ברגע שהגעתי לקבלת החדרים של מלון נחשולים, שאירח לשלושה ימים את פסטיבל "וולפסטפ" (Wellfest) לבריאות, גוף ונפש, קיבלתי שקית מבד. היו בה שלושה דברים: תוכנייה שכללה לו"ז מפורט של השיעורים וההופעות לאורך הסופ"ש, כרית חימום לעיניים ופנקס קטן שאוכל לכתוב בו את כל החוויות מימי הפסטיבל. שלושת הדברים האלה, בנוסף למזרון היוגה שהבאתי עימי, אכן היו הדברים היחידים שהייתי צריכה איתי לאורך הסופ"ש הזה.

הפסטיבל עצמו השתרע על כל שטחו העצום של מלון נחשולים ולרגע הרגשתי כאילו שאני ניצבת באחד הפרקים של הסדרה "הלוטוס הלבן". דרך טרמפ שהשגתי מהקלאב קאר של המלון הגעתי למתחם הבוטיק המחודש של המלון - שכולל חדרים ענקיים, בריכה פרטית ונוף לחוף נחשולים, החוף היפה ביותר בישראל.

מלון נחשולים, שהוקם בשנות ה-70 כבית הארחה של הקיבוץ התחדש לפני חמש שנים בחדרי בוטיק ובאגף משודרג המכיל 24 סוויטות ג'וניור ודה לוקס בשני מבנים דו קומתיים. בנוסף, בחסות הקורונה נפתח במלון מעין "כפר יווני" עם שש סוויטות בוטיק משפחתיות ומפנקות.

וולפסט (צילום: ניר דווידזון)
צילום: ניר דווידזון
מלון חוף נחשולים בוטיק2 - צילום אסף פינצוק (צילום: אסף פינצוק)
צילום: אסף פינצוק

בוטיק ים נחשולים (צילום: אסף פינצוק)
צילום: אסף פינצוק

>> התארחנו במלון נחשולים וזה מה שחשבנו עליו

ולמרות שהתענגתי על החדר המרווח שקיבלתי באגף הבוטיק ורציתי לרבוץ בו מול הים כמה שיותר, הגעתי לפסטיבל כדי להזיז קצת את הגוף. לכל אורך שטחו של המלון הוקמו שבעה מתחמים שונים בהם נערכו עשרות שיעורים וסדנאות מתחומי הנפש, הבריאות והכושר שהועברו על ידי מיטב מורי ומנחי סדנאות בריאות הגוף ושלוות הנפש.

"היו כאן גברים בגיל השלישי לצד נשים בהריון וספורטאים מוכרים"

הבקרים היו הכי קשים. תארו לעצמכם מה זה לקום מול הים במיטת קינג סייז כדי לצאת לשיעור פילאטיס בשבע בבוקר? אתם בטח יכולים להבין אותי. כל שבעת המתחים שהופעלו בחסות הפסטיבל פעלו משעות הבוקר המוקדמות ועד שעות הלילה המאוחרות באופן שוטף, כשכל שעתיים הגיעו מדריכים חדשים והעבירו סדנאות חדשות ומגוונת. מיוגה, פילאטיס ומדיטציה דרך סדנת משחק ואילטור עם שי אביבי ועד שיעור בתזונה בריאה, ניקוי רעלים ופילוסופיה. אגב, ריבוי הסדנאות והלו"ז המשוגע של הפסטיבל היו גם החיסרון היחיד שלו מבחינתי כי בטח שבתחושת ה-fomo שחוויתי עוד אצטרך טיפול, או לפחות להיות בעוד כמה פסטיבלים (אופציה עדיפה בהחלט!).

וולפסט (צילום: ניר דווידזון)
צילום: ניר דווידזון

וולפסט (צילום: ליאור שלו)
צילום: ליאור שלו

ולא רק סדנאות ניקיון הגוף והנפש. במרכז שטח המלון הוקם יריד אומנים מושקע שנתן במה ליוצרים ומעצבים ישראלים וכלל בגדי חוף, בגדי ספורט וכלי נוי. היו שם גם דוכנים עם אוכל טבעוני (שאפילו לי היה טעים) ומתחם טיפולים ועיסויים, כי למי לא נתפס הגב אחרי שלושה ימי יוגה אינטנסיבים?

וולפסט (צילום: ניר דווידזון)
צילום: ניר דווידזון

וולפסט (צילום: ליאור שלו)
צילום: ליאור שלו

ואם כבר הזכרתי את האוכל הטבעוני, חשוב לי גם לכתוב כמה מילים על ארוחת הבוקר ה-לא-טבעונית שהוגשה במלון. בלי צחוק, זו ארוחת הבוקר הכי טעימה שאכלתי בחיים. קודם כל הלחם, היו שם גם ירקות טריים שנראה כאילו נקטפו לפנות בוקר מהשדה, מבחר עצום של גבינות, חביתות, מאפים, עוגות ורטבים.

אל הבמה המרכזית שהוקמה עבור הפסטיבל עלו בזה אחר זה האמנים תומר יוסף, קרולינה, בוזוקי גרוב, גארדן סיטי מובמנט, פטרה ארבעת האלמנטים ודי ג'י גל כדן. כל אחד מהם הופיע בתורו וגרם לכל מאות האנשים שבפסטיבל להישאר ערים ולהזיז את הגוף עד השעות הקטנות של הלילה.

וולפסט (צילום: ניר דווידזון)
צילום: ניר דווידזון

ובואו נדבר רגע על הקהל. כאחת שדוגלת בבריאות וספורט ציפיתי לראות בפסטיבל מדריכי יוגה ואנשי מיינדפולנס, והם אכן היו. אבל לא רק. ספורטאים מוכרים, נשים הריוניות, גברים בגיל השלישי ואנשים שסיפרו שהפסטיבל היה ההתנסות הראשונית שלהם עם עולם היוגה, כולם מילאו את הסדנאות עד אפס מקום ונתנו לעצמם להשתחרר ולהתאמן בלי לדפוק חשבון. השיא היה שבשיעור האקרו-יוגה צוותתי לאישה חרדית בת חמישים שביקשה ממני להרים אותה על הידיים כאילו שמדובר בילדה בת 4. בהתחלה גיחכתי, חשבתי שהיא צוחקת, אבל אז חשבתי על זה קצת והבנתי שזה בעצם הקסם של הפסטיבל. החופש להשתחרר, להיות, להתאמן ולצחוק לא משנה מי אתה ומאיזה רקע באת. שלושה ימים של שחרור בהם כולנו היינו באותה סירה. כולנו לקחנו הפסקה מהשגרה השוחקת והגענו ליהנות, להירגע ולשחרר.

וולפסט (צילום: ניר דווידזון)
צילום: ניר דווידזון
 

מלון חוף נחשולים - הזמנות בטלפון: 04-6399533 או באתר

*הכתבת הייתה אורחת פסטיבל וולפסט ומלון נחשולים