הצפון מתפוצץ מתיירים. באמצע שבוע, בסוף שבוע – מקומות האירוח עמוסים, התפוסה מלאה ומורגש היטב שהישראלים רק רוצים לצאת ולנפוש ולנפוש ולנפוש. אופציית הגלאמפינג – אירוח ממוזג ומפואר, יחסית, באוהלים, שהפכה למבוקשת בזמן הקורונה – מעולה בעיקר לחודשי הקיץ החמים, בהם לישון באוהל זה באמת סיוט.

המקום

במתחם הקמפינג "בלום וילג'" של קייקי כפר בלום היו פעם מדשאות לקמפינג של אוהלים שהבאתם מהבית, אבל כבר כמה שנים שמארחים פה באוהלי גלאמפינג ממוזגים (יש אפשרות לישון גם באוהלי קולמן רגילים של המקום, במחיר זול יותר. כרגע אין אפשרות להביא אוהלים מהבית). המתחם כולו מרוצף בדשא סינטטי מקצה לקצה, שמצד אחד זה קצת מבאס, אבל מצד שני נשאר נקי וירוק. בדשא יש רשת כדורעף ויש גם מגרשון כדורגל קטן ונחמד. כל הפעילויות שמוצעות בקייקי כפר בלום (שיט קיאקים ופארק אתגרי) נמצאות ממש בצמוד למתחם, וכלולות במחיר הלינה.

בלום וילג' (צילום: גלעד שושן)
הדשא הפך סינטטי ואת הקמפינג החליף הגלאמפינג | צילום: גלעד שושן

החדר

כיף להיכנס לאוהלים של בלום וילג'. הם ממוקמים על דק עץ שמאפשר מרפסת קטנה, עליה שולחן קק"ל נוח ומקרר. בפנים יש מיטה זוגית, ולצדה שלוש מיטות יחיד – כולן מוצעות בסדינים ובכריות עם ציפיות, אבל את השמיכות מביאים האורחים מהבית. חוץ מאלה יש בחדר כמה מדפים, מראה ושקעים חשמליים – ו-וואלה, לא צריך שום דבר יותר מזה. הילדים נכנסו לחדר ב"וואו", כי הוא היה אסתטי וגם קיבל את פנינו צונן כשבחוץ היה חם. בערב, כשהתקרר, הפעלנו חימום בלי להתבייש.

זה בעצם לא אוהל, אלא חדר אירוח פשוט - יש בו תאורה, חשמל, מיטות, מזגן – רק אין קירות. החיסרון הוא ששומעים כל מה שקורה בחוץ, ואם מה שקורה בחוץ הוא שהילדים של האוהל השכן משחקים כדורגל עד חצות, אז אין נחמה.

בלום וילג' (צילום: גלעד שושן)
זה לא אוהל, אלא חדר אירוח פשוט | צילום: גלעד שושן
בלום וילג' (צילום: גלעד שושן)
המיזוג באוהל עושה את כל ההבדל | צילום: גלעד שושן

דבר נוסף שצריך לזכור כשבוחרים באופציית הגלאמפינג היא שעם כל הגלאם – השירותים והמקלחות (עם מים חמים) הם מחוץ לאוהל, במיקום שדורש דקה הליכה. לנו זה לא הפריע בכלל, אבל אם אתם מחפשים פינוק אמיתי אל תתנו לשם המרשים לבלבל אתכם.

מה עושים?

בכפר בלום מדווחים שהחורף האחרון היה גשום מאוד ושזרימת הנחלים בשיאה. אפשר לצאת מהאתר לשני מסלולי שיט – משפחתי ואתגרי, כשהמשפחתי מתאים לילדים מגיל חמש ואורך כשעה. מובטחת לכם חוויה של רוגע, חיבור לטבע והתעלות רוחנית אמיתית (אם הילדים שלכם לא רעשניים, רבים או מציקים מדי). לינה באוהלי הגלאמפינג מאפשרת כניסה חינם לשייט וגם לפארק החבלים "טופ-רופ", הכולל הליכה כיפית על גשרים תלויים, קיר טיפוס ואומגה מגניבה למים.

פתיחת עונה קייקי כפר בלום 2017 (צילום: יוסי אלוני)
לאורחי הגלאמפינג יש כניסה חינם לשיט הקיאקים | צילום: יוסי אלוני

מה אוכלים?

במתחם של קייקי כפר בלום פועל מזנון, ובאזור הקמפינג יש עמדות מנגלים ומטבחון מרכזי מאובזר בכיורים, מיקרוגל וקומקומים חשמליים.

מחירים

1,200 שקל ללילה למשפחה (עד חמישה אנשים באוהל) באמצע ובסוף שבוע. זה יקר, אבל נראה שאלה הם המחירים בעת הזו, בה הביקוש גבוה והישראלים מוכנים לשלם.

בשורה התחתונה

מבלי להתחשב בשיקולי מחיר, האירוח באוהל הממוזג הוא נוח מאוד וכיפי מאוד – והאתר כולו אטרקטיבי לגמרי לבילוי משפחתי של לילה ויום.

בלום וילג', קייקי כפר בלום, קיבוץ כפר בלום גליל עליון. לפרטים והזמנות: 04-6395618 או באתר

*הכותבת הייתה אורחת המקום