מבקר בישראל, תייר מגרמניה
"האנשים פה כ"כ פתוחים וחמים". סבסטיאן במעונות האוניברסיטה
שם: סבסטיאן פישר
אביבים: 26
מגיע אלינו מ: ליד ברמן, גרמניה
פגשנו אותו ב: אוניברסיטת בר אילן
שם ראשו על הכר: במעונות של אוניברסיטת בר אילן, רמת גן

במרפסת, תייר מגרמניה
"התאהבתי בארץ והפכתי להיות ציוני"

לפרנסתו: סטודנט בתואר בינלאומי בניהול מדיניות בברמן, בין הסמסטרים עובד במפעל לעוגיות.
אוהב: "אחד התחביבים הכי גדולים שלי זה פוליטיקה. אני מנהיג המחוז של ארגון הנוער של הדמוקרטים וגם יושב בפרלמנט המקומי של העיר שלי. מלבד זה אני אוהב לצאת עם חברים למועדון שמנגנים בו מוזיקה טובה, לרקוד כל הלילה או סתם לשחק ביליארד ולשתות בירה".

פז"מ

"אני כאן כבר ארבעה חודשים, נשארו לי עוד חודש וחצי לבלות פה".

למה דווקא לכאן

"מאחר ואני חובב פוליטיקה, המשבר של המזרח התיכון הפך לנושא מאוד מעניין עבורי ולפני כמה שנים התחלתי לחקור עליו. בגרמניה רוב התקשורת שמאלנית ואנטי-ציונית, לכן התחלתי לעשות תחקיר משלי דרך עיתונים ישראלים ושאלתי חברים יהודים שלי מה קורה בישראל ואיך זה לחיות שם תחת אש בשדרות ובדרום. אחרי כמה זמן הפכתי לציוני, מסיבות שונות, ואז החלטתי לבוא ולהכיר את ישראל באופן אישי. כך אני עושה מחקר למרכז בגין באוניברסיטת בר אילן".

Travel List

"עד עכשיו לא טיילתי כל כך הרבה בגלל שאני מאוד עסוק במחקר, ורוב הזמן אני באוניברסיטת בר אילן ומסתובב בתל אביב - בעיקר אוהב לשחות בים. טיילתי גם בירושלים בשבוע שעבר עם חבר - ביקרנו בכותל המערבי, במעלה אדומים, בהר הזיתים וגם ראיתי את הר הבית. האמת? ישראל היא אחת הארצות הכי יפות שאי פעם ראיתי, אני ממש לא רוצה לחזור הביתה!"

סבסטיאן פישר, תייר מגרמניה
"חברים שלי אוהבים כשאני אומר שישראל פשוט ארץ יפהפיה"

עברית שפה קשה

"לפני שבאתי לארץ קניתי מילון קטן עם משפטים יעילים לשימוש כשמטיילים בישראל, ואני לא יודע למה אבל צמד המילים 'לילה טוב' לכד את תשומת ליבי. זה היה הדבר הראשון שידעתי להגיד בעברית. אני גם מאוד אוהב את המשפט שחבר ישראלי שלי לימד אותי כשאני ניגש לבחורה: 'נפלת מגן עדן?'. הן תמיד צוחקות עליי משום מה אחרי שאני שואל את זה".

הכי טעים פה

"עבור גרמנים, אוכל ישראלי מסורתי זה משהו מאוד מוזר. בפעם הראשונה שטעמתי חומוס זה היה כמו משהו שאני לא יודע איך לתאר. מוזר כזה. אבל אחרי כמה זמן טעמתי את זה שוב ושוב, ועכשיו אני מכור!"

הבר הכי טוב פה

טיפסי (אני גם מאוד אוהב את הפירוש של השם, שבדיוק מתאר אותי כשאני שם). אני גם מאוד אוהב דאנס ברים, כי יש בהם ערבוב של מועדון ובר, בגרמניה אין לנו משהו כזה - לרוב זה או בר, או מועדון".

הדה בסט של הדה בסט פה

"האנשים כאן. אני ממש אוהב אותם. הישראלים כל כך פתוחים מחשבתית, ידידותיים ונחמדים. זה ממש שונה מגרמניה. יש לאנשים כאן נשמה טובה והם כל כך מתעניינים בך - כמו חברים שלי, שרוצים לדעת הכל עליי ועל החיים שלי בגרמניה, מה אני חושב על ישראל. הם כמובן מאוד שמחים כשאני אומר להם שישראל פשוט יפהפייה ושהאנשים כאן מגניבים".

תייר מגרמניה
"בהתחלה זה היה לי ממש מוזר לאכול חומוס"

טעון שיפור

"אתם בטוח יודעים טוב יותר ממני מה צריך לשפר כאן. מנקודת המבט הפוליטית שלי, אני חושב שאתם צריכים להפסיק להתחשב כל כך בכל מה שיש לפוליטיקאים האירופאים שלנו להגיד".

שורה תחתונה

מ-1 עד 10 | מדד הנשים: "אני נותן לנשים הישראליות 10. הן מאוד נחמדות ויפות, ויש להן נשמה טובה. אני ממש אוהב לשוחח איתן. מאוד מושך אותי השיער הכהה וגוון העור השזוף, ככה שאתן הרבה יותר יפות בעיניי מגרמניות".

מ-1 עד 10 | הציון הלאומי: "אני חושב שלישראל מגיע גם ציון 10, כי זו ארץ נהדרת - המדינה הדמוקרטית היחידה במזרח התיכון שמוקפת בכל כך הרבה אויבים אבל עדיין עומדת איתנה ועם מוסר מאוד גבוה. זה פשוט נפלא בעיני".

ציוני, תייר מגרמניה
"הנשים הישראליות הרבה יותר יפות מהגרמניות"

 >> בשבוע שעבר בתייר מזדמן: "ישראל היא היעד מספר 1 בעולם"