מה הדבר הראשון שחייבים לעשות ברגע שמגיעים לרמלה?

הטרייד מארק של רמלה הוא ללא ספק  השוק המפורסם בעיר. ובמיוחד אם אתם רעבים. בשוק הרמלאי כל טוב של דוכני פירות וירקות, לצד חנויות עם אוכל רחוב המציעים מנות כמו פריקסה, סנדוויץ טוניסאי, בורקס רמלאי, דוכני חמוצים גבינות ודגים מעושנים, תבלינים הודים מיוחדים ועוד ועוד.

טרייד מארק נוסף של העיר ללא ספק הוא בריכת הקשתות שמתחת לאדמה בה צולמה הסדרה חסמב"ה שחוגגת בימים אלו 70 שנה. לשוט בסירה ולצפות במיצג האורקולי החדש המלווה את הפעילות בצבעוניות ומוזיקה נעימה.

שוק של רמלה (צילום: אירית קייזמן)
אחד השווקים הטובים בארץ. שוק רמלה | צילום: אירית קייזמן
מיצג אורקולי בבריכת הקשתות (צילום: רות ברונשטיין)
מיצג אור קולי במערת הקשתות | צילום: רות ברונשטיין

מה הדבר שחייבים לראות בעיר?

זה נחשב לסוד עבור מי שאינם מתגוררים ברמלה. אבל במנזר הפרנציסקני בעיר תלוי ציור יקר ערך של אחד מגדולי אמני ונציה והרנסנס, טיציאן. שציוריו מעטרים גלריות נחשבות באיטליה ובלונדון.  .

באיזו מסעדה חייבים לאכול?

כעיר רב תרבותית בה חיים מגוון של קבוצות ועדות קשה להמליץ על מסעדה אחת. ישנן מסעדות בוכריות מדהימות, טוניסאיות, קווקזיות ועוד אבל אם מתעקשים אז ברחוב הרצל, הרחוב הראשי,  הגובל עם גן הנשיא ומוזיאון רמלה נמצאת מסעדת מהרג'ה ההודית. מסעדה צמחונית משפחתית בה ניתן למצוא מנות הודיות כמו: סמוסה, פאקורה, צ'אפטי, מסאלה דוסה, סמוסה פנג'בי, מלאי קופטה, אלו ג'בי ועוד. המחירים נוחים ושווים לכל כיס והמסעדה עממית עם שירות נהדר.

View this post on Instagram

A post shared by @maharaja.ashdod1

המקום ששווה לצאת אליו בערב?

במהלך ימי פסטיבל רמלה עיר עולם שיתקיים בחוה"מ סוכות תפעל חצר הפטריה הממוקמת בשוק ובה יציעו פוד טראקס מנות אוכל מהעולם.

הרחוב שחייבים ללכת בו?

רח' המנזר הפרנציסקני הייחודי שכאילו לקוח הישר מחו"ל, רחוב קטן ובו ארכיטקטורה מעניינת, שווה להכנס לביקור בסטודיו של האמן והפסל ניהאד דאביט.   

התמונה שאתם חייבים לצלם למזכרת

 לטפס במדרגות המגדל הלבן ולצאת לתצפית מרהיבה על כל אזור גוש דן. ביום בהיר רואים את הים. כמובן שווה יותר מתמונה אחת.

המסגד הגדול (צילום: דר טייב)
המסגד הגדול | צילום: דר טייב

מה אתם לא יודעים על העיר?  

ברמלה נפתח לפני קצת יותר משנה המרכז לאמנות עכשווית. במרכז החדש המארח תערוכות מתחלפות נפתחו לפני מספר ימים 2 תערוכות חדשות ומסקרנות. האחת 'שמלה שחורה' והשניה 'נודדים בחברה' על קהילת הבדואים בישראל. הכניסה חינם בתיאום מראש.


בחוה"מ סוכות יתקיים ברמלה פסטיבל עיר עולם החמישי. בפסטיבל מופעים, הצגות פעילויות לבני נוער ילדים ולכל המשפחה, סיורים באתרי העיר ועוד.

פסטיבל רמלה עיר עולם (צילום: שמוליק וסיני צלמים)
פסטיבל רמלה עיר עולם ב-2019 | צילום: שמוליק וסיני צלמים

מתי? 22-24.9.2021

כמה עולה? השתתפות במרבית האירועים חינם או 10 שקלים

הכניסה לפעילויות ולמופעים בהצגת תו ירוק. לרכישת כרטיסים ופרטים נוספים: בטל. 08-9223331 או באתר הפסטיבל  | לייב בדף הפייסבוק של עיריית רמלה