוב, לקרוא, לצפות באנשים, ולעקוב אחר האופנה" | צילום: לימור בן-רומנו

Travel List

"וואו, טיילתי בכל הארץ כשהייתי מדריכה בתגלית. אני עדיין יכולה לדמיין את המדרגות בהוסטל ששהיתי בו כשהייתי בת 15 וכתבתי שירים של נערה - ככה בעצם פיתחתי את האהבה שלי לכתיבה. והיה עוד רגע שאני זוכרת, על המרפסת בפלורנטין בדירה ששהיתי בה עם הקבוצה הראשונה של האמנים שאירחתי בארץ. זה היה פשוט רגע טהור של אושר. אני גם מאוד אוהבת את המושב רשפון - יש לי שם משפחה, ואת חופי הים בארץ ולצפות בשקיעה או בזריחה. והאמת שיש גם ערים מדהימות ביהודה ושומרון שמרגישות לי כמו בית. אני גם כמובן מחוברת לכותל - בעיקר כשיש שקט מסביב, מאוחר בלילה או מוקדם בבוקר. ככה זה מרגיש לי כאילו יש לי ערוץ ישיר לאלוהים ושאני קשורה לכל מי שבא לפניי ואחריי. כן, יש כל כך הרבה דברים שאפשר לאהוב בישראל - החל במדבר, דרך חופי הים ועד הערים כאן. בחרתי להעביר את החופשה שלי בתל אביב, כי בסופו של דבר אני נערה עירונית בליבי".

>> עוד בערוץ החופש

להרגיש בבית: כך תהפכו למקומיים בחו"ל
תשכחו מפריז: חופשות פסח לא שגרתיות בחו"ל
מי שמביט בי מרחוק: איפה מושתלים אתרי התיירות הכי יפים

עברית קשה שפה

"אני מתכננת מתישהו ללכת לאולפן וללמוד כמו שצריך עברית כי אני יודעת לדבר את השפה הזו רק בזמן הווה ובלשון נקבה, וגם זה לא יוצא לי ממש טוב. אבל המילה האהובה עליי היא 'קוף', בעיקר בגלל כי אני אוהבת את קופיקו, ולחשוב על קוף קטן מצויר זה תמיד גורם לי לחייך".

התיירת טרה (צילום: לימור בן-רומנו)
"מה הבעיה לתת שירות כמו שצריך?" | צילום: לימור בן-רומנו

הכי טעים פה

"כל מה שמכוסה בהרבה הרבה הרבה טחינה. אה, ויש גם מקום מדהים באריאל שמוכרים בו בשר בלאפה - טעם גן עדן. אני גם מאוד אוהבת לשתות לימונענע ואת הקפה הקר בארץ".

הדה בסט של הדה בסט פה

"מה, לבחור רק אחד? יש לכם כל כך הרבה דברים מדהימים כאן, אבל אם אני צריכה לבחור משהו אחד בארץ זה את האנשים המקסימים. אולי זו הניו יורקרית שבתוכי שמחוברת אליכם - כי תכל'ס, אומרים שגם הניו יורקרים, כמו הישראלים, הם חצופים וקולניים. אבל מה לעשות - אני ממש אוהבת את זה. אנשים כאן אמיתיים ונאמנים לעצמם וזה משהו שאני מאוד מכבדת. וגם מדהים שאפשר להיכנס לכל מקום כאן עם כלבים. אה, וזה שיש מכוני כושר קטנים כאלה בגני שעשועים שכל אחד יכול להתאמן בהם, בחינם. זה רעיון גאוני".

התיירת טרה (צילום: לימור בן-רומנו)
"כולם פה מתחברים לדיטו, הכלב שלי" | צילום: לימור בן-רומנו

טעון שיפור

"אתם צריכים יותר מעליות בארץ. בתל אביב לפחות. סתם, אני צוחקת. אני מאוד אוהבת את ההתעמלות שמכריחים אותי לעשות פה. ועכשיו בכנות - הזמנתי כרטיס סים לפניי שבועיים מ'גולן טלקום' וזה עדיין לא הגיע. אמרו לי שזה בגלל שירותי הדואר, אבל אני עדיין אני בלי סים! אולי בארץ זה סטנדרטי שלא נותנים שירות כמו שצריך, אבל אני באה ממנהטן, ושם יש לנו שירות לקוחות מדהים וכולם כל כך משתדלים לבצע את העבודה שלהם על הצד הטוב ביותר. בקיצור, קצת זריזות ודחיפות לא תזיק לכם כאן".

שורה תחתונה

מ-1 עד 10 | מדד הגברים: הגברים הישראלים אגרסיביים מאוד. אני לא יכולה ללכת חצי רחוב בלי שמישהו יעצור לדבר איתי. זה מאוד מחמיא בהתחלה אבל זה גם יכול להיות מעט מוגזם. תשמעי, אני לא אשקר. הגברים בארץ בהחלט נראים טוב - הם אפילו מקבלים ממני ציון 10 על מראה - כנראה שהחיים לצד הים גורמים לבחורים פה לטפח ולשמור על עצמם מבחינה חיצונית, אבל 6 על ההתנהגות. אם הם ירגיעו טיפה את הגישה נעגל את הציון ל-8".

 מ-1 עד 10 | הציון הלאומי: "9.9, כי שום דבר אינו מושלם אבל בתור מדינה כל כך קטנה יש לכם כל כך הרבה מה להציע ולתת, עם היסטוריה עשירה ואנשים מאוד מאוד חמים".

התיירת טרה (צילום: לימור בן-רומנו)
ציונים: "10 למראה של הגברים בארץ, 6 להתנהגות שלהם, ו-9.9 באופן כללי למדינה" | צילום: לימור בן-רומנו

>> בשבוע שעבר בתייר מזדמן: "הישראלים הם הבליינים הטובים בעולם"