תיירים בארץ (צילום: נאוה מרקו)
"אנחנו נרגשים להיות בישראל ומצפים למסע של חיינו". מת'יו | צילום: נאוה מרקו
שם:  מת'יו ומגי.
אביבים: 22 ו-21.
מגיעים אלינו מ: ארה"ב.
פגשנו אותם ב: סיור בנתניה, כחלק מתכנית מסע של הסוכנות היהודית, משרד החינוך, עיריית נתניה וקבוצת טללים, בהדרכת ראול.

שמים ראשם על הכר: "כרגע אנחנו ישנים במלון בנתניה וזה היום הראשון שלנו פה".
לפרנסתם: מת'יו: "אני ומגי מלמדים אנגלית".
אוהבים: מת'יו: "אני ממש אוהב לטייל, כמו שאת רואה. את תופסת אותנו בדיוק ברגע שהמדריך ביקש שנוציא מפות מהתיק. הכי תיירותי שיש".
מגי: "הדבר שאני הכי אוהבת לעשות הוא לתפוס פינה טובה ולקרוא".

פז"מ

מגי: "אנחנו נהיה כאן עשרה חודשים ונחתנו פה אתמול, אז אנחנו רק בהתחלה של המסע שלנו".

למה דווקא לכאן

מגי: "כי זה ישראל! מה אפשר לומר כדי להסביר? מלבד זה שאני רציתי להגיע לכאן בשביל חוויית הלימוד, גם כמלמדת וגם כלומדת, יש לי פה קרובי משפחה שחיים בארץ".

מת'יו: "האמת שלי אין אפילו משפחה שחיה בארץ או משהו כזה, אז אני בלב שלם יכול לומר באובייקטיביות שאני כאן כי ישראל היא מקום שחייבים לבקר בו. זה משהו לסמן עליו וי.  כולנו כאן כדי ליהנות מהמקום אבל גם בעיקר כדי למלא את חלקנו בתכנית המיוחדת שהסוכנות היהודית שנרשמנו אליה".

תיירים בארץ (צילום: נאוה מרקו)
"כולם פה אומרים 'סבבה' " | צילום: נאוה מרקו

Travel List

מת'יו: "טוב בגלל שהגענו רק אתמול אז כמובן שלא הספקנו כלום. אנחנו עדיין מעכלים את המעבר ועכשיו יוצאים לסיור ראשון. מה שכן אפשר לומר בביטחון גמור - חם פה כל כך. לא ציפיתי לכזה חום, כולנו מזיעים".

עברית קשה שפה

מגי: "כולם פה אומרים 'סבבה' וכמובן שאנחנו יודעים את הדברים הקלים כמו 'תודה, סליחה, בבקשה'".

המסעדה הכי טובה פה

מגי: "אתמול אכלנו פה סושי ממש טוב בנתניה וראוי לציין שגם היה יחסית זול. אבל איזה פאדיחה זה לומר את זה ולא לזכור מה היה השם של המסעדה, נכון? לא משנה, יש לכם אחלה סושי".

האוכל הכי טעים פה

מת'יו: "שווארמה, ברור".

מגי: "רק אחד לבחור? כי אני אהבתי את הסושי, השווארמה וגם את השקשוקה".

הבר הכי טוב

מת'יו: "תשאלי אותנו עוד חודש כשנתמקם ונבין מה בדיוק הולך פה ומה הדיבור. אולי תמליצי לנו?".

הדה בסט של הדה בסט פה

מגי: "תראי, מההתרשמות הקצרה שלנו הרגשנו שהאנשים פה מאוד מאוד נחמדים. אנחנו זוכים ליחס טוב ולא נתקלנו בינתיים בקשיים מיוחדים. אבל אי אפשר שלא לציין את ההרגשה שאוחזת בך כשאתה נוחת בישראל. לא משנה כמה אנשים אומרים שהמקום הזה מרגש ומדהים, אתה לא יכול לקלוט ולהבין את זה עד שאתה נוחת פה ומגיע בעצמך לחוות את זה. בהחלט הייתי אומרת שזה ה'דה בסט'".

טעון שיפור

מגי: "הדבר היחיד שהפריע לכמה אנשים בקבוצה זה שלמוניות היה קשה לתקשר עם תיירים. מבחינת תחבורה של אוטובוסים הכל טוב וקל להבין מה הולך ולהסתדר, אבל כשיוצאים בודדים לטייל אז בדרך כלל לוקחים מונית וזה לא נעים לעלות על אחת כשלבן אדם שמסיע אותך קשה להבין אותך ואת אותו. זה גם מרגיש כאילו לא אכפת להם. הם סתם יגידו לך כן על הכל, כאילו שהם מבינים מה את רוצה, ובסוף עוד יבקשו מחיר מופקע".

שורה תחתונה

מת'יו: "אנחנו נרגשים להיות בישראל ומצפים למסע של חיינו. עומד להיות אדיר ואין לנו ספק בכך. היחידים שאולי לא יאהבו את זה שאנחנו כאן הם התלמידים הקטנים שיצטרכו לשבת על התחת וללמוד אנגלית".

תיירים בארץ (צילום: נאוה מרקו)
הגיעו לארץ כחלק מתכנית מסע של הסוכנות היהודית | צילום: נאוה מרקו

מ1-עד 10 | מדד הגברים והנשים  

מת'יו: "כולם פה יפים ויפות, אבל צריך עוד זמן להסתובב כדי להתרשם באמת ולתת ציון. נתחיל מלתת לכולם ציון עשר ונראה מה יקרה. לכי תדעי, אולי עוד נראה שמגיע יותר".

מ1-עד 10 | הציון הלאומי

מגי: "10. לא צריך לחכות פה עוד דקה כדי להבין שזה הציון שישראל צריכה לקבל. על האווירה הטובה, ההתרגשות שמרגישים כאן, האנשים הנחמדים, האוכל הטוב ועל הקסם של המקום. זה אולי נשמע פלצני, אבל זה נכון".