ברחובות תל אביב, תייר מברוקלין (צילום: לימור בן-רומנו)
"אני הכי אוהב את השניצל בארץ". כריס מברוקלין בשוק הפשפשים | צילום: לימור בן-רומנו
שם: כריס
גיל: 29
מאיפה מגיע: ברוקלין, ניו יורק
פגשנו אותו ב: שוק הפשפשים, יפו

שם ראשו על הכר: "אני לן כרגע בשכונת יד אליהו בתל אביב, עם בן הזוג שלי, שבבעלותו בית הקפה "כריסטופרס".
לפרנסתו: מלצר/מנהל בר בבית קפה.
אוהב: "שני התחביבים הכי גדולים שלי הם לטייל וללמוד עברית. אני הולך לאולפן מזה חודשיים וזה מדהים, אני מתרגל כל יום את העברית שלי עם הלקוחות".

בבית קפה, תייר מברוקלין (צילום: לימור בן-רומנו)
"המילים האהובות עליי בעברית עד כה הן 'אולי' ו'זוז'" | צילום: לימור בן-רומנו

פז"מ

 "אני פה כבר כמה חודשים, וזו הפעם השלישית שלי כאן".

למה דווקא לפה

"באתי לישראל בעקבות בעלי הישראלי, עמוס, שחי 6 שנים בניו יורק. הוא רצה לחזור לישראל כדי לפתוח מסעדה ולהקים משפחה. יש לנו תינוק קטן בדרך עם חברתנו קרן, שאמורה ללדת בדצמבר".

Travel List

"ביקרתי בירושלים, בית לחם, חיפה, ים המלח, קיבוץ שאשא, עין הוד, הרי הכרמל. עוד לא הייתי באילת אבל אני עובד על זה. אני חושב שעין הוד הוא המקום שהכי התרשמתי ממנו עד עכשיו, מקום קהילתי-מיוחד-משונה, אומנותי כזה בהרים, עם הרבה חנויות וגלריות. פגשתי שם אדם מדהים בשם דני שמכין בעצמו בירות משלו ואני מאוד אוהב לשתות בירות. אני גם מאוד אוהב את הקיבוץ, השלווה שאתה מרגיש שם, הרוגע, היופי, דרך החיים והקהילתיות, אבל לא הייתי מסוגל באמת לגור שם".

עברית שפה קשה

"המילים האהובות עליי בעברית עד כה הן 'אולי' ו'זוז', שאותן אני תמיד אומר לאנשים ב'שופרסל' שלא רוצים לזוז מהדרך. אני גם משתמש הרבה במילה 'די' כשגור הכלבים שלי מרגיז אותי יותר מידי".

כריס, תייר מברוקלין (צילום: לימור בן-רומנו)
"כולם פה מאוד סקסיים" | צילום: לימור בן-רומנו

הכי טעים פה

"שניצל (בעיקר זה שאמא של בעלי מכינה לנו כל שבת), חומוס, ופיתה עם לבנה וזעתר".

המסעדה הכי טובה

 "shine and sharp" ברחוב יגאל אלון, בתל אביב. אכלתי שם פילה מיניון מדהים. אתה מרגיש שהבשר ממש איכותי. ויש גם דוכן פלאפל קטן לא רחוק משם, מאוד טעימה".

דרינק ללילה

"אני מאוד אוהב את ה- Beer Market. אני חובב בירה ולבר הזה בנמל יפו יש 83 סוגים שונים של בירות בוטיק ישראליות. מדהים שלא הרבה אנשים פה מכירים את הבירות האלה, הרוב שותים 'טובורג' או 'גולדסטאר'. יש לכם בירות מצוינות בישראל, נסו אותן!"

הדה בסט של הדה בסט פה

"מה שאני הכי אוהב בישראל זה את התרבות המגוונת והיופי של האנשים. כולם כל כך פתוחים, וחמים. נכון שהישראלים יכולים להיות אגרסיביים אבל הם תמיד יעזרו לך כשתצטרך, שלא כמו הניו יורקרים, שבדרך כלל פשוט לא אכפת להם בכלל. אני גם מאד אוהב את מזג האוויר וחופי הים, ובעיקר אני בשוק מכמה שתל אביב היא עיר גאה, זה מאוד מרשים ומדהים בעיניי".

טעון שיפור

"להרבה ישראלים יש בעיה עם העובדה שחיים פה גם ערבים מוסלמים, אבל אני לא מבין למה. אם ישראל יכולה להיות כל כך פתוחה בכל כך הרבה תחומים, אז למי אכפת אם יש מוסלמים שחיים כאן, גם הם בני אדם. אבל חוץ מזה אני מאוד אוהב את ישראל וממש שמח להיות כאן".

שורה תחתונה

מ-1 עד 10 | מדד היופי: "אני נותן לגברים ולנשים כאן את הציון 8. כולם פה מאוד סקסיים, עם סטייל מצוין. אני גם מת על המבטא הישראלי. בכלל, אין דבר טוב יותר מגבר שזוף עור עם שיער ועיניים כהות. כנ"ל לגביי הנשים הישראליות. אתן פשוט מהממות!"

מ-1 עד 10 | הציון הלאומי: "9. ישראל היא כנראה אחד המקומות הטובים ביותר שביקרתי בהם בכל חיי. ואני מטייל הרבה".

בתל אביב, תייר מברוקלין (צילום: לימור בן-רומנו)
"ישראל היא אחד המקומות הטובים ביותר שביקרתי בהם בכל חיי" | צילום: לימור בן-רומנו
>> בשבוע שעבר בתייר מזדמן: "הישראליות יפות בצורה בלתי רגילה"