התייר רובין (צילום: לימור בן-רומנו)
הכי עידו רוזנבלום. רובין מניו יורק | צילום: לימור בן-רומנו
שם: רובין דויטש
אביבים: 26
מגיע אלינו מ: "אני במקור מווינה, אוסטריה, אבל כרגע מתגורר בניו יורק, ארה"ב".
שם ראשו על הכר: "אני שוכר דירה בהרצליה פיתוח, במרינה".

לפרנסתו: "יועץ ניהולי לחברות בינלאומיות עבור החברה "אוליבר ויימן" לייעוץ ניהול אסטרטגי המתמקדת בשירותים פיננסיים. "במסגרת התפקיד אני זוכה לטייל בכל העולם אחרי הלקוחות שלי. זה נתן לי הזדמנות נפלאה לגור עד כה ב-3 מדינות שונות ולבקר ב-12 מדינות".

אוהב: "אני מוזיקאי חובבן, שר ומנגן בגיטרה. ניגנתי בלהקה בלונדון וגם בווינה, ועכשיו בניו יורק אני מנסה לעשות משהו לבד, כשהסגנון שלי זה 'רוק אקוסטי'. אני גם מאוד אוהב ספורט - כל מי שנולד באוסטריה "חייב" ללמוד סקי אז זה משהו שאני די טוב בו, ובנוסף אני משחק טניס, כדורגל ושוחה הרבה".

רובין, תייר מזדמן (צילום: לימור בן-רומנו)
"הרבה יותר רגוע כאן מהאווירה בלונדון וניו יורק" | צילום: לימור בן-רומנו

פז"מ

"אני כאן כבר חודשיים ונותר לי עוד חודש לביקור. הגעתי לכאן מטעם החברה שלי כדי ללמוד ב'אולפן עסקי' - שזה כמו אולפן לעולים חדשים, אבל מלמדים שם עברית ברמה גבוהה יותר, לעסקים. המטרה היא שיום אחד אני אוכל להביא את העסקים של החברה לישראל וגם בינתיים ליצור כאן קשרים".

Travel List

"למען האמת ביקרתי בכל המקומות היפים בארץ - מצפון ועד דרום. מאז שעברתי לגור בניו יורק אני מגיע לכאן יותר, כי החברה שלי כאן ואני משתדל לנצל את ההזדמנות להכיר אנשים חדשים וליצור הזדמנויות עסקיות. אני מאוד אוהב את תל אביב ואת אזור המרכז - זה המקום היחיד שאני באמת רואה את עצמי חי בו אם אני אעבור לכאן. בכל מקרה הכנרת היא המקום היחיד שלא יצא לי לבקר בו עד היום והפעם אני מתכנן לעשות את זה".

עברית שפה קשה

 "אני אוהב להגיד 'איזה באסה', ולצערי זה קורה לעיתים קרובות מידי. גם 'סבבה' היא אחלה מילה. כבר הייתה לי עברית בסיסית, אמא שלי ישראלית, וגם עשיתי לא מעט אולפנים בארץ בעבר".

הכי טעים פה

"אני מאוד אוהב אוכל רחוב ישראלי, בעיקר את השווארמה כאן שהרבה יותר טעימה מאשר בחו"ל. אני גם מאוד אוהב סטייקים, ובגלל שאני שומר כשרות ישראל היא גן עדן עבורי מהבחינה הזו - אני יכול לאכול כמעט בכל מקום מבלי לחשוש שמשהו יפריד ביני לבין הסטייק שלי. אגב, מסעדת  "גושן" בנחלת בנימין מצוינת ואני מאוד ממליץ גם על "ביסטרו 54" במרינה הרצליה".

רובין, תייר מזדמן (צילום: לימור בן-רומנו)
"איך זה שאין לכם רכבת תחתית?" | צילום: לימור בן-רומנו

דרינק ללילה

"תמיד כששואלים אותי איזה בר או מועדון שווה ללכת אליו אני מתבלבל, כי בכל פעם שאני חוזר לארץ מתברר לי ששינו לו את השם וזה כבר משהו אחר - פעם זה היה 'יהיה' ואז פתחו 'ווליום', ואחרי כמה חודשים שינו למשהו אחר, ואז צוחקים עליי שאני לא מעודכן. אבל המקום שאני ממש אוהב כאן, וגם תמיד לוקח אליו חברים שמבקרים בארץ, זה 'שלוותא' בנמל. מאוד יפה שם, הכל פתוח, קרוב לים, גוד ווייב".

הדה בסט של הדה בסט פה

"קודם כל האנשים והאווירה. הרבה יותר רגוע כאן ממה שקורה בלונדון ובניו יורק. אנשים יודעים איך ליהנות בארץ. הישראלים אמנם עובדים מאוד קשה אבל גם מסוגלים לקחת פסק זמן כדי לעשות כיף. ואני מרגיש שלמרות הבעיות שיש כאן לאנשים ויוקר המחייה בישראל, אנשים תמיד מוצאים משהו מהנה לעשות  - אפילו אם זה בילוי פשוט כמו ללכת לים. אגב, אתם חייבים להבין שזה לא מובן מאליו להיות מסוגל ללכת ברגל לים. אני חושב שזה גם מאוד משפיע על האווירה של המקום, על האנשים שמאוד חיוביים, חמים ומזמינים, ובעיקר - אמיתיים יותר.

בכלל, אני חושב שאנשים לא מבינים את ישראל. יש להם איזושהי תפיסה לא טובה על הארץ, שמגיעה בד"כ לפי מה שהם רואים בטלוויזיה. אבל אני תמיד מספר לחברים שלי איך המדינה הזו כל כך מגוונת, וכמה שהיא מדינה קטנה יש בה כל כך הרבה תוכן, תרבויות שונות, נופים שונים. אגב, כששומעים את התיאורים שלי, אז פתאום כולם מתעניינים יותר בארץ, ואפילו רוצים לבוא לבקר".

טעון שיפור

"התחבורה הציבורית בישראל. זה פשוט אסון. אני בטוח שמתכננים לעשות כל מיני שינויים ובינתיים מסתפקים במה שיש, אבל רכבת תחתית בגוש דן תשנה הכל - זה יפתור כל כך הרבה בעיות. קודם כל ענייני הגעה ממקום למקום, וגם בעיות כלכליות-חברתיות, כי אנשים שגרים באזורים שמחוץ לתל אביב עדיין יוכלו להנות מהעיר בלי לקנות רכב ולמצוא חניה. אני גם חושב שחייבים לצמצם את הפער בין העשירים לעניים פה, שהוא פער עצום לעומת מדינות אחרות. תיירים אמנם לא בהכרח רואים את זה - כי כולם מגיעים לתל אביב, אבל אם ממשיכים לנסוע למקומות רחוקים יותר יש תחושה שקשה לחיות כאן, אלא אם כן יש לך את האמצעים הכלכליים המתאימים לכך".

תייר מזדמן (צילום: לימור בן-רומנו)
"הנשים כאן קשות להשגה, אבל אח"כ מגלים שהן מקסימות" | צילום: לימור בן-רומנו

שורה תחתונה

מ-1 עד 10 | מדד הנשים: "10, כי אני לוקח את בת הזוג שלי כמדד לנשים ישראליות והיא נפלאה. שמתי לב שלנשים ישראליות יש את הקטע הזה של לשחק אותה קשות להשגה, מה שיכול להיות מאוד מתסכל לתיירים. אבל אני חושב שברגע שאתה מקבל את ההזדמנות לקחת אותן לדייט הן מתגלות כבחורות הכי מקסימות ונפלאות שיצא לך להכיר. אני חושב שהן יפהפיות, בטח ובטח בתל אביב שזו עיר חוף. נראה שכולו מאוד מטפחות את המראה שלהם וגם כולן הולכות לצבא וזה משהו שמאוד מפתח את האישיות".

מ-1 עד 10| המדד הלאומי: "10 כי זה הבית שלי. אני כל כך אוהב את ההרגשה שמציפה אותי כשאני נוחת בישראל - למרות שמעולם לא גרתי פה. לכל מי שחי פה יש גאווה לאומית שגם אני גדלתי איתה, והיא זו שנותנת לך הרגשה טובה כשאתה מגיע, כאילו אתה חלק ממשהו. בכל מקום בעולם שגרתי בו עד עכשיו הרגשתי באיזשהו מקום כמו זר, וכאן כולם מקבלים אותי כאחד משלהם, אפילו שאני נחשב תייר ולא שולט בשפה ב-100 אחוז. אגב, שמעתי על הרבה אנשים שביקרו בישראל וחזרו לארצם בתור שגרירים שלכם".   

רובין, תייר
"כולם מקבלים אותי כאן כאחד משלהם"

>> בשבוע שעבר בתייר מזדמן - תיירת: "הגברים בישראל בנויים היטב"