ת.ז.

שם:  צ'רלי בייקר קולינגווד

גיל: 40

מאיפה אתה? לונדון

במה אתה עוסק? המייסד והיו"ר של מותג Henry Herbert Tailors בלונדון.

איפה אתה שם את הראש? בספוט הוסטל בתל אביב.

 צ'רלי בייקר קולינגווד
צילום:

בידוק בטחוני מקיף

מה התוכניות שלך לטיול בישראל?
"באתי לארבעה ימים, ליהנות מהעיר ולהתאמן בחוף בתל אביב".

למה דווקא ישראל?
"עד היום לא הייתי בישראל, שמעתי על המדינה מחברים ומהעיתונות והייתי סקרן".

מה היה הדבר הראשון שחשבת כשיצאת משדה התעופה?
"הדבר הראשון שחשבתי כשהגעתי לתל אביב הוא שאני אוהב אותה. הרגשתי את זה ברגע שהגעתי לכאן, עוד לפני שהספקתי לחוות את העיר".

מה הפתיע אותך כאן?
"הפתיע אותי מאוד שלא ראיתי חיילים עד עכשיו. כשקוראים את העיתונים חושבים שהמדינה מלאה בחיילים והייתי בטוח שאתקל בחיילים רבים".

מה היה הדבר הכי טוב בטיול שלך עד כה?
"אתמול בערב יצאתי להליכה בטיילת בעיר, ליד הים, והייתה חוויה נפלאה. גם מאוד אהבתי את פלורנטין, היה פשוט מושלם, המקום הזכיר לי את שכונת שורדיץ' בלונדון".

פלורנטין (צילום:  Fotokon, shuttetstock)
מזכירה את שורדיץ'. פלורנטין | צילום: Fotokon, shuttetstock

"בכלל, אני מרגיש שתל אביב לא משווקת את עצמה מספיק. בלונדון אנו רואים הרבה פרסומות שקוראות לנו לטוס לפריז או לפלורידה, ומעולם לא נתקלתי בקריאה לבוא לתל אביב. לדעתי לתל אביב יש סיפור נפלא לספר - האנשים, הים, המקומות היפים. אנשים בלונדון לא מודעים לכך שהם יכולים לבוא לתל אביב, בטיסה קצרה של 4-5 שעות. אני נוסע למיאמי לנופש ארבע או חמש פעמים בשנה ואני חושב שאתחיל לבוא לתל אביב במקום".

מה בתל אביב כל כך מרשים אותך?
"תל אביב רגועה. חשבתי שהיא תהיה אינטנסיבית יותר ובפועל מדובר במקום נוח ורגוע, יותר מלונדון לדעתי. אני גם אוהב מאוד את העובדה שתל אביב היא רב-תרבותית. כלומר, מצד אחד החברה היא די חילונית, ומצד שני מאוד מגוונת, ראיתי כאן גם בתי כנסת וגם מסגדים. נראה שיש הבנה בין האנשים. תל אביב היא עיר עם תרבות עמוקה והיסטוריה".

ומה בכל זאת צריך לשפר?
"קשה לי מאוד למצוא משהו. אני מתרשם מאוד מתל אביב, ולדעתי היא עיר נפלאה. העצה הכי טובה שלי היא פשוט לא לשנות כלום".

תחזור לכאן?
"הייתי מאוד שמח לחזור לכאן. לצערי הזמן שלי קצר, אבל הייתי רוצה לראות גם את ירושלים וגם להבין יותר על ישראל, על הקונפליקט, המתח והקשיים שקראתי עליהם".