אין תמונה
מתחרים במלונות הוותיקים שבערים. הגושרים מלון בטבע

טרנד הבוטיק מגיע לקיבוץ. בהשקעה של מיליוני שקלים, בתי מלון וכפרי נופש בקיבוצים מאמצים את טרנד הבוטיק הפושה בענף המלונאות העירוני, ומתהדרים במה שהם מכנים "אגף בוטיק". אלא שבשונה ממלונות בוטיק קטנים וייחודיים הצצים בשנים האחרונות כמו פטריות אחרי הגשם בתל אביב ובערים נוספות, חדרי הבוטיק בקיבוצים אמנם גדולים ומושקעים בהשוואה לאלה הקיימים אצלם, אך הם מעוצבים, מרוהטים ומאובזרים כמו במלונות העירוניים הגדולים והלא בוטיקיים. הבוטיקיות טמונה דווקא באווירה הפסטורלית הקיבוצית: מדשאות מוריקות ורחבות ידיים, ציוץ ציפורים, געיית פרות ולעיתים נוף עוצר נשימה שאין בעיר.

אז כמה יעלה לזוג או למשפחה בת 4 נפשות (זוג הורים ושני ילדים) להתארח בסוכות באגפי הבוטיק החדשים בקיבוצים? התשובה: למעלה מ-1,000 שקל ללילה לזוג, ולמעלה מ-2,000 שקל ללילה למשפחה בת 4 נפשות. המחירים גבוהים, אך דומים לאלטרנטיבות ברמה דומה בעיר במהלך החג.

למשוך קהל עם כסף

המלונאים-קיבוצניקים מודים כי המטרה העיקרית של אגף הבוטיק היא למשוך קהלים עם כסף. ולא בכדי, התעריף של החדרים הממותגים כ"בוטיק" מזנק במאות שקלים ללילה בהשוואה לזה של חדרים סמוכים ולא בוטיקיים. "קהלי מטרה גבוהים יותר, מביאים רווחיות גבוהה יותר למלון", אומר דובי בנארי, מנכ"ל מלון פסטורל בקיבוץ כפר בלום שהשיק באחרונה אגף בוטיק חדש המורכב משלושה קומפלקסים הכוללים 45 חדרים בסך הכול בהשקעה כוללת של 18 מיליון שקל.

הגושרים מלון בטבע (יח``צ: גלובס)
הגושרים מלון בטבע | יח``צ: גלובס

"השוק הישראלי מעדיף חדרים יפים ויקרים יותר, ולכן פנינו לכיוון הזה", מסביר יוחאי רוס, סמנכ"ל הכספים של מלון וקיבוץ עין גדי, שהשקיע 4.5 מיליון שקל בהקמת אגף חדש ש-20 חדריו המשקיפים לנחל ערוגות מכונים חדרי דה לוקס. כמו כן, הקיבוץ השקיע 3 מיליון שקל נוספים בהפיכת 16 חדרים אחרים למיני סוויטות ו-13 מיליון שקל בהקמת ספא חדש שייחנך בחורף הקרוב. "חדרים מושקעים מושכים אלינו אוכלוסייה חזקה יותר", מוסיף רוס, המעריך שגם שם המלון ישתנה, ככל הנראה, ממלון קיבוץ עין גדי ל"ספא וילג' עין גדי".

כפר הנופש עין גב (יח``צ: גלובס)
כפר הנופש עין גב | יח``צ: גלובס

"הגושרים מלון בטבע", המלון של קיבוץ הגושרים, התחדש אף הוא באחרונה באגף בוטיק הכולל 48 חדרים וטרקלין עסקים בהשקעה של 32 מליון שקל, הכוללת גם שדרוג של חדרים קיימים, שטחים ציבוריים וספא שייבנה בקרוב. "הקמנו אגף בוטיק כי אנחנו רוצים לתת ללקוחות שלנו את מה שהם מבקשים, כלומר אווירה בוטיקית ומפנקת לצד היתרונות האחרים של האירוח בגושרים", אומר איתן רחימי, מנכ"ל המלון.

מלון לביא (יח``צ: גלובס)
מלון לביא | יח``צ: גלובס

גם כפר הנופש של קיבוץ עין גב השוכן על שפת הכנרת, התחדש ב-38 חדרים ששופצו ועוצבו באחרונה בהשקעה של כ-3.8 מיליון שקל "מתוך רצון להעניק לאורחים נופש ברמה גבוהה יותר", אומר חיים סתתיהו, מנכ"ל כפר הנופש עין גב.

מלון פסטורל (יח``צ: גלובס)
מלון פסטורל | יח``צ: גלובס
גם המלון הוותיק של הקיבוץ הדתי לביא, החוגג השבוע יובל להיווסדו, מצויד באגף חדש יחסית המונה 34 חדרים משודרגים המתומחרים גבוה יותר מיתר חדרי המלון, הפונה לפלח השוק הדתי-חרדי אך גם לתיירות חילונית. בשנת 2013 עתיד להיבנות בלביא אגף חדש ויוקרתי עוד יותר.

בחו"ל זול יותר

לאור המחירים הגבוהים, ממליצים בסוכנויות הנסיעות לשקול חופשה באחד היעדים הזולים מעבר לים. "מי שלא מוכן להוציא אלפי שקלים על חופשה בארץ ומוכן להתפשר על היעד ועל רמת המלון, עדיין יכול למצוא בסוכות חלופות סבירות בחו"ל", אומר אורי אלון, מנכ"ל גוליבר. כך למשל, בבורגס, שהמחירים בה צנחו דרמטית אחרי הפיגוע הרצחני, אפשר לנפוש 3 לילות ו-4 ימים בסוכות תמורת 450 דולר לאדם (כ-1,800 שקל), כולל טיסה.

ומי שנרתע מבורגס, יכול, כך לדברי עמי כהן, מנכ"ל קווי חופשה, לבלות 4 לילות בסוכות באחד מאיי יוון תמורת 3,500 שקל לאדם. אבל מי שיכול להמתין עם החופשה עד אחרי סוכות, יחסוך מאות עד אלפי שקלים גם בארץ וגם בחו"ל.

>> ביקרנו: הסוויטה החדשה בלאונרדו פלאזה בירושלים