אתם לא צריכים אותנו שנגיד לכם ללכת לבקר בכנסת, בכותל, בעיר העתיקה, במגדל דוד, במוזיאון ישראל, יד ושם או בהר הרצל. 

אז מה עוד יש לעשות בירושלים? כל המידע – במינימום זמן:

טיילת ארמון הנציב מציעה נוף מרהיב ותצפית על העיר העתיקה ועל שכונת נחלת שבעה.
כיכר החתולות היא כיכר צבעונית וקטנה עם מגוון דוכנים, מסעדות ויופי של נוף. ממש ליד, נמצאת נחלת שבעה, מהשכונות העתיקות בארץ. יש בה בתים משוחזרים אבל גם איזורי בילוי חיים ובועטים, בעיקר פאבים.עמק רפאים הוא איזור הכולל את שכונות המושבה הגרמנית והמושבה היוונית. הוא גם שמו של רחוב הקניות והבילויים החוצה את המושבה הגרמנית.

ימין משה ומשכנות שאננים הן שתי שכונות צמודות שמציעות היסטוריה ותרבות: בימין משה נמצאת טחנת הקמח ההיסטורית וגם המרכבה של משה מונטיפיורי שעל שמו קרויה השכונה. במשכנות שאננים יש מרכז למוזיקה קלאסית שמארח לרוב אומנים מחו"ל, ובסינמטק הירושלמי מוצגים סרטי איכות לצד שוברי קופות גדולים. מחצר הסינמטק יש תצפית מצויינת לגיא בן הינום

אם אתם מחפשים חוויה קצת שונה מומלץ לבקר בשכונה החרדית מאה שערים. תוכלו להתרשם מסגנון חיים שונה ומרתק. מחפשים אטרקציה לילדים? גן החיות התנ"כי הוא גן ענק ויפיפה, בו תפגשו מקרוב עשרות זנים מיוחדים של חיות. 

ומה אוכלים? חומוס ירושלמי אותנטי אפשר למצוא ב"פינתי", מקום עמוס ומפורסם בעיר. גם בעין כרם- שכונת הבוהמה היפהפיה יש חומוס טוב. בשוק מחנה יהודה תמצאו כל מה שצריך להיות בשוק. תוכלו לעשות קניות של כל דבר כמעט. בשוק יש גם מגוון מסעדות עממיות - סטקיית חצות, מסעדת סימה וממלכת המטעמים הכורדיים אמא. 

ואחרי כל זה - איפה מבלים? בניגוד לדעה הרווחת, לא כולם בירושלים הולכים לישון בתשע. האומן 17 הוא אחד המועדונים הפעילים והלוהטים ביותר בארץ. באיזור האומן יש עוד הרבה מועדונים, פאבים ומקומות בילוי שווים. איזור בילוי חדש ונחשק בעיר הוא מתחם ממילא הממוקם ליד העיר העתיקה. המתחם עמוס בחנויות פאבים ובתי מלון. 

עוד טיולים בירושלים וסביבתה